Punto amortizeri

Autor ivo3, 01 Prosinac 2015, 10:21:28

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

ivo3

Pozdrav

Obzirom da sam tek odnedavno postao vlasnik jednog, a od prodavača sam saznao da bi trebalo promjeniti amortizere, pitat ću ovdje, uvaženu ekipu, da li je itko od vas kupovao preko siluxa, i kakvi su oni njihovi sa oznakom SLR... pretpostavljam da su ili kinezi ili nešto treće... uglavnom duplo su jeftiniji nego monroe, trw, sachs i slični... u ponudi imaju i metzgera ali samo zadnje.... obzirom da mi je i to nepoznata marka, molio bih ekipu za komentar. Netrebam ništa skupo, nemam namjeru nabrijavat auto... treba mi za svakodnevnu vožnju pos'o-kuća, kuća-pos'o...
unaprijed zahvaljujem na odgovorima.

Green Punto

#1
Osobno nisam upoznat ni sa slr,niti sa metzger markom...ako hoces jeftinije onda uzmi monroe.koliko znam u autokresi ima akcija 3+1 nisu srot dosta su dobri,na punta sam stavio record(francuska) amortizere malo su skuplji od monroa i jako smo zadovoljni sa njima,3 opcija je kayaba ona je dosta skuplja..ali posto si rekao da ti auto treba od kuce na posao i nazad,onda uzmi monroe i necs pogrijesit
Cuore Sportivo   :wiii:

Fyodorovich Dragunov

#2
U mene pri promjeni stavljena kayaba i ti će odvoziti punto na otpad a da ne propiÅ¡aju kako mi se vidi  :D
Prva potpis druga i u oblaku si dima

ante_crni

#3
Imam punto 1.6 1995 kupio dam ga s kyb amortizerima(nzm jesu li sportski ili nisu jer je auto nizak i dosta tvrd) i jedan je procurio pa bi sada isto kupio kyb ali kad sam dosao i tokic pitao me dali je sportsko podvozije..msm da je tvornički??Stoga sam se odlucio ne stedit nego kupit kyb 333914 amortizere  za sportsko podvozije.Kako da znam kolika ce visina biti da nije skroz u pod ili da ne izgleda kao kosilica s prednjim krajom u zraku? Ovo je prije curenja.
imgurl
;) :P

DiscoVolante

#4
Opruge reguliraju visinu, ne amortizeri. Ovisno o konstrukciji amortizera su moguća mala odstupanja, ali visina auta bi ti trebala ostati ista.

sink.as

#5
Ja sam stavia magneti mareli amortizere i sa 30% rabata me izaslo manje od 200kn, a receno mi je da su oni prva ugradnja, radi se o dva zadnja amortizera

Poslano sa mog GT-I9301I koristeći Tapatalk


ante_crni

#6
A tvrdoća?Jer nevolim dok mi se auto naginje u zavoju kao renault 4
;) :P

sink.as

#7
Tvrdoca i naginjanje nemaju veze jedno sa drugim, ako je sbe ispravno i uredno sta se tice podbozja onda se nesmi naginjat

Poslano sa mog GT-I9301I koristeći Tapatalk


topolino

#8
Ako nemas kamen opruge i jako nizak auto mora se naginjati, ali ne da to izgleda kao da ces dobiti morsku bolest.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

DiscoVolante

#9
Citat: ante_crni  u 24 Veljača 2017, 20:01:39
A tvrdoća?Jer nevolim dok mi se auto naginje u zavoju kao renault 4

S obzirom da imaÅ¡ opruge za spuÅ¡tanje, ne vjerujem. X faktora utječe na ležanje, debljina balans Å¡tange, nagib kotača, trag, usklaÄ'enost ovjesa; ali zapamti, tvrÄ'i auto nije brži.

franjo-fritz

#10
Citat: DiscoVolante  u 25 Veljača 2017, 16:29:21
; ali zapamti, tvrÄ'i auto nije brži.
a niti stabilniji..xy faktora igra ulogu
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

topolino

#11
Kao napr: franjo u autu kao lokalni guru :D:
Najbolji primjer podesenosti ovjesa je mx5 i 124  MX5 je puno tvrda, a 124 je barka. Ipak na slalomu 124 je brzi od mx5 i bolji na obicnoj cesti. dokle na laguna seci MX5 bi bila brza od 124. Potrazi na yubito MX5 vs124
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

ante_crni

#12
opruge su einbach crvene al nzm detalje..bitno mi da dobijem neku stabilnost za cijenu koju placam da bas neuzmem bzvz pa da opet moram pazit sta ce bit u zavoju sto nisam morao kad sam gume prave stavio(yokohama parada spec 2 195/50-15) samo gas al jbg tu su amortizeri i dotrajali jos nzm sto je vlasnik prije radio..
;) :P

FranZ

#13
Prednji amortizeri, postoje li neki malo udobniji?

Punto mk1 55 1996, trenutno su gore neki low budget (prošli vlasnik mjenjao prije par godina), mislim da su starline.
Nisu neispravni, auto ne pliva, ne curi iz njih, al su neudobni, ko da imaju prejak damping.

Jesu li se neki od poznatijih marki pokazali kao udobniji?
Kyb, sachs, magneti marelli, monroe, nešto drugo?
...ili da odustanem i zaboravim?  :grin:

Mike20