broj okretaja motora naknadna ugradnja na fiat seicento

Autor robi64, 14 Prosinac 2015, 01:09:21

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

robi64

dakle kao iz naslova da li je moguće ugraditi na fiat seicento 2002.g.naknadno obrtomjer na srediÅ¡njoj konzoli kako je to izvedeno na sporting liniji ako da da li ima možda kakv Ä'ek ispod plastike ili Å¡to ili se mora ići auto električaru i joÅ¡ jedno pitanje seicento ima 135000km.na 90000km. je mijenjan zupčasti remen na koliko kilometara bih ga morao opet zamjeniti i Å¡to se sa remenom joÅ¡ sve mijenja
zovem se Robert i iz Zagreba sam

Alien

Može se ugraditi. Ja sam si stavio obrtomjer sa sportinga na Seicenta S. Na središnjoj konzoli se mora izbušit odgovarajuća rupa. Nema nikakvog konektora već se mora povlačit instalacija.

1.plava zica se spaja na + od bobine,
2.zuto-crvena spaja se na + od pozicije (sa prekidaca na instrument tabli)
3 crna zica - masa
4 crveno-crna zica spaja se na pin 4 na ECU.

Što se tiče remena do 180000 si miran ili ako prije istekne 5 godina od izmjene remena. Osim zupčastog remena i ležaja napinjača, potrebno je zamijenit pumpu rashladne tekućine, remen alternatora i po potrebi rashladnu tekućinu jer se ionako mora ispustit kad se mijenja pumpa.

robi64

još jedno pitanje naime ispraznio mi se akomulator preko noći,ujutro sam ga htio upaliti a ono ništa to mi se već dogodilo par puta napunim ga par dana se vozim kad ujutro ništa pa ga upalim na kablove,što bi mogao biti uzrok da nije akumulator otišao,niti ne znam koliko je star znam samo da je CIAK 50ah i još nešto kada je auto hladan pogotovo sad kad je zima radi kao da je diesel takav ima neki zvuk i kao da se čuje da kao nešto struže u mašini ali to sve traje par minuta dok se ne ugrije i onda motor radi savrešno uopće se ne čuje mašina,netko mi je rekao da je to normalno za FIAT pa sad ne znam auto sam tek nedavno kupio pa ako netko zna jer je to normalno i ono prvo pitanje inače sam naručio akumulator od 45ah a ne 50ah kažu da to nema veze ma ono da mi netko sve to objasni da ne otvaram novi post
zovem se Robert i iz Zagreba sam

franjo-fritz

ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

Alien

Možda nešto izvlači akumulator. Trebalo bi provjerit sa ampermetrom. Kad je sve pogašeno odspojit + klemu i spojit ampermetar jedan kraj na klemu a drugi na + pol akumulatora i vidjet na instrumentu da li ima neki otklon. Ako ima znači da neki potrošač vuče snagu iz akumulatora. To je samo jedna od mogućnosti i svakako to treba provjeriti. Može bit da je i akumulator dao svoje. 45 Ah je dosta za Seicento. Ako imaš knjižicu uputstava od auta tamo ćeš dosta saznati. Svakako treba provjerit taj navedeni zvuk. Može bit svašta. Ja sam npr. mislio da mi je otišao ležaj na alternatoru, ustvari je problem bio u zaštitnoj plastici koja pokriva zupčasti remen koja je strugala po remenici radilice. Deformirala se plastika i trebalo mi je vremena dok otkrijem što je. Skinuo sam i alternator što je dosta komplicirano na Seiu.

robi64

Citat: Alien  u 14 Prosinac 2015, 16:50:34
Može se ugraditi. Ja sam si stavio obrtomjer sa sportinga na Seicenta S. Na središnjoj konzoli se mora izbušit odgovarajuća rupa. Nema nikakvog konektora već se mora povlačit instalacija.

1.plava zica se spaja na + od bobine,
2.zuto-crvena spaja se na + od pozicije (sa prekidaca na instrument tabli)
3 crna zica - masa
4 crveno-crna zica spaja se na pin 4 na ECU.

Što se tiče remena do 180000 si miran ili ako prije istekne 5 godina od izmjene remena. Osim zupčastog remena i ležaja napinjača, potrebno je zamijenit pumpu rashladne tekućine, remen alternatora i po potrebi rashladnu tekućinu jer se ionako mora ispustit kad se mijenja pumpa.
jer zna možda netko gdje bih mogao nabaviti orginalni polovni  obrtomjer u zg za seicento
zovem se Robert i iz Zagreba sam