Kako paliti tjet-a

Autor Bravo tjet, 14 Prosinac 2015, 18:28:04

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Mike20

To svaki put ili ovisi o npr. Vanjskoj temperaturi, količini goriva u spremniku ili nešto drugo?
Ak ti se auto trese, probaj spojiti dijagnostiku i vidjeti dal.imaš missfire radi svječice, načeta koja od bobina ili radi goriva tj. Injektora pošto t-jet ima isto neko višefazno ubrizgavanje

AntonioK

Citat: Mike20  u 18 Svibanj 2017, 14:46:40
To svaki put ili ovisi o npr. Vanjskoj temperaturi, količini goriva u spremniku ili nešto drugo?
Ak ti se auto trese, probaj spojiti dijagnostiku i vidjeti dal.imaš missfire radi svječice, načeta koja od bobina ili radi goriva tj. Injektora pošto t-jet ima isto neko višefazno ubrizgavanje
To mi je  počelo ima par dana ,a možda je i do goriva jer sam ga napunio sa BS95 inače ga tankam sa BS100

Mike20

Može biti, ako tih par oktana elektronika osjeti u smislu da mora prilagoditi kut paljenja

AntonioK

Evo opet je počelo tresti kad se upali prvi put pod čokom :82:
Da nije otiša ležaj motora?

Mike20

Misliš nosač motora? Moguće.
Al mislim da je prije problem što radiš malo km s autom, kratke relacije itd.
Možda da ga probaš malo ispuhati?
Zagrij skroz motor pa na autocestu ga malo razvuci kroz okretaje

AntonioK

Evo opet na prvo jutarnje paljenje povećaju se vibracije u motoru i auto glasno bruji.Taj zvuk brujanja dolazi iz motornog prostora,a u kabini nema nikakvih vibracija,mjenjač ne trese,sic ne trese,okretaji miruju.Ta pojava je samo dok motor nije ugrijan, a kad se ugrije milina od tišine :82:

Mike20

Jedan od vrlo mogućih kvarova je puknut ispušni kolektor ili čak puknuto kučište turbine

AntonioK

Citat: Mike20  u 24 Ožujak 2018, 10:34:26
Jedan od vrlo mogućih kvarova je puknut ispušni kolektor ili čak puknuto kučište turbine
...a kako to utječe na perfomanse?Da li gubi snagu ili ne?

Puntigamer

Kod Tebe jeta je uobicajeno napuknuće u vrućem dijelu turbine, a puknuta ispušna grana nju po zvuku na hladno možeš skuziti. Puknuta grana može utjecati na perfomanse jer povisenom opterećenju tj. ,većem protoku ispušnih plinova može kroz pukotinu uvlačiti zrak i samim tim lambda sonda očitava veći postotak kisika a to se afektira na bogaćenju smjese gorivom.

Poslano sa mog HTC U11 koristeći Tapatalk


Mike20

Pa može i ne mora, dovoljna je mala rupica na kolektoru a da se čuje specifičan zvuk na hladno. Kad se ugrije i raširi metal, zvuk može nestati kao i to minimalno propuštanje

AntonioK

Kad su ga upalili u ovlaštenom odmah su rekli da je otiša jedan od nosača motora,a u pon. idem kod jednog mehaničara da vidim što če reći :to:

Mike20

Desni nosač je, mislim, tzv. hidraulički. Kod getribe je obični, i donji na most

AntonioK

Ipak je otišao desni nosač motora 1100kn u ovlaštenom.Ima li di uzeti nekakav zamjenski?

Mike20

Desni je onaj gore kod zupčastog.
Najčešće zamjenski su loši, prenose vibracije.
Mislim da Lemforder zna biti prva ugradnja na nekim markama, ako se ne varam.
Ima marka Original Imperium nekih 750kn

AntonioK

Citat: Mike20  u 04 Travanj 2018, 12:48:11
Desni je onaj gore kod zupčastog.
Najčešće zamjenski su loši, prenose vibracije.
Mislim da Lemforder zna biti prva ugradnja na nekim markama, ako se ne varam.
Ima marka Original Imperium nekih 750kn
A di ima to za uzeti?