Novi Bravo-otpali znakovi FIAT

Autor punto1976, 15 Siječanj 2016, 11:08:56

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

AntonioK

Tu prednju plastiku neka ti netko napravi od pleksija i ugravira  FIAT  ,a ti samo obojiÅ¡ i slipiÅ¡ silikonom
čini mi se da casual radi sa pleksijem i gravira

luka78

Pozdrav,

I meni je otpao znak sa gepeka. Skinuo sam onu plastiku sa FIAT znakom, i sa nje uklonio koliko je moguce tragove ljepila od one dvostruko ljepljive trake. E sada, ipak je ostalo na plastici tragova od ljepila, a kako sam uklanjao ostalo je sada na par mjesta kao mutno. Slova su ostala netaknuta. Kontao sam sprejom ofarbati plasitku i zalijepiti silikonom nazad u kuciste na gepeku. Moje pitanje je samo kako da ispoliram providnu plastiku tj. da skinem skroz ostatke ljepila ali i one zamucene dijelove pa kada prefarbam da to na nesto lici ipak?

Ino

Ovako je meni ispalo, skinuo oba sa karticom  :crazy2:



Miha.

Uzmeš vodobrusni papir granulacije 800,1200 i 2000 i na kraju ispoliraš sa zubnom pastom i finom krpom ili spužvom..Meni je tako super ispalo. Al ja sam se zajebo što sam stavlja ljepilo za plastiku i ona je pojela boju koju sam nanio. Definitivno treba ravnomjerno po cijeloj površini staviti silikon, a ne nikakvo ljepilo..Tako da sam na kraju kupio nove.

luka78

Citat: Miha.  u 14 Travanj 2017, 18:14:51
Uzmeš vodobrusni papir granulacije 800,1200 i 2000 i na kraju ispoliraš sa zubnom pastom i finom krpom ili spužvom..Meni je tako super ispalo. Al ja sam se zajebo što sam stavlja ljepilo za plastiku i ona je pojela boju koju sam nanio. Definitivno treba ravnomjerno po cijeloj površini staviti silikon, a ne nikakvo ljepilo..Tako da sam na kraju kupio nove.


E hvala. To mi je trebalo. Ja imam dobar silikon, pa cu sa njim sve popuniti i zalijepiti. Samo ne znam da li da skidam onu samoljepljivu traku, ona mi je ostala na kucistu, neostecena i zalijepljena, do duse ostalo je boje na njoj i ne moze se skinuti? Kontao sam nju premazati i vratiti znak. Ostace mi onda onaj kao mekani dodir kada pritisnem...

luka78

Evo i kako izgleda sada to kuciste bez znaka. napominjem, ova traka je u potpunosti zalijepljena i ova boja se ne moze skinuti, probao sam.


Miha.

Kolko vidim tu je guma pa je na njoj ta samoljepljiva traka. Ma to će silikon sve popunit i držat će.

luka78

Evo ocistio sam plastiku, po preporuci Miha i ispalo je super. Moram sada naci sprej koji je barem priblizan ovoj boji originalnog znaka. Ali na nekim Bravo-ima je to bas ona crvena boja a kod mene vuce vise na ljubicastu? Je li kod vas tako nesto?

punto1976

vuče ti na ljubičastu jer ju je sunce spržilo. Inače mora biti crvena kao na svima.

luka78

Citat: punto1976  u 15 Travanj 2017, 21:58:56
vuče ti na ljubičastu jer ju je sunce spržilo. Inače mora biti crvena kao na svima.

Al i na volanu je ljubicasti znak. Nije crven.

Miha.

Bio je crveni.Nažalost taj se nemože  kupit odvojeno. Od sunca, tj. uv zraka promjeni boju..