Fiat Marea karambol - dali se isplati popravljati

Autor brava 312, 16 Siječanj 2016, 18:21:36

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 2 Gosti pregledava ovu temu.

tom1961

Kad ti brzina prijeÃ,,Â'e 100 km/h, viĹÄ,,e ne voziĹÄ,,, nego - gaÃ,,Â'aĹÄ,,.

gokiSP

Da, to je cijena lakiranja sa materijalom.

S obzirom da je hauba i blatobran u drugoj boji pa treba oboje skinuti da se polakira iznutra, to bi recimo kod nas bilo sve zajedno cirka 2500 kn. Pod pretpostavkom da nema limarije, samo lakiranje.

Poslano sa mog Desire HD koristeći Tapatalk


brava 312

Evo danas auto što se tiče mehanike gotov i spreman za lakranje.
Zovem par autolimara da se dogovorimo i svima je problem, lijeno ili nemaju volje ili Å¡ta ja znam.
U biti pošaljem slike auta i poslikam sve zazore da se vidi da je sve uštimano i da paše.
Treba ofarbati haubu ono Å¡to se vidi i samo donji rub koji se vidi jer ionako ide tepih,ja poskidao sve plastike s haube.
Ofarbati i namjestiti branik, znači ofarbati samo vidljivi dio a ja budem ispod prešao bitumenom i vratio nazad plastike.
Ofarbati branik a ja ga budem vratio nazad, te vezni lim ofarbat ili staviti onaj stari koji je malo smotan i rukom se da poravnati ili ako je problem ne mora se ni farbati.
I limari kompliciraju kao pa nebi radio kada je već neko započeo posao.
Primijetio sam kako sam stavio letvu volana od mare 2.4 da je sada na volanu puno mekši.
i poluosovina je malo smotana pa budem i nju morao mijenjati i sada kvrcka kinetički.
Jel paÅ¡e poluosovina od bravo 1.6 , takoÄ'er me zanima paÅ¡e li kinetički.


Antonijo

Takvi majstori ti ne trebaju, otiÄ'i do lakirera i pitaj za cijenu lakiranja.
Limarima je puno lijepÅ¡e srediti limariju i polakirati auto jer tu papreno zarade, samo lakiranje im nije baÅ¡ isplativo (iako mi taj dio nije jasan kako im se ne isplati to raditi) dok lakireri lakiraju sve Å¡to im doneseÅ¡/dopeljaÅ¡,  1.6 i 1.9 nemaju iste poluosovine.
TUTUM OMNIA LEGERE, NON OMNIBUS CREDERE

crev1986

Fino ti ismirglaj sve vodobrusnim stavi filer tamo di treba i odnesi im sve posebno na lakiranje pa kasnije montiraj na auto !

brava 312

A Požega je malo mjesto pa nema veliki izbor za dobrim majstorom.
Ma da imam garažu prešpricao bi ja sam pa makar i tri puta radio ponovio posao.
Pitao na fejsu da mi preporuče nekoga za lakiranje pa neko nekoga pohvali a trojica nabroje par auta di boja odstupa par nijansi.

cvike19

da, to je istina
imas pitura koje boli ona stvar za nijanse, kupi boju po broju i ofarba
dok imas druge koji mjesaju jos i rade probe da dobiju pribliznu nijansu da se nevidi razlika
boja sama od sebe zna izbljediti od sunca, starosti itd
iako tih 700 kn po komadu samo za pituranje nije jako puno
ima tu materijala dosta
za pocetak papiri za brusenje, tj matiranje
boja i lak nisu bas jeftini
mislim da za pola auta ide oko 2.5-3 kg laka a cijene laka su od 160 kn na gore po kili
a di je jos nafta za grijat komoru...o alatu koji treba isplatiti da ne pricam...
treba sracunati ali ostane mu manje od pola kad pokrije materijal bez "amortizacije"

Nikic

Neće valjda unutarnji blatobran farbat...

Poslano sa mog GT-I9295 koristeći Tapatalk

Just a Black Snail

Antonijo

Meni su u Autocommercu tražili za lakiranje 600 kuna po elementu sa njihovim materijalom.
TUTUM OMNIA LEGERE, NON OMNIBUS CREDERE

2mario2

Citat: brava 312  u 16 Siječanj 2016, 22:04:16
Jooj nadam se da nebude tako mali iznos Å¡tete.
Ima tu dosta jelova za izmijeniti ali da mi ponude 6000 kn pristao bi.
Kupio bi drugoga za dijelove, mehaniku bi sam radio a ovaj dio oko lakiranja i sastavljanja dao limaru da riješi.
A budem zvao svoje osiguranje da vidim koliko kataloški vrijedi i budem pitao u poreznoj koliko ga cijene.
Prije 5 god kada sam ga kupio cijenili su ga 12 000 kn
Meni je kataloška vrijednost Saxa iz 2001. 8100kn, a procjenjena mi je totalka bila i odmah prva ponuda je došla 9000kn tako da sam prihvatio bez razmišljanja. Vrijednost Mare je oko 8000-9000kn negdje jer je meni tak otprilike bilo za Bravo iz 98` prije 2 godine otprilike i to sa brdo opreme. I da, osiguravajuće kuće i porezna nemaju nikakve veze jedni s drugima jer svaki od njih računa po svojem kolko sam informiran.

Kad ti doÄ'e procjenitelj nikako mu na uvid nemoj dati kupoprodajni (reci da si ga izgubio il neÅ¡to) da nebi ti oni po njemu računali (pretpostavljam da kad si kupovao auto si stavio mali iznos kao i većina ljudi). Ja sam ugovor dao jer nisam znao, ali srećom nisu po njemu računali.

brava 312

Zvao sada osiguranje i čekaju policisko izvješće i izjavu dečka koji me udario i ako nebude moje suodgovornisti trebao bi dobiti 5200 kn.
Reko nekako je malo a na to mi kažu mogu poslati prigovor.
I dogovorio s limarom za lakuranje 1500 kn plus 100 kn da zamijeni poluosovinu.

2mario2

To je sasvim dovoljno po mojem mišljenju za popravit ili kupit drugu Maru i selit što ti treba. Sad je na tebi budeš li se žalio ili prihvatio tu ponudu

thomekh

Marek to kaj se nisi zalil si spusil 1000-2000 kn..uvijek se trebs zaliti na prvu :)

2mario2

Citat: thomekh  u 27 Siječanj 2016, 10:31:07
Marek to kaj se nisi zalil si spusil 1000-2000 kn..uvijek se trebs zaliti na prvu :)
nema veze jer sam ja i zbog nekih privatnih razloga pristao odmah, a to se i vidi na autu pošto još nije složen do kraja. Uostalom 9000kn je sasvim pristojna cifra bila

brava 312

Auto olakiran, u biti samo hauba, blatobran i branik. :)
Za ruke i boju uzeo 1500 kn alil ja moram jos posastavljati branik magkenek i ostale plastike.
Boju je dosta dobro pogodila al nije dobro uÅ¡timao blatobran kod A stupa i nije stsvita diht masa izmeÄ'u blatobrana i Å¡asije pa budem ja.
I ima jedan problem neće mi svjetla raditi na desnoj strani koja je lupita.
Nekada radi ok nekas ne a nekada kratko radi ok a dugo žiži i jednom je svjetlilo tako inako sam i ugasio svjetla i izvadio kontakt.
Ima neke veze s sirenom jer tada nije htjela ni sirena, pregledao svežice i nigdje nisam vidio sa je koja oštečena.
De mi recite jek poluosovina s brave 1.6 paÅ¡e na mareu 1.6 ?  :help:
Primjetio sam da Å¡araf na poluosovini od brave je 32 a na marei je 36,
Slike postavim kada bude gotov.  :formula: