Fiat MES i problemi sa spajanjem na ECU ...

Autor Eomsy, 25 Siječanj 2016, 19:21:40

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 3 Gosti pregledava ovu temu.

Mike20

Konačno sam naručio pravi OBD kabel:

https://www.ebay.com/itm/223401485700

Nakon kineskih (2 verzije USB, dvije BT verzije i jedna wifi, modificirani i nemodificirani), konačno MES radi bez problema, brzo se spaja, nema pucanja veze, nema problema sa driverima, nema blesiranja satova kod uštekavanja itd itd.

Košta, ali vrijedi svake kune

niko33

Bravo,ja sam pukomsrecom potrefil za par dolara elm327 žičani i 4,6 mes crack - rade ko metak..
Ali da se razumijemo - pošteni i pravilan način je ovo.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Mike20

Radili su i moji, pa odjedamput ne. Pa puca veza, pa napiše da nije valjan čip, da ne podržava tu verziju itd.
Čak sam i laptopove mijenjao, Windowse XP, 7, 8, 8.1, pro, obične, 32 bita, 64 bita itd, al stalno isto bilo

Tom

Tko može prebrikat, složit elm327 da čita sve kontrolere?
Elektronika radi na sivi dim. Kad taj dim izađe... više ne radi...

Mike20

#154
Si siguran da se to može ma običnom ELM adapteru?
Mislim da mehanički nije izvedivo.
Znam da postoji multiplex verzija za MES koja čita sve module bez bilo kakvih šaltanja, al košta nekih 250 eura

Tom

Imao sam to prije, kupio sam ga iz engelske i sve je radilo, nije trebalo mijenjati kablove ili ona varijanta s prebacivanjem prekidača.
Sad ovaj čita samo motor, servis, šasiju, body...
Elektronika radi na sivi dim. Kad taj dim izađe... više ne radi...

Memphis

Ima KKL sa switchem za ELM ne znam osim onaj kaj Å¡alta na ford.

niko33

Ja sam sad 4,6 krekani isprobal - puno vise opcija otvoreno(naspram 4.2),aktuatora,učenje maf-a,senzora na railu...vise podataka.Definitivno se isplati kupit novi i imaš za sve kaj trebaš.
Tih 50â,¬ većina zapusi za par dana a uzmeÅ¡ ovo i dovoljno je da jedan ključ isprogramiras ili upiÅ¡eÅ¡ dizne i vratil si lovu natrag. A o klasičnoj diagnostici da ne pričam - mali milijun stvari možeÅ¡ dijagnosticirat.
Sutra brišem stari komp - stavljam program za skidat snimat mape(Tuning mode) i kupujem punu verziju mes-a!!!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Mike20

Da, isplati se. Ja budem isto uzeo noviju verziju.

Tom

Imam verziju MES 4.6 registriran, ima puno više nego verzija prije.
Nabavio sam i drugi elm 327 na usb kabel, piše da je verzija 1.5 s prekidačem HS MS. Ne čita sve module
Elektronika radi na sivi dim. Kad taj dim izađe... više ne radi...

Mike20

Mislim da sam negdje čitao da u tim jeftinim elm-ovima su lažni čipovi

Memphis

Tu si čital. Program je manje bitan lako se nabavi. Pravi interface je najbitniji.