Stilo - spajanje woofera i pojacala na serijski radio?

Autor luxmaN, 28 Siječanj 2016, 09:31:03

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 2 Gosti pregledava ovu temu.

cicili

dobar dio pojacala ima hi ulaz pa ti netreba konverter poput ovih sonyevih pojacala. signale od zvucnika spojis direktno na pojacalo i normalno + sa baterije, - na sasiju i treba ti rem sa radija koji ce palit pojacalo ili prekidac neki sklepat.

Mike20

Rijetko koje pojačalo ima hi input, znam kad sam tražio prije ovog Sony-ja.
Da možeš spojiti sub od kućne linije, jedino kaj oni imaju 8ohma impedanciju pa se i ne bude baš nešto čulo

luxmaN

Don't drive faster than your guardian angel can fly!

luxmaN

Don't drive faster than your guardian angel can fly!

niko33

http://www.njuskalo.hr/auto-zvucnici-pojacala/sony-pojacalo-sub-oglas-18031955

Evo ti kombinacija pojacala s high inputom i solidan woofer za malo novaca(a i blizu ti je).Sve kaj ti treba jos je kabel za struju i to je to.

cicili

Ma dobar dio tih manjih pojacala ima hi input, ili sam ja uvijek imao pojacala sa hi inputom.
Jace serije nemaju jer nema ni smisla sta ce ti ab klasa pojacala sa hi inputom na kojem gubis svaku mogucu kvalitetu. :D

Taj mali sony sam imao ali cini mi se da nema hi pass ili low pass nesjecam se vise. Jedan od tih filtera nema i nije na potenciometar nego prekidac tako da nemozes podesavat frekvenciju.

Ali zato kenwood mi je bio super. Isto ih se da nac jeftino, ja za svog 2x60 rmsa sam bio dao 300kn cini mi se.

I treba pazit da onaj tko prodaje pojacalo ima dek za hi input da nebi bilo provlema. :D

Poslano sa mog HUAWEI P6-U06 koristeći Tapatalk


Multijet

#21
Uffffffffff...., sada kada čitam ovu temu dolazim do zaključka da se tu naÄ'e onih koji znaju neÅ¡to o audio tehnici a viÅ¡e onih koji ne kuže ili neznaju.

Ajmo iz početka, tko želi neÅ¡to viÅ¡e naučiti  :citam: neka posjeti http://www.cice.com.hr/ a tko ne neka se informira prije nego počne pisati jer bi moglo krenuti u krivom smjeru i nedaj bože kakvog bijelog dima u autu.

luxmaN, ako želiš javi mi se na pm i izrazi šta imaš i šta želiš i dati ću ti prijedlog kako i šta spojiti. Nije da se ne može kombinirati sve ono što je nadrobljeno u temi, ali to nema veze sa audiom u vozilu.

Mislim da imam neke kompetencije jer se time bavim više godina, naslagao se svega i svakakvih kombinacija a bome se i nagledao pogrešnih sistema.

Primjer: došao lik sa sistemom od soma eura i veli vidi šta smo složili! Upalim ja a ono zvuk ko iz slušalica, pojačalo skoro na ful, možes jaja ispeć kojiko hajca a basa nigdje. Gledam komponente i po onome šta ima morala bi se raspadati šasija. Rekoh ja - Stari moj to nije dobro, brdo love a zvuk banana.

Malo zirkam po instalaciji a ono kontrafaze na sve strane, sub out spojen na sisteme preko skretnica, mid out na sub i svašta nešto, srećom napajanje je bilo ok. spojeno.
Majstor veli Å¡ta da napravi, kažem mu odi na kavu i naruči i meni, presložim kako treba i doÄ'em sa autom na kavu i lik ne vjeruje onome Å¡to čuje.

Tak da se sa min. para da složiti da solidno svira, a kao što rekoh samo nebo je granica....

Pozzzz
0989739290

kiky776

Citat: Multijet  u 06 Veljača 2016, 10:24:43
Uffffffffff...., sada kada čitam ovu temu dolazim do zaključka da se tu naÄ'e onih koji znaju neÅ¡to o audio tehnici a viÅ¡e onih koji neznaju.

slobodno napiši na koga misliš, i šta je do sada krivo preporučeno autoru teme ?
Alfa Romeo 156 SP2
Stilo Abarth 2.4 20v
Brava 1.4 12v / 1.6 16v / 2.0 20v /2.4 20v
Alfa Romeo 33 1.3 boxer
Opel Astra dti 1.7

Multijet

1.hi-lo konverter
2.woofer od sonyove linije
3.Da možeš spojiti sub od kućne linije

WTF?
0989739290

Mike20

Pa ima stručnjaka uvijek, posebno kad neki vele da se ne isplati kupovati par 16ica ispod 1500kn itd.
Dobro je sve napisano, ak hoće na serijski tvornički radio baÅ¡, to mu je jedina opcija jer TVORNIÄŒKI sub je sa ugraÄ'enim bi input pojačalom i zvučnik je 2x2 ohma, 100w RMS.

Btw bilo je SAD 16ica Auditora po 250kn u HG Spotu, planulo odmah

Da, možeš spojiti sub od kućne linije i čuje se ok, nekad davno sam se s tim igrao.
Da čovjek misli potrošiti soma-dva ojra, nebi razmišljao o ovome iz naslova teme

kiky776

Citat: Multijet  u 06 Veljača 2016, 10:39:18
1.hi-lo konverter
2.woofer od sonyove linije
3.Da možeš spojiti sub od kućne linije

WTF?

1. masu pojačala, pogotovo malo boljih nema hi-input, a on ostavlja origigi radio

2. i 3. su ubiti isti odgovori, a nisam primjetio do sada u temi da se spominje kućna linija  :facepalm:  naravno niÅ¡ta od toga
Alfa Romeo 156 SP2
Stilo Abarth 2.4 20v
Brava 1.4 12v / 1.6 16v / 2.0 20v /2.4 20v
Alfa Romeo 33 1.3 boxer
Opel Astra dti 1.7

Multijet

 
Citat: Mike20  u 06 Veljača 2016, 10:45:04
Pa ima stručnjaka uvijek, posebno kad neki vele da se ne isplati kupovati par 16ica ispod 1500kn itd.
Dobro je sve napisano, ak hoće na serijski tvornički radio baÅ¡, to mu je jedina opcija jer TVORNIÄŒKI sub je sa ugraÄ'enim bi input pojačalom i zvučnik je 2x2 ohma, 100w RMS.

Btw bilo je SAD 16ica Auditora po 250kn u HG Spotu, planulo odmah

Da, možeš spojiti sub od kućne linije i čuje se ok, nekad davno sam se s tim igrao.
Da čovjek misli potrošiti soma-dva ojra, nebi razmišljao o ovome iz naslova teme

:ok:

Nisam mislio da mora potrošiti brdo novaca, već da iskoristi ono šta ima i želi i da ne bude paljevine.

Može spojiti kaj hoće i to bude radilo (kako bude radilo i kako će se čuti je druga stvar), ono gore je primjer kako se baca lova za nikakav zvuk.

Ovo kaj sam napisao je bilo u dobroj vjeri i savjet da ne troši lovu bez veze..

Kao Å¡to napisah- nebo je granica

Ljudi su otišli i na Mjesec- znači da se sve može, spremaju se i na Mars
0989739290

kiky776

Prvo pitanje kada nekome ugraÄ'ujem bilo Å¡ta vezano za car-audio  je koliko je spreman potroÅ¡iti  :D  i onda ovisno o tome se ide dalje
Alfa Romeo 156 SP2
Stilo Abarth 2.4 20v
Brava 1.4 12v / 1.6 16v / 2.0 20v /2.4 20v
Alfa Romeo 33 1.3 boxer
Opel Astra dti 1.7

Multijet

Citat: kiky776  u 06 Veljača 2016, 10:59:02
Prvo pitanje kada nekome ugraÄ'ujem bilo Å¡ta vezano za car-audio  je koliko je spreman potroÅ¡iti  :D  i onda ovisno o tome se ide dalje
:super:

Slažem se, ali ja te iz postova u ovoj temi nisam tako razumio,my bad.
Ako se time baviš onda si skužio o čemu pišemo

Jesi li dobio paket i jel to to?
0989739290

Mike20

Naravno, kreće se od cifre onda se unutar toga priča.

Kak znaš da su bili na Mjesecu.?

Na Mars se spremaju od 1969.g, niš s toga