Stilo - Ne radi otključavanje/zaključavanje vrata vozača

Autor aquarius017, 02 Veljača 2016, 20:52:13

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 2 Gosti pregledava ovu temu.

aquarius017

Otključao sam auto daljinskim (kao i uvijek), otiÅ¡ao do dućana, ugasio i iÅ¡ao zaključati auto, kad ono - zaključavaju se sva vrata i prtljažnik, ali ne i vrata vozača.  :shock: Ne radi niti jedna komanda na vratima vozača - spuÅ¡tanje/dizanje prozora i ostalo, ne radi niti osvjetljenje svih tih dugmića. Na displeyu ne pokazuje vanjsku temperaturu. Svjetlo u dnu vrata vozača gori non-stop. Kao da je negdje nekakav prekid, nije mi jasno? Ima li ikakve veze Å¡to sam pola sata prije toga oprao auto u praoni? Prao sam ga milion puta pa dosad nije bilo nikakvih problema. Da nije možda osigurač? Ako je, koji je to osigurač?
Sad sam auto zaključao starinski, a svjetlo u dnu vrata vozača radi.
:help:

dgudan

Najvjerojatnije si zalio kutiju sa relejima i osiguracima kod akumulatora...
Ja sam svoju spalio na kiši tako da je sve bilo u kratkom spoju. Kada sam okrenuo kljuc da ugasim auto i izvadio ga iz brave on je jos uvijek radio...
A ispod haube u razvodnoj kutiji disko. Å tektalo je kako je stiglo dok nisam otpojio kleme. Izvadio razvodnu kutiju ali joj nije bilo spasa, rastalila se na jednom mjestu i morao kupiti drugu...
---tajna Ĺživota je Ĺživjeti opasno---

dgudan

Å ogor je svoju u praoni dva puta zalijao i svaki put uspio na vrijeme maknuti kleme, posusio i dan danas ima istu...
Moze biti do toga a opet ne mora, ja sam imao takvo iskustvo...
---tajna Ĺživota je Ĺživjeti opasno---

Stilo M

Probaj dzek na vratima izvaditi i vidit kakva je situacija u njemu,dali ima vode
PRODAJEM DIJELOVE ZA FIAT STILO 3V /5V/MW
https://www.njuskalo.hr/korisnik/car-parts001

aquarius017

Citat: dgudan  u 02 Veljača 2016, 21:38:57
Najvjerojatnije si zalio kutiju sa relejima i osiguracima kod akumulatora...
Ja sam svoju spalio na kiši tako da je sve bilo u kratkom spoju. Kada sam okrenuo kljuc da ugasim auto i izvadio ga iz brave on je jos uvijek radio...
A ispod haube u razvodnoj kutiji disko. Å tektalo je kako je stiglo dok nisam otpojio kleme. Izvadio razvodnu kutiju ali joj nije bilo spasa, rastalila se na jednom mjestu i morao kupiti drugu...

Sad sam to provjerio, nije do toga. Akumulator, osigurači i releji su u kutiji, sve je suho ko barut.

Spojio sam punjač na auto, da mi se ne dogodi da ta žaruljica preko noći isprazni akumulator

aquarius017

Citat: Stilo M  u 02 Veljača 2016, 21:49:09
Probaj dzek na vratima izvaditi i vidit kakva je situacija u njemu,dali ima vode

To mogu probati sutra, danas mi je bio dug dan i ne da mi se više prtljat oko ničega...

Kako se taj džek na vratima otvara?

Stilo M

Plava ili siva plastika,ovisi o godistu,sa gornje strane je osigurac koji se povuce prema gore i dzek se sam odvoji
PRODAJEM DIJELOVE ZA FIAT STILO 3V /5V/MW
https://www.njuskalo.hr/korisnik/car-parts001

aquarius017

Citat: Stilo M  u 02 Veljača 2016, 21:58:36
Plava ili siva plastika,ovisi o godistu,sa gornje strane je osigurac koji se povuce prema gore i dzek se sam odvoji

Hvala na savjetu

Probat ću sutra. Ali ne vjerujem da je do toga, sve je suho oko tog džeka

dgudan

Huuu, ja ti nebi baš preporučio da ostaviš auto na punjaču preko noći bez kontrole...
Radije Å¡arafcigerom izvadi lampu iz vrata i odpoji je...
---tajna Ĺživota je Ĺživjeti opasno---

aquarius017

Citat: dgudan  u 02 Veljača 2016, 22:06:56
Huuu, ja ti nebi baš preporučio da ostaviš auto na punjaču preko noći bez kontrole...
Radije Å¡arafcigerom izvadi lampu iz vrata i odpoji je...


Poslušao sam te. Odspojio sam punjač sa akumulatora pa šta bude. A svitlo neka gori, neću ništa prtljam oko struje na autu jer imam loša iskustva s time

Stilo M

PRODAJEM DIJELOVE ZA FIAT STILO 3V /5V/MW
https://www.njuskalo.hr/korisnik/car-parts001

dgudan

Drago mi je da si poslušao moj savjet!
A oko prtljanja, tu ne možeš napraviti nikakav kvar nego prevenirati...
Pa nećeš ništa loše napraviti ako iskopčaš žicu sa svjetla, dapaće...
Jer ona dosta grije a pošto se sam ne gasi to baš isto nije za ostaviti čitavu noć...
Probaj rukom na lampu i okolnu oblogu da vidiš u kojoj je mjeri topla/vruča...
---tajna Ĺživota je Ĺživjeti opasno---

aquarius017

Izvadio sam žaruljicu tako da ne svijetli cijelu noć, ona plastika kroz koju svijetli se baš pristojno zagrijala

dgudan

Sad si miran...
A onda u potragu kvara...
Sretno i javi sto je bilo...
---tajna Ĺživota je Ĺživjeti opasno---

danci1993

Ako sve sa istih vrata ne radi ja bi isto rekao da je dzek