Punto mk2b trese kod ubrzavanja

Autor Jezy, 02 Veljača 2016, 21:02:15

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 4 Gosti pregledava ovu temu.

Jezy

Pitanje... odjednom mi se auto počeo čudno ponaÅ¡ati...  :hm: svaki puta kod ubrzavanja, lagano se trese cijeli auto...   :( imam osjećaj da dolazi iz prednjeg kraja auta, jer osjetim na volanu... kaj bi to moglo biti, kaj da radim?  :help:
:abarth:

tomozuki

Kvacilo ili nosaci motora.. kako kvacilo odvaja?
Zastava 750/ Fićo ,  Renault 4 1.1 8v ,  Fiat Ritmo 70 cl 1.3 8v ,  Hyundai Accent 1.3 12v ,  Fiat Bravo 1.4 12v,  Fiat Punto mk2 1.2 16v , Peugeot 307 1.4 8v, Peugeot 307 sw 1.6HDI

devaST

Da se ubacim. Kod mene isti problem. Samo ja sam nedavno minja nosace i kvacilo pa me zanima dali je moguce da je problem kriz ili poluosovina?

Mike20

Oštećene čašice ili križ poluosovina, vanjski homokinetičkii dobio luft

venom

Da li ti trese kada pustiš gas recimo na 100?
Kako trese kada uÄ'eÅ¡ u lijevi/desni zavoj pod punim gasom?

SEB

vjerojatno unutarnji zglobovi (šalice i križevi)
BERTOL AUTMOBILI specijalizirani Fiat,Lancia,Alfa Romeo servis- NOVOST: AUTO STOP brzi servis za sva vozila !!!
www.bertol-automobili.hr
091 62 22 223 SEBastijan Bertol

Jezy

Nosač motora sam promjenio pred 2000km, stavio sam original...tako da on nemože bit, a i zbog njega bi drugačije treslo...  :/
Kvačilo mi je dobro, ne osjetim da bi zapinjalo niti da ne odvaja kako treba...  :/

Imam osjećaj da dolazi iz prvog lijevog kraja... kad se vozim polako (do 60km/h) bez naglih ubrzavanja i startanja, ne osjeti se skoro niÅ¡ta, ali kad naglo ubrzavam i sportski mijenjam brzine, počne tresti ko lud, tak ko da će se cjeli auto raspast...  :oprosti  :(
:abarth:

devaST

Gle imam isti problem. Ali stvar je tu jednostavna tresnju takvu na ubrzanju rade djelovi koji rade centrifugalnu silu. Znaci salice krizi ili u najgorem slucaju polu osovine. Odes u mestra i vidis i znas i prominis.

Jezy

Bio sam danas kod vulkanizera i prva desna guma nije bila dobro balansirana i prva ljeva felga mi je malo oštećena...(TREBA NOVE)... al i dalje rese, samo malo manje nego do balansiranja...
U petak idem kod mehaničara, pa budem vidil i znal kaj je...
:abarth:

Boxer

imao sličan problem na puntu mk1 bila je spigana glavčina
Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

Jezy

neznam kaj je... sutra popodne ću znat...
:abarth:

Jezy

krive su poluosovine... vjerojatno će trebat mjenjat...
Kolko bi me to moglo koštat???
:abarth:

Mike20

Kako poluosovine, kaj neko tukao čekičem po njima ili?

franjo-fritz

Citat: SEB  u 03 Veljača 2016, 10:10:32
vjerojatno unutarnji zglobovi (šalice i križevi)
ovdje je odgovor..
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

Jezy

ma krivo napisah...  :facepalm: oni zglobovi kaj su gumom zaÅ¡tićeni, kao da su oni ostali bez masti i da sad rade na suho i toÅ¡e se, te zato tresu kod ubrzavanja...  :|
:abarth: