Punto mk2b trese kod ubrzavanja

Autor Jezy, 02 Veljača 2016, 21:02:15

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 6 Gosti pregledava ovu temu.

Mike20

Kak je rečeno-šalice i križevi tj. unutrarnji zglob kod getribe
Provjeriš dal križevi su dobili lufta i oštetili šalice.
Šalice se daju reparirati, križeve kupiš nove

Jezy

bio sam jučer kod mehaničara... sve smo raskopali... očistili... i pronaÅ¡li problem zaÅ¡to trese... Å¡alice zgloba su bile potpuno bez masti...  :shock: desna skroz suha... a ljeva ajd prste smo zamazali... obje Å¡alice su mi pojedene... ne jako, al očito dovoljno da trese... sve smo poÅ¡teno opralii podmazali da se ne troÅ¡e istim tempom ko do sada... al topla preporuka mehaničara, a i moje osobno miÅ¡ljenje je da nabavim druge... nove original su cifra da glava boli kad sam danas čuo...  :smrc: pa vas molim pomoć... ima li netko da može nabavit po nekoj normalnoj cjeni... vaÅ¡e preporuke kaj da napravim...di da tražim??  :/
:abarth:

ivanm

Nadji obe rabljene poluosovine i bok..

Jezy

to i tražim... ili samo šalice (zvona) ako uspijem naći...jer križevi su ok
:abarth:

ivanm

Na neki autootpad, obe poluosovine druge i amen. Pa to je punto. Za to ima dijelova koliko hoces..

Jezy

Ja nemrem vjerovat... Naručim kod tokica homokineticke zglobove... danas odem po njih i ono umjesto za moj punto mk2b... oni su nabavili za noviji multijet... druge modele nemaju niti mogu nabaviti... tak da sam osuÄ'en nabavit polovne... al problem je taj kaj na auto otpadu u Ka nemaju mk2b nego samo mk2a... tak da ni tam nemrem nabavit... :(
Molim vas pomoć... neda mi se  stalno vozit a da mi se cjeli auto trese ko da će se raspast kad mu dam gasa...
ima li itko od vas karambol ili zna nekoga tko ima?
:abarth:

Jezy

:abarth:

Jezy

:abarth:

SEB

BERTOL AUTMOBILI specijalizirani Fiat,Lancia,Alfa Romeo servis- NOVOST: AUTO STOP brzi servis za sva vozila !!!
www.bertol-automobili.hr
091 62 22 223 SEBastijan Bertol

Jezy

#24
U poruci ti je
:abarth:

Jezy

Ljudi kaj je moguće da se u dimenzijama razlikuju ljevi i desni kinetički zglob? Poluosovine znam da su drugačije... a i to sad nije bitno... ali ja nisam okom vidio nikakvu razliku izmeÄ'u samih nutarnjih kinetičkih... meni su okom isti ljevi i desni... I joÅ¡ neke... danas sam dobio sam u trgoini autodjelovima dobio informaciju da se desni da promjenit (njega imaju u ponudi), a ljevi se neda uopće odvojit, tu treba cjelu poluosovinu zamjenit??? Kaj sam ja onda neke potrgal kad sam pred 10tak dana rakopal oba nutarnja zgloba, odvojil ih od poluosovina, očistil, (vidil kolko i gdje su izglodani zbog toga jer su bili bez masti), podmazal i složil nazad??? I od onda se vozim isto ko i do tad, s mrvicu, zanemarivo malo manje treÅ¡enja u vožnji...

Poslano sa mog SM-G361F koristeći Tapatalk
:abarth:

Mike20

Trebaš vanjski homokinetički zglob kod kotača, ili unutarnju šalicu i križ?
Ja sam svoje šalice dao reparirati, stavljeni novi križevi zamjenski, sve skupa mislim 1500kn
Å alice su dosta skupe.
Mogu ti i ja provjeriti, koja je godina auto, motor i kw

Jezy

Citat: Mike20  u 20 Veljača 2016, 19:28:25
Trebaš vanjski homokinetički zglob kod kotača, ili unutarnju šalicu i križ?
Ja sam svoje šalice dao reparirati, stavljeni novi križevi zamjenski, sve skupa mislim 1500kn
Å alice su dosta skupe.
Mogu ti i ja provjeriti, koja je godina auto, motor i kw
Nutarnje... ljevi i desni... Šalice i križeve...
Punto 2b, 1.3 jtd, 51kw, 2005.

Poslano sa mog SM-G361F koristeći Tapatalk

:abarth:

Mike20

Da, izbacuje mi dvije vrzije poluosovine sa homo zglobom i sa Å¡alicom, i nisu iste lijeva i desna.
1200kn je komad polusosovine marke Spidan, znači vanjski homo zglob, tijelo poluosovine i trokraki ležaj, šalicu mi ne nudi.
SKF poluosovina je 2500 kuna

zetsthebunny

Vjerojatno ti se raspao unutrasnji zglob...

send by SONY E4g

+385977970759 Zlatko