Marea sudar

Autor tom1961, 03 Veljača 2016, 14:59:24

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 2 Gosti pregledava ovu temu.

franjo-fritz

Citat: legenda0001  u 06 Veljača 2016, 14:23:01
Heh... Euroherc.
sve jasno.... Imas policijski zapisnik, slike i na osiguranje njegovo malo galame.. I sve se od jedanput okrene.. Ako ni to nejde papire pod ruku, slike i pravac sudskom vjestaku. Pa sa tim na osiguranje..
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

legenda0001

Postoji i opcija da ostecenikovo osiguranje isplati stetu, i onda tuzi krivcevo osiguranje, i onda ide odugovlacenje i igrice.

Mike20

Citat: franjo-fritz  u 06 Veljača 2016, 14:10:04
vrlo, cesto je to tako pogotovo ako nije klasican sudar. Tj ako nije frontalni odozada ili naprjed.

U nekih 1200 očevida odraÄ'enih u Zg, ne sjećam se da li je koji bio dosuÄ'en pola, pola

dinko1981

Vjerovatno ces morat cekat rjesenje suda, tako je bilo mom frendu u jednoj situaciji

gandi

Rješenje suda za?
--->>>    click here      <<<---

dinko1981

Ako je bila policija bila je i prekrsajna prijava protiv jednog ili vise sudioka prometne i zato nekad osiguranja cekaju da se to rijesi .

gandi

Za prekršaj platiš kaznu na licu mjesta za izazivanje prometne nesreće, eventualno brzinu, alkohol, droge, nemoralno ponašanje... ako čega ima i to niti ne vidi sud.
Policijski zapisnik se čeka od tjedan do mjesec i pol (vlastito iskustvo) i s njim se ide u osiguranje. Tj, ako u prijavi štete na osiguranju navedeš da je policija izašla na očevid oni sami traže od policije zapisnik.

Mike, ispravi me ako griješim.
--->>>    click here      <<<---

dinko1981

Ako je sporan krivac prometne nezgode tj ako policija podnese prijave protiv vise sudionika nezgode tada osiguranja cekaju odluku suda.Zapravo sad sam se prisjetio da sam i ja nekad davno imao slican dogadjaj gdje je policija prijavila i mene i drugog vozaca a sud je presudio i tek tad je osiguranje platilo.

tom1961

#38
Stigao mail, zapravo dva. U prvom me obavještavaju da ne mogu utvrditi osnovanost zahtjeva, jer nemaju zapisnik od PP koji su zatražili (OK, ne znam zašto su mi to uopće morali napisati), a u drugom informativni izračun štete. Dakle:

Popravak ocijenjen nerentabilnim, totalna Å¡teta.

Vrijednost vozila: 6.500,00
Vrijednost spašenih dijelova vozila: 1.950,00
Å teta na vozilu (1-2): 4.550,00

Naravno, isplata tek nakon zapisnika.

S obzirom da se kanim žaliti, imate li kakvu ideju što bi se dalo navesti kao argument? Cijene na Njuškalu nisu puno veće, većina ih je čak manjih od 6.500.

U meÄ'uvremenu sam i slikao, ali kad sam htio uploadati slike na Imageshack, shvatio sam da mi je account maknut jer su u meÄ'uvremenu uveli naplatu. Lijepo sam im napisao zahvalnicu i sad bih morao potražiti neki drugi servis. Imate li kakve preporuke?
Kad ti brzina prijeÃ,,Â'e 100 km/h, viĹÄ,,e ne voziĹÄ,,, nego - gaÃ,,Â'aĹÄ,,.

brava 312

Meni za totalnu Å¡tetu rekli 5200 kn.
Jos sam ja i par frendova stavili par marea oko 2000 â,¬ da dignen prosjek, reko možda pomogne Heehee.
Ja preko ovoga stavljam slike. http://postimage.org/?lang=croatian

tom1961

Hvala!

Evo kako to izgleda:







U meÄ'uvremenu sam stražnji branik uspio koliko-toliko izravnati i izlupati stražnju stranicu da mogu zatvoriti prtljažnik. Zasad se vozim i čekam pare...
Kad ti brzina prijeÃ,,Â'e 100 km/h, viĹÄ,,e ne voziĹÄ,,, nego - gaÃ,,Â'aĹÄ,,.

fiat_fan

Stvarno nisi imao sreće sa stražnjim krajem, baš sve što je moglo stradati je stradalo.

A ovo na prednjoj haubi, je li to nekakav odsjaj ili je boja pukla?

tom1961

To mi je curilo iz cijevi u garaži od firme, kamenac je to. Kaže mi kolegica da ide razrijeÄ'enim octom dolje, ali to ću raditi nakon Å¡to popravim auto.
Kad ti brzina prijeÃ,,Â'e 100 km/h, viĹÄ,,e ne voziĹÄ,,, nego - gaÃ,,Â'aĹÄ,,.

tom1961

U meÄ'uvremenu sam izravnao stražnji branik i izlupao vezni lim da se uz neÅ¡to psovki dade zatvoriti, da baÅ¡ ne bodem u oči svakom policajcu.

Nakon prigovora, spustili su mi vrijednost spašenih dijelova vozila na 1.500,00 kn, tako da sam na kraju dobio 5.000 kn. Sjelo mi je u petak.

Danas sam bio kod limara i dogovorio da ću ja sve sam rastaviti i njemu samo odvesti na ravnanje. Stražnji branik i poklopac treba obavezno promijeniti, a haubu će probati izravnati. Svakako ga namjerava staviti na stol.

S obzirom da trebam novi stražnji branik i poklopac, a možda i prednju haubu, bilo bi idealno kad bih našao kakvu iste boje, da ne moram farbati. Ako ima tko takvu za dijelove, bilo bi super. Stavit ću i u oglase, pa što bude.
Kad ti brzina prijeÃ,,Â'e 100 km/h, viĹÄ,,e ne voziĹÄ,,, nego - gaÃ,,Â'aĹÄ,,.

Boxer

099 555 5514 gospodin Marčer, reci da te poslao Danijel, ima ti mareu 1.6 16v trulu sa odličnim motorom koji je bio nedavno presložen zbog pucanja remena, dao bi ju jeftino, nije ista boja ali mislim da se isplati pofarbati
Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...