Main Menu

Giulia

Autor Boxer, 02 Veljača 2016, 20:10:17

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 3 Gosti pregledava ovu temu.

Neven


tomo 159


2600

Felge bi trebale biti OZ. Ajde to mi je drago da potiču talijansku industriju. Isti slučaj sa Sparcom. Svakako bolje nego Recaro i BBS.

2600

Što se Giulie i njene tehničke superironosti tiče...

Ja ne znam na koji način većina forumaša gleda auta i što njima znači tehnička superiornost. To nije samo vrijeme na štoperici, to je nešto drugo. To je sve novih tehnologija, pa do novih materijala za tu klasu, a što donosi ili bolje performanse ili nižu potrošnju, a moguće i oboje.

Alfa je sa Giuliom krenula u tom smjeru. Reklamiraju rekordnu torzijsku krutost, a to omogućava dobru udobnost uz uzorno "ležanje" u zavojima.
A sve su to uspjeli sa rekordno niskom masom u klasi koja je za dizel 50 do 100 kg niža nego u direktnih konkurenata, a najšira u klasi sa najširim tragom kotača(i po 10 cm što se tiče stražnjih kotača). E to je ono što zadivljuje i to je ono što košta. Nisu to uspjeli na lijepe oči. Jako puno čelika visoke čvrstoće, aluminij za haubu, sva vrata, blatobrane, dijelove ovjesa, pa zatim CFRP (carbon fiber reinforced plastic) za stražnji most, naravno tu je i karbonski kardan. Sve u svemu nešto što konkurencija ne nudi sve do nove BMW Serije 7, Audi A8 je pak sa aluminijskim spaceframeom posebna kategorija.
I sve ovo od ovih materijala ima i najobičnija Giulia sa "čaÄ'ara" sa 150 KS. I onda je li neki krenu u usporedbe sa Passatom.

Naravno sve je "začinjeno" sa motorima vrhunskih performansi. Najveći okretni moment(odnosi se doslovno na sve motore u ponudi), a i snaga u klasi barem što se tiče 2.0 benzinca. Sve to sa malom masom nosi rekordna ubrzanja do 100 km/h no što je još bitnije i nisku potrošnju kada to želiš jer moraš manje tjerati motor nego konkurencije.

A za handling ću samo reći ovo. Alfa ne radi razliku izmeÄ'u platforme i ovjesa običnog i QV modela, a bome od zadnje serije M3/M4 to BMW radi sa obje stvari, ranije samo za ovjes. Ono Å¡to se neće dobiti sa svakom Giuliom je CDC (Chassis Domain Control) i torque vectoring stražnji diferencijal iako je to npr. uključeno sa Q4 modelima.

Eto toliko što se tiče tehničke strane.

2600

Ne mogu potvrditi ali čini se da je startna cijena za Giuliu u Italiji 35 000 eura plus će davati sigurno 3 100 eura skonta.

U biti ako je 35 000 eura to je ono što sam ja tvrdio. Vidjet ćemo.

tomo 159


DiscoVolante

Citat: 2600  u 31 Ožujak 2016, 17:37:45
Što se Giulie i njene tehničke superironosti tiče...

Ja ne znam na koji način većina forumaša gleda auta i što njima znači tehnička superiornost. To nije samo vrijeme na štoperici, to je nešto drugo. To je sve novih tehnologija, pa do novih materijala za tu klasu, a što donosi ili bolje performanse ili nižu potrošnju, a moguće i oboje.

Alfa je sa Giuliom krenula u tom smjeru. Reklamiraju rekordnu torzijsku krutost, a to omogućava dobru udobnost uz uzorno "ležanje" u zavojima.
A sve su to uspjeli sa rekordno niskom masom u klasi koja je za dizel 50 do 100 kg niža nego u direktnih konkurenata, a najšira u klasi sa najširim tragom kotača(i po 10 cm što se tiče stražnjih kotača). E to je ono što zadivljuje i to je ono što košta. Nisu to uspjeli na lijepe oči. Jako puno čelika visoke čvrstoće, aluminij za haubu, sva vrata, blatobrane, dijelove ovjesa, pa zatim CFRP (carbon fiber reinforced plastic) za stražnji most, naravno tu je i karbonski kardan. Sve u svemu nešto što konkurencija ne nudi sve do nove BMW Serije 7, Audi A8 je pak sa aluminijskim spaceframeom posebna kategorija.
I sve ovo od ovih materijala ima i najobičnija Giulia sa "čaÄ'ara" sa 150 KS. I onda je li neki krenu u usporedbe sa Passatom.

Naravno sve je "začinjeno" sa motorima vrhunskih performansi. Najveći okretni moment(odnosi se doslovno na sve motore u ponudi), a i snaga u klasi barem što se tiče 2.0 benzinca. Sve to sa malom masom nosi rekordna ubrzanja do 100 km/h no što je još bitnije i nisku potrošnju kada to želiš jer moraš manje tjerati motor nego konkurencije.

A za handling ću samo reći ovo. Alfa ne radi razliku izmeÄ'u platforme i ovjesa običnog i QV modela, a bome od zadnje serije M3/M4 to BMW radi sa obje stvari, ranije samo za ovjes. Ono Å¡to se neće dobiti sa svakom Giuliom je CDC (Chassis Domain Control) i torque vectoring stražnji diferencijal iako je to npr. uključeno sa Q4 modelima.

Eto toliko što se tiče tehničke strane.

Možda sam u krivu, ali 90% kupaca te klase to ne interesira. Koliko imam prilike vidjeti, najčešće se biraju osnovni modeli pokretani dizelskim motorom, traži se udobnost i komfor, a vozne osobine su stavljene po strani.
Kvaliteta, servisna podrÅ¡ka, kao i krajnja briga za kupca su takoÄ'er bitni faktori, a to Alfi na ovim prostorima ne ide u prilog.
Volio bih da Giulia bude Alfina prekretnica, lijep je tehnološki napredak i QV model se čini zajeban, ali ako osnovni modeli ne budu ostvarivali dovoljan profit, džabe joj i ljepota i tehnologija i vozne osobine.

2600

Citat: DiscoVolante  u 31 Ožujak 2016, 23:38:30
Možda sam u krivu, ali 90% kupaca te klase to ne interesira. Koliko imam prilike vidjeti, najčešće se biraju osnovni modeli pokretani dizelskim motorom, traži se udobnost i komfor, a vozne osobine su stavljene po strani.

Kada se gleda europsko tržište(njih gledam, a ne nas jerbo smo mi samo kap u moru) onda ima jasna analiza i distinkcija flotne prodaje i privatnih kupaca.
U tom slučaju ovi osnovni modeli ti idu u flotnu prodaju zaključno sa npr. 320d. To ne ide neke posebna oprema. OK, u nekim zemljama flotna prodaja stvarno čini ogroman ukupni udio, ali sumnjam da oni uopće biraju po udobnosti. Potrošnja i cijena su glavni faktor.
Sa druge strane privatni kupci rijetko biraju osnovne motore i lijepo nadoplate za opremu.
Naravno mi možemo biti iznimka ali mi smo kap u moru.

Inače Å¡to se samoga razvoja klase tiče tu je baÅ¡ ovaj premium D-segment  najviÅ¡e otiÅ¡ao na kratu voznih osobina i uglavnom ih se gleda kao sportske limuzine. Torzijska krutost može samo pomoći da se uz bolji handling zadrži udobnost.

A one silne kure mršavljenja za Giuliu imaju trojaki učinak. Bolje performanse uz slabiji motor bi bio prvi, to odmah čak i uz identičan motor vuče manje potrošnju što je drugi učinak, a bolji handling može biti treći.

Tako da sva tehnička naklapanja mogu imati svrhu u primjeni. E sada što je kome bitno je pitanje. Recimo da po BMW blogovima se nikada nije više pisalo, i to mislim na članke, o nekom autu koji nije BMW nego li o ovoj Giuliji.

franjo-fritz

90% kupaca bilo koje marke auta nema blage dume o nekim daljnjim karakteristikama automobila... Tj. Glavni sudac je žena i boja.. "koj auto vozis?"  .... "pa crveni"  .. Ugl tekstovi su sasvim ok, Al previÅ¡e dubioze, filozofiranja.. Neznam niti me se tice od kuda su tekstovi, dali su tocni ili ne. Kad izaÄ'u na cestu onda cu znati jer cu sigurno imati glavu pod haubom.. Ako prije ne prdnem na rosu... Ugl. Svaka čast na informacijama al malo ih skrati, preuredi jer ovo čitaju i ljudi koji i nisu vicni mehanici... A ni ekonomskoj politici...
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

2600


topolino

Big like za crvenu i smeÄ'u unutrasnjost
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

tomo 159


2600

Iz konfiguratora:


Sredina svibnja po talijanskim Alfa prodajnim salonima, zadnji vikend dani otvorenih vrata.

2600


2600



Alfa Romeo Giulia 2.2 JTDm 150 cv Business Launch Edition â,¬37.441 (IVA inclusa)

Alfa Romeo Giulia 2.2 JTDm 180 cv AT8 Business Sport Launch Edition â,¬44.640 (IVA inclusa)