Pomoc oko radija

Autor Sen, 21 Veljača 2016, 21:59:53

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Sen

Pozdrav svima
Posto je ovo moj prvi auto htio bih radio mjenjat jer ovaj je jos kazetar kod ovog radija su mi ovakve zice (prva slika) posto bi uzeo drugi ne znam jel bi odgovaralo pa pomozite(druga slika) .
Znaci meni kablovi za spajanje su jedan crni i jedan bijeli

1.  http://prntscr.com/a69rdm
2.  http://prntscr.com/a69rsh

gandi

Uz ovakav drugo bi ti vjerojatno uz radio trebao doći komadić kabla gdje s jedne strane imaš konektor koji ide u radio, a sa druge euro jack (prva slika) za spojiti ga na instalaciju od auta.

Nešto poput ovoga

--->>>    click here      <<<---

Fyodorovich Dragunov

Sve je samo plug and play. SmeÄ'i konektor za zvučnike, crni naponski kablovi i ostatak. S time da imaÅ¡ crvenu, narančastu i ne mogu se sad sjetiti napamet koju žicu na tom kablu sa slike iz posta iznad koju spajaÅ¡. To su one sheme da li će radio biti stalno pod naponom ili će se paliti kad daÅ¡ kontakt. Za neke detaljnije sheme ti ekipa napiÅ¡e, nisam električar. Vuče se neÅ¡to negdje, da nije stalno pod naponom ako sam zapamtio.
Prva potpis druga i u oblaku si dima

Sen

#3
Hvala vam drustvo,skocit cu do chipoteke vidit jel imaju ovaj kabel pa da sredim.
Radio mi i sad radi bez kontakta tako da mi je svejedno ali sviÄ'a mi se ovakva varijanta kad nekog cekam u autu na duze dobro doÄ'e da nesto svira,a uz radio dobijem ovaj kabel  http://prntscr.com/a6jrl6


Sen

Moze jos koje pitanje sad u vezi zvucnika imam dva mala naprijed gdje vec budu na puntu iza ih trenutno nemam planiram ubaciti.Jel u radiju svejedno na koja mjesta spojiti zadnje i prednje jel se sam regulira zvuk ili posebna mjesta na radiju se zadnje spajaju a posebno prednje posto su prednji oni koji bi trebali biti tisi ili niske frenkvencije ili kako vec?

tomozuki

U knjizici od radia bi trebalo pisat koja boja zice je za koje zvucnike, bolje da spojis tako jer kasnije ne moras razmisljat kako si sta spojio ako koristis equalizer
Zastava 750/ Fićo ,  Renault 4 1.1 8v ,  Fiat Ritmo 70 cl 1.3 8v ,  Hyundai Accent 1.3 12v ,  Fiat Bravo 1.4 12v,  Fiat Punto mk2 1.2 16v , Peugeot 307 1.4 8v, Peugeot 307 sw 1.6HDI

scholaya

Ako jos nisi rijesio radio, kupi muski eurojack (dodju 2 komada) i spoji boju na boju, sa tim kablicem koji dodje uz radio. Na samim tim zicama pise sta je sta. Ako ne mognes upaliti radio, onda zamijeni zutu i crvenu. Tj. zutu na crvenu, a crvenu na zutu
Tako ne mozes pomijesati zvucnike. Boje za zvucnike su: ljubicasta, ljubicasta crna, siva, siva crna, bijela, bijela crna, zelena, zelena crna.

Sen

Jesam uspio sam radio sredit,hvala.

Bero

Dižem temu iz naftalina, trebam pomoć oko električne instalacije radija, na mojem mk1
Naime, sada mi je napajanje i memorija radija (crvena i žuta žica na radiju) spojeno na stalan + na autu (crvena žica).
E sad, tema je da zna biti perioda da auto miruje po deset dana, i za taj period radio isprazni akumulator (struju mirovanja sam mjerio - sa radiom cca 100 mA, bez radija manje od 10 mA. zato bi htio napajanje radija spojiti da ima napajanje tek kada se da kontakt, pa ako mi netko može pomoći koja žica (boja žice) bi to bila na instalaciji auta?
Samo boxer bajo moj :)

punto mk1

evo da i dignem temu . punto mk2 , imam blaupunkt sa cd-om i subwoofer tvornički od 100 wati u portapaku . e sad mjenja bi original i stavia malo stariji sony sa mp3. pitanje euro jackove od radia i zvučnika mogu nadodati ko i ovaj iz posta prije , da li subwoofer ide preko jacka i da li ce ga ovaj sony podrzavati inače 4x50 w jačine , posto o ovoj tematici nemam pojma  :good:

Mike20

Mislim da ti sve paše preko euro utikača. Gledao sam sheme ali sam zaboravio. Sub ima svoje pojačalo u sebi, i do njega dolazi posebno plus i pobuda sa radija koju ima svaki aftermarket radio. Signal zvuka za sub dolazi preko stražnjih zvučnika. Ako sub ne bude radio, provjeri samo tu žicu pobudu, ako je na tvom radiju nema, ima sigurno ANT+ ili tak neku oznaku

Mike20

Citat: Bero  u 15 Veljača 2020, 15:48:19
Dižem temu iz naftalina, trebam pomoć oko električne instalacije radija, na mojem mk1
Naime, sada mi je napajanje i memorija radija (crvena i žuta žica na radiju) spojeno na stalan + na autu (crvena žica).
E sad, tema je da zna biti perioda da auto miruje po deset dana, i za taj period radio isprazni akumulator (struju mirovanja sam mjerio - sa radiom cca 100 mA, bez radija manje od 10 mA. zato bi htio napajanje radija spojiti da ima napajanje tek kada se da kontakt, pa ako mi netko može pomoći koja žica (boja žice) bi to bila na instalaciji auta?

Provjeri na kutijom osigurača koji plus radi samo kad daš kontakt. Mislim da na upaljaču je tak složeno, ima struje samo kad daš kontakt

punto mk1


Sen

Evo i mene na ovu temu posto sam mjenjao radio koji ima mp4,pa uvijek ostane display onako malo da ima osvjetljenje zbog sata kada se ugasi radio tako tvornicki,na cliu kad stavim izvadim kljuc lijepo se ugasi cijeli,htio bih to i na puntu,ali nije tako namjesteno kada se izvadi kljuc.Probao sam zutu i crvenu jednu u drugu nista,mozda radim nesto krivo laik sam po tom pitanju.Imam dvije zice + ,stavio sam zaruljicu na minus i drugu pozitivnu probao po tim zicama te dvije uvijek rade izvadio kljuc stavio.Sta treba spojiti da se radio ugasi kada izvadim kljuc?