Marea weekend 1.6 senzor faze

Autor Masterblaster, 26 Veljača 2016, 19:32:09

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 4 Gosti pregledava ovu temu.

Masterblaster

https://www.youtube.com/watch?v=r7z686uw3PA

Snimka motora ako pomaže. Zvao sam Tokić kaže da postoji još jedan senzor radilice nekih 240 kn ovaj drugi je 155 kn. Ako je ecu riknuo a imam drugu mareu šta se sve treba prebaciti na ovu.

franjo-fritz

Teško ovak nekaj reci.. Al prvo ovu gumenj cijev na klapni gasa rijesi.. Mozda vuce falš zrak. Drugo ono kaj ja cujem to sve nekaj zuji po lezajevima španera, altenatora ili cega vec
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

the-rider

ma nema veze ta cijev, radi on normalno i bez nje
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

Masterblaster

Ma i ja mislim da zrak nije problem.  Zaboravio sam napisati da se gasi kad se ugrije na radnu tem ali onda se pocme ponasati kao da injektori ne rade i cim se ohladi pali normalno. Zbilja me izluÄ'uje.
Mozda isprobam termostat od kompa spojiti da stoji sastrane pa da vidim kako se onda ponasa kad ecu misli da je motor hladan malo ce vise trositi ali da vidim dali ce se gasiti

franjo-fritz

Kad se zgrije motor izmjeri ti njemu kompresiju
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

Masterblaster

Mislim da nije do kopresije jer auto vuce dobro nema dima niti ulje trosi mislim vuce dobro samo ne smijem pustiti da padne u ler jer se odmah ugasi.  Mene taj senzor jeb..  a stavio sam video da se proba vidjeti dali ima senzor bregaste ili ne.

Antonijo

Citat: Masterblaster  u 21 Ožujak 2016, 21:39:24
Danas sam promjenio senozor bregaste i spojio akumulator sa punjenja. Upalio je na zub ali je lampica za 10 sek upalila i tako je radio na 1500 rpm jedno 10 min dok temp nije došla do crtice ispod pola tada je pao na 1000 rpm i onda je počeo to sa gasom i da se gasi. Znači senzor sam zamjenio dok je akumulator bio odspojen. Mislim dava sam gas dok je bio hladan i dobro je primao ali kad se ugrijao shit!!

Citat: Masterblaster  u 24 Ožujak 2016, 21:02:01
I dalje je problem isti "senzor faze" bio sam danas kod električara u Velikoj Gorici. E sad postoji neÅ¡to zanimljivo majstor nikako nije mogao da naÄ'e ili vidi senzor bregaste?? [/b]Dali uopće postoji motor bez toga? Kod njega izbacuje senzor faze a ima dobru aparaturu ali ne piÅ¡e koji senzor dali je u žicama problem ili u ecu? Ali kad se iskopča senzor radilice ne može se auto upaliti ali kad vratiÅ¡ i upaliÅ¡ radi pa se gasi pa onda radi 30 min bez problema pa se onda gasi 20 puta u 10 min. Katastrofa!!!

Jesi promjenio senzor bregaste osovine ili nisi ?
TUTUM OMNIA LEGERE, NON OMNIBUS CREDERE

Masterblaster

#52
Nisam jos jer ga nisam nikako pronasao a niti elektricar a to nije tek tako promjeniti.  Ako netko ima sliku tog konektora na bregastoj ili gdje zica izlazi neka mi uslika pa cu odmah pogledati na svom

Masterblaster

Izgleda da je brtva glave otisla?!  Na isuhu je vodena para a za ono sto se ugrije ocito vise vode probija u klipove i gasi ga.  Crijevo je dosta tvdrdo od tlaka i postigne radnu temp jako brzo i to dosta vruce bude iako termostat drzi otvoreno.  Iako nema baloncica ili ulja u vodi za hladenje a niti je voda dosla u karter.

Boxer

daj odvezi auto nekome jer će na kraju ispasti da je krivac brava gepeka...

cijevi su tvrde jer je tlak u sistemu oko 1bar, motor je vruć, to je normalno, para na auspuhu je normalna, to je kondenzat
Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

franjo-fritz

Citat: Boxer  u 28 Ožujak 2016, 21:38:02
daj odvezi auto nekome jer će na kraju ispasti da je krivac brava gepeka...

cijevi su tvrde jer je tlak u sistemu oko 1bar, motor je vruć, to je normalno, para na auspuhu je normalna, to je kondenzat
Baš tak.. Naj jeftinije
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

Masterblaster

Sutra ga vozim majstoru ali zelim da znam sto vise da mi nebi poceo izmisljati kvarove.  Katalizatora nema.

Masterblaster

Ispalo je ono sto sam mislio motor ili ecu nisu od istog auta tako da je vjerovatno drugi otor a stari ecu i trazi senzor bregaste kojeg nema i sad budi pametan??

franjo-fritz

A ljepo sam pitao jer je stari ili novi tip motor
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

Masterblaster

Citat: franjo-fritz  u 29 Ožujak 2016, 19:07:26
A ljepo sam pitao jer je stari ili novi tip motor

Da sam znao koji je tip motora ne bih stavio video i citao marea manual.  Sta sad napraviti prebaciti komplet ecu code i bravicu sa mog auta ili?  Dode mi da kupim litru dve goriva i zapalim ga ali opet za male novce sam ga uzeo tako da sam ocekivao sranj.