mk1 55s rad u leru

Autor lipic, 17 Travanj 2016, 07:37:58

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

lipic

Jedno pitanjce!Kad se auto zagrije voziÅ¡ ga sve okk,ali kad staneÅ¡ na semaforu obrtaji se vrate u normalu i nakon par sekundi padnu kao da će auto crknut i onda se opet vrate u normalu i tako par puta,a u vožnji sve okk  :help:
mini moris,zastava 101,mercedes 123,fiat panda,lanchia thema,renault 5,punto mk 1....

tomozuki

Pogledaj motoric ler gasa i crijeva da nije koje napuknuto
Zastava 750/ Fićo ,  Renault 4 1.1 8v ,  Fiat Ritmo 70 cl 1.3 8v ,  Hyundai Accent 1.3 12v ,  Fiat Bravo 1.4 12v,  Fiat Punto mk2 1.2 16v , Peugeot 307 1.4 8v, Peugeot 307 sw 1.6HDI

vlatko11

Prije nego zavčeš ruku u novčanik i potrošiš kune,pregledaj žice,vakume,skini motorić lera,očisti ga,očisti mjesto u spi gdje nasjeda (mislim na sjedište unitar spi). Ako ga nemožeš dohvatit,a nemožeš, trebaš skinut spi pa sve laganice na stolu počistitš i ureditš.

TOMMYmk1

Citat: vlatko11  u 17 Travanj 2016, 10:56:49
Prije nego zavčeš ruku u novčanik i potrošiš kune,pregledaj žice,vakume,skini motorić lera,očisti ga,očisti mjesto u spi gdje nasjeda (mislim na sjedište unitar spi). Ako ga nemožeš dohvatit,a nemožeš, trebaš skinut spi pa sve laganice na stolu počistitš i ureditš.



Slažem se troÅ¡ak skoro nikakav a moguće da je neka sitnica  :ok:

tcrnic

posto ja (tj moj autic) ima isti problem, moze samo neka slika (ili opis)?
obzirom da nisam neki mehanicar i neznam gdje je SPI.

:formula: :formula:
Beginner tunner :D

vlatko11

Podigneš poklopac motora,vidiš crnu kutiju tu ti je filter zraka,otkvačiš dvije kopče na bokovima kutije,odvojiš prednji dio kutije(tu je paprini filter kojeg mjenjaš kad radiš servis).S gornje strane koja je ostala pričvršćena imaš dva šarafa za ključ 10. Odšarafiš,ukloniš crijevo oduška koje je prikopčano na ljevoj strani kutije i kutiju digneš samo gore. To što sad vidiš je spi.
Ima dva imbusa koji ga drže za usisnu granu.Prije nego odÅ¡arafljujeÅ¡ imbuse skini kleme sa akumulatora,iÅ¡tekaj sve žice sa spi i odspoiji sajlu gasa.OdÅ¡arafiÅ¡ imbuse i digneÅ¡ spi prema gore. To je cjela mudrost. Motorić lera ti je crni kao valjčić s prednje strane i u njega je uÅ¡tekam Ä'ek sa 4 žice. Torax ključem je priÅ¡arafljen za tjelo. OtpustiÅ¡ ga i izvučaÅ¡ van.ObriÅ¡eÅ¡,očistiÅ¡ garež i naslage na osovinici.Unutar spi očistiÅ¡ ležiÅ¡te gdje nasjeda osovinica koja viri van motorića.(da bude jasno,osovinica motorića se ne vrti nego ide van-unutra) Več kad ti je sve vani,pročistiÅ¡ komplet spi.UzmeÅ¡ neki sprej za čišćenje karburatora ili slično.OčistiÅ¡ da se sjaji da nema kojekakvih smeÄ'ih i crnih tragova(mislim na unutraÅ¡njost).Nemoj ići u dublje rastavljanje spi da nebi bilo većih problema.
Sastaviš obrnutim redosljedom.

vlatko11

Da,smetnuo sam.Prije odšarafljivanja imbusa na spi da ga skineš.Moraš ospijit cjevi goriva ulaz-izlaz,cijevi vode ulaz-izlaz i vakum cjevčice.Pamti kako su stajale ili slikaj a u biti su tako postavljene da je skoro pa nemoguće pogriješit pri spajanju.

lipic

Koja je uopće cijena motorića ler gasa??
mini moris,zastava 101,mercedes 123,fiat panda,lanchia thema,renault 5,punto mk 1....

tcrnic

vlatko legendo;)
ovaj vikend bi trebao uloviti vremena i sredit stvari.
javim kako je proslo

uzivajte

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk

Beginner tunner :D

lipic

Raskopao SPI,odvojio motorić ler gasa,očistio garež,očistio sjediÅ¡te motorića ler gasa pa ćemo sad vidjet kako će bit,nadam se da će bit okk jer kako sam čuo motorić ler gasa nije baÅ¡ jeftin  :ernaehrung004:
mini moris,zastava 101,mercedes 123,fiat panda,lanchia thema,renault 5,punto mk 1....