punto 2 1.2 8v plin potrošnja

Autor Emil, 01 Ožujak 2016, 23:21:38

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 3 Gosti pregledava ovu temu.

Emil

Otkako sam ugradio plin pokazuje mi potrošnju od 9 i više litara(vožnja do 3000 obrtaja)

Je li to normalno ili mi je senzor loš? Koliko bi trebao trošiti s plinom?



Boxer

Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

Emil

Iskreno nisam provjeravao sutra ću provjeriti da li očitava drugačije, drugo koliko bi trebao punto trošit litara po gradu?

Emil

Mislim da je do senzora ali hvala na linku definitivno ću ujutro provjeriti,

senzor je već jednom prije nego sam ugradio plin počeo pokazivati od 13 do 40 litara potrošnje i onda se vratio na normalno kad sam ispraznio akumulator.

Sve u svemu do sada sam shvatio da je fiatova elektronika zaista neÅ¡to užasno  :D:

Mike20

Punto po gradu stani kreni, kratke nezagrijane relacije troši 7-8 litara.
Fali mu plina, diže trimove da kompenzira i time povećava potrošnju.
Napravi servis i podešavanje plina.
Koji ureÄ'aj imaÅ¡, na koliko km je ugraÄ'en, koliko km je odvrtio na plin, koliko km ima auto ukupno na plin?

Emil

Plin je ugraÄ'en nedavno ali testirao sam ga po uputama s onog linka i nije do plina nego do senzora potroÅ¡nje, trenutno pokazuje da auto troÅ¡i 35 litara normalnom vožnjom pa ukoliko nije prkeo noći dobi kakav motor od aviona zaključujem da je senzor pokvaren xD


Da ne bude zabune znao mi je ovo senzor i prije raditi pa bi se popravio kad ispraznim akumulator skroz pa bi nakon nekog vremena opet podivljao

Mike20

Ne postoji niti na jednom autu senzor potrošnje.

Potrošnju kompjutor motora računa preko nekoliko podataka

Da li ti auto troši 35l/100km ili 35km/l?

crev1986

Inace je normalno da plina trosi malo vise nego benzina do 2 l je ok

casual

tank od 35 litara plina - 380 do 450 km priješenih, 500 mi je rekord
ja si tak računam, komp niti ne gledam
nek pokazuje kaj hoće :)

Mahoney

Citat: Emil  u 02 Ožujak 2016, 11:47:34
Plin je ugraÄ'en nedavno ali testirao sam ga po uputama s onog linka i nije do plina nego do senzora potroÅ¡nje, trenutno pokazuje da auto troÅ¡i 35 litara normalnom vožnjom pa ukoliko nije prkeo noći dobi kakav motor od aviona zaključujem da je senzor pokvaren xD


Da ne bude zabune znao mi je ovo senzor i prije raditi pa bi se popravio kad ispraznim akumulator skroz pa bi nakon nekog vremena opet podivljao
Nije fiat racunao da ce mu neko petljati po elektronici,drugo je sto se nema para pa narod vozi na plin .

Mike20

Vozim već DRUGOG punta na plin (mk2b), svaki od njih ima(o) drugi ureÄ'aj (Landi Renzo Omegas vs. STAG 4).
Oba po potrošnji su ista, koliko plina, toliko benzina, nisam primjetio razliku u potrošnji, ak je bila je možda deci-dva.
Taj motor dolazi i sa TVORNIČKIM plinom tak da su u Fiatu računali s ugradnjom plina.

Ja napravim preko 500km s jednim tankom 35-36 litara, kad pazim na gas, napravim 600km.
Prosjek mi se kreće oko 6.5l/100km, tak pokazuje kompjuter, tak i je od točenja do točenja
Nikda nisam uspio potrošiti preko 8l/100km benzina/plina, ni da sam ga stalno držao s gasom u podu

Pa voziti na plin treba nešto para, 6-7000kn treba uložiti što je u slučaju Punta pola vrijednosti, al potrošnja je smiješna, 20-30kn max maxeva/100km

Boxer

Citat: Mahoney  u 02 Ožujak 2016, 16:46:35
Nije fiat racunao da ce mu neko petljati po elektronici,drugo je sto se nema para pa narod vozi na plin .


Nije sve u parama, ako netko kao ja recimo ne volim to dizelsko breketanje i bezvezni način vožnje, dim iza sebe, skupe dijelove i ostalo onda uvijek radije biram benzinac s plinom nego bilo kakav dizel
Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

Mahoney

Ecu je bitan a ne motor...
Boxer
Sto dovodi do toga da nemas para,jer da imas vozao bi nesto od 300ks na benzin ,kao i ja,ali posto nema snalazimo se :)

Boxer

Kad budem trebao i imao potrebu za autom od 300 konja kupit ću ga i opet ćz ugraditi plin. A do tada mi je i ovo u vrh glave
Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

PuntoZG

 9-10 litara ciste gradske voznje