Fiat Bravo 1.4Tjet - Pokvario se turbo + (još jedna) saga o ulju

Autor Vanc123, 31 Ožujak 2016, 21:02:41

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 3 Gosti pregledava ovu temu.

AntonioK

moje iskustvo;
redovito svake godine minjam ulje i filter bez obzira na km i tako godinama SELENIA K
ovu zadnju sam napokon ulija SELENIU KPE ista paÅ¡ta samo drugo pakovanje i malo mi je motor bučniji sa ovim  :82:

Memphis

Da sipaš inu deltu i mijenjaš ju svakih 5 tisuća postići ćeš bolji efekt nego sa tom Seleniom koju mijenjaš na svakih 15000 km.

ajmo sad ...

Boxer

Citat: Memphis  u 11 Svibanj 2016, 12:50:02
Da sipaš inu deltu i mijenjaš ju svakih 5 tisuća postići ćeš bolji efekt nego sa tom Seleniom koju mijenjaš na svakih 15000 km.

ajmo sad ...


Apsolutno je tako :ok: i INA delta je kvalitetno ulje, nije i nikad neće biti predmet sprdnje, ulje je odlično
Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

Memphis

Slažem se ... Ina Delta Sint 10W40 je bolje ulje od Selenije 20k .... za duplo manje para ... al aj ti to nekom objasni. Ako nije markirano ne valja.

punto1976

Ja to gledam, kakvo gorivo takvo i ulje! Nek si svatko sipa kaj hoće.
Ja sam se naslagao generalki prije 10 godina dok su Golf dvojke bile još dosta aktualne, i to 200-250 tkm više nije bilo kompresije po zimi. Uglavnom su se i vozili sa sintom i delta 5. E sad jel su motori 1.6 D tolko loši ili je nešto drugo neću tvrdit, samo je to bilo tak.

Memphis

Problem tog doba je kaj je odrzavanje bilo na nuli. I danas je kod ekipa koja vozi takve drlje. Ulje se menjalo jednom godisnje bez obzira na km. Ili se samo nadoljevalo ako je imalo trosiovi te vozilo se do iznemoglosti.
Tako da uzimat to kao neki okvir kvalitete ulja nema smisla.

Memphis

A da ne pričamo o stvarnosti km na tim tablama ... ako je imao 250 onda mu još slobodno možeš toliko dodat.

punto1976

Bili su stvarni km jer su bili neki prvi vlasnici i mijenjali su redovito ulje jer znam kad su tu i radili servise.

Memphis