Fiat Bravo 1.4Tjet - Pokvario se turbo + (još jedna) saga o ulju

Autor Vanc123, 31 Ožujak 2016, 21:02:41

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Vanc123

Budem videl kaj mi bude covjek s slovenije rekao za cjenu a i najbolja sulucija mi je da se odfuram do njega jer mi je pola sata voznje od mene do njega..
Moja je 150 konja..

franjo-fritz

Znam gdje ih ima al ih vise ne nosim bez kapare.. Jer mi je pun k.. Ljudi koji naruce dijelove i onda kemijaju.
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

Vanc123

Citat: franjo-fritz  u 03 Travanj 2016, 10:36:16
Znam gdje ih ima al ih vise ne nosim bez kapare.. Jer mi je pun k.. Ljudi koji naruce dijelove i onda kemijaju.
Cujemo se na PP

franjo-fritz

Nije mi jasno kako si ostao bez ulja.. . Turbina je prdnula jer nije imala podmazivanje..
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

Vanc123

A pa jel moze turbina puknut ako nema ulja?
Isprva sam mislio da je zbog ulja ali dok smo ju uzeli dolje vidio sam da je puknula a provjerili smo ulje i bilo je ulja taj dan dok je ona prdnula..

Puntigamer

Citat: Vanc123  u 02 Travanj 2016, 13:10:25
Evo puknuca i vidi se da se jedan dio odvojio fala bogu da nije doslo do masine...


Takvo puknuće je učestalo na tim IHI turbinama, pogledaj i druge fiat forume pa ćeš viditi .... tako je i meni pukla, samo što je kod mene samo napukla a nije otpalo komada.

Link na moj post.
Citat: Puntigamer  u 30 Rujan 2014, 18:56:47
Malo sam gleda po netu i pronašao sam par slučajeva napuknuća i sva napuknuća su skoro pa ko C/P na istom mjestu, istog oblika, vjerojatno greška u dizajnu. Serviser veli da se malo pobrusi oko dijela di su lopatice i da neće stvarati probleme jer napuknuće nije na "strateškom" mjestu. Zanimljivo da se s vanjske strane ništa ne vidi, nema tragova napuknuća.


Malo sam pretraživao za servis turbina IHI i na kraju sam pronašao da Auto Hrvatska tu u Zadru ima servis
http://www.autohrvatska.hr/novosti/reparacija-turbopunjaca-1

Planiram otići kod njih da pregledaju ovu moju, ali vremena i "vremena"  baÅ¡ i nemam.

Vanc123

A jel su ti mozda rekli otprilike kolko bi cjena reparacije bila za takvu turbinu?
Ili kolko bi cjena reparirane turbine bila ali druge ne ove koju koristim znaci neku koju je vec neko dao nutra a uzeo drugu..

Puntigamer

Nisam još kontaktirao ove iz AH tu u ZD, tako da ne znam. Jedino ih sutra kontaktirati pa saznati cijenu reparirane turbine s garancijom i viditi po kojoj cijeni možeš dobiti rabljenu, za koju nećeš biti siguran koliko km ima iza sebe, al vjerujem da se na oko može viditi stanje te rabljene turbine.

Vanc123

Citat: Puntigamer  u 03 Travanj 2016, 11:28:07
Nisam još kontaktirao ove iz AH tu u ZD, tako da ne znam. Jedino ih sutra kontaktirati pa saznati cijenu reparirane turbine s garancijom i viditi po kojoj cijeni možeš dobiti rabljenu, za koju nećeš biti siguran koliko km ima iza sebe, al vjerujem da se na oko može viditi stanje te rabljene turbine.
Ajde ako saznas cjenu mi onda napisi jer jos cekam i slovenca da mi javi sutra kolko je cjena nove kod njega tak da jos niti sam neznam dal cu uzet repariranu ili novu i kaj mi se bude bolje isplatilo

Mike20

Kod nas su reparacija od 2500-3500kn, tj daš svoju nutra, toliko platiš i dobiš drugu rabljenu ali repariranu.
Za 500 ojra ja bi radije novu.
Zaboravih brojeve za Bravo: 150KS je VL36, 120KS je VL38?

Vanc123

Da ipak je novo novo..
Da od 150 konja je VL36

ludaman

Pa tebi je puklo kuciste... Ako su krilca čitava zamijenis kuciste i picis dalje.
Ima joÅ¡ jedna stvar, ako čovjek koji reparira zna Å¡ta radi apsolutno nema razlike izmeÄ'u reparirane i nove. ÄŒak je reparirana bolja jer se stavljaju kvalitetniji/poboljÅ¡ani dijelovi (bar tako radi Kimi kojeg sam već spomenuo tu).
Motorsport, because all other sports require only one ball...!!!

Vanc123

Citat: ludaman  u 03 Travanj 2016, 13:52:05
Pa tebi je puklo kuciste... Ako su krilca čitava zamijenis kuciste i picis dalje.
Ima joÅ¡ jedna stvar, ako čovjek koji reparira zna Å¡ta radi apsolutno nema razlike izmeÄ'u reparirane i nove. ÄŒak je reparirana bolja jer se stavljaju kvalitetniji/poboljÅ¡ani dijelovi (bar tako radi Kimi kojeg sam već spomenuo tu).
Da krilca su cijela citava..
A i tak sam si mislio da bi mi bolje bilo kupit samo taj dio..

thomekh

Nazovi njih i pitaj..kolega je za mecku dizla 150 ks 2003 godiste dal svoju staru i 230 eura i odma dobil drugu repariranu
http://dts-korenjak.si/

Vanc123

Citat: thomekh  u 03 Travanj 2016, 17:18:30
Nazovi njih i pitaj..kolega je za mecku dizla 150 ks 2003 godiste dal svoju staru i 230 eura i odma dobil drugu repariranu
http://dts-korenjak.si/
Cini mi se da samo dizele popravljaju ili sam u krivu?