Bravo felge 18" - zamjena - prijedlozi - ideje

Autor Sonic, 21 Siječanj 2015, 10:29:15

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

ilija.r

A jel mogu jos neke celicne od fiata osim od stila a da su 15ice.na primjer od brava starijeg.il mozda punta ako ima.
only FIAT

kiky776

Alfa Romeo 156 SP2
Stilo Abarth 2.4 20v
Brava 1.4 12v / 1.6 16v / 2.0 20v /2.4 20v
Alfa Romeo 33 1.3 boxer
Opel Astra dti 1.7

ilija.r

only FIAT

Michael

ET je polozaj srca felge u odnosu prema centru felge, tj. da li je pomaknuto prema van ili prema unutra. Srce felge moze biti u centru, imati pozitivan/negativan ET. Najcesce su felge sa pozitivnim ET-om. Ako ne pase ET, npr. ako je premalen, felge se mogu namontirati na auto, ali se ET mora srediti pomocu distanca. Ako je ET preveliki, tada bi trebalo istokariti unutarnji dosjed srca felge (do neke mjere), ali to se ne preporuca zbog toga sto se time oslabi sama felga.

ET za Stilo iznosi ET37 (raspon koji jos ide gore bez prerada: ET35-40).
Fiat Punto Evo 1.4 16V (2010.), BMW E30 316i (1985.)

ilija.r

Znaci samo kazem et35do40 15 inc felma i 4x98rupe
only FIAT

ccm

Pa posto ti imas Brava, a ne stila, ET izmedju 30 i 35 bi ti bio idealan. 40 je malo previse uvucena felga po meni, mada voze se ljudi i tako bez problema.
Mislim da je original ET na bravu 32.
Nebu mene niko v mojoj koruzi...

Tooutman

Citat: ccm  u 23 Srpanj 2016, 18:17:10
Mislim da je original ET na bravu 32.

ET31 je original za 16 i 17.
Ja tražim i dalje felge tj imam vremena do zime onda ne znam Å¡ta ću. Jer sam joÅ¡ u slatkim brigama. Kako imam nove zimske 16'' gume dobivene autom. Sigurno je 16 je za zimu. A za ljeto si mislim dal da uzmem 17 emotion felge ili ne. Ili opet joÅ¡ jedan par 16 budući da sad imam 16 i original prve ljetne continental gume koje ću sigurno mijenjat slj sezone. Makar ni to joÅ¡ nije sigurno jer prednje stvarno imaju dosta mesa dok su zadnje joÅ¡ dobre za iza.  Ugl dilema mi je dal da uzmem 17 pa dobivam estetski lijepÅ¡i look, ili opet s 16 dobivam udobnost, manju potroÅ¡nju?. Jer kako neki obožavaju da im auto čim brže ide, tako se ja "palim" na to da idem na benzinsku tek dok mi prodje 1000 km ili viÅ¡e :). Uglavnom sam ko neka kokoÅ¡, jedanput bi 17, onda pa 16 mi ok, pa opet bi ...

Ali moram reći da ima jako malo original Bravo felgi na oglasnicima, stvarno ih je teško naći. Baš bile neke 17tice emotion. od kojih je trebalo dvije ravnati, pa opet bas radi toga se nečkao i onda pogledam, više ih nema. Tako da mogu potvrditi da sam ko kokoš, ali znam da oću imati 2 seta kotača (bar nešt znam :D)
Italia Corse na 2 kotača tracking
https://www.strava.com/clubs/263699

ccm

Ja na potrosnji nisam primjetio razliku sa 16 ili 17 colnim felgama. Najljepse 17-ice su sa sporta, ali to je 100% subjektivno. da ih nema, nema ih...
Nebu mene niko v mojoj koruzi...

skrooz

17 od sporta se prodaju tu na forumu, malo ih urediti i polakirati po zelji

ilija.r

only FIAT

ilija.r

Citat: ilija.r  u 28 Srpanj 2016, 14:42:30
Veli covjek et 43.to ne valja nikako jel.nasao sam 15 celicne sa et43.molim pomoc
only FIAT

skrooz

Najbolje bi bilo da probas staviti felgu na auto, ako ima mjesta do celjusti i ne dira te sto su kotaci vise uvuceni, neces imati problema

ilija.r

Znaci bitno je da ne cese celjusti a posle za gumu oce li sta smetati.da guma ne cese amortizer posle
only FIAT