Trzanje tokom ubrzavanja do 3000 rpm

Autor luka78, 26 Travanj 2016, 13:49:52

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 3 Gosti pregledava ovu temu.

luka78

Citat: topolino  u 04 Srpanj 2016, 09:39:36
Provjeri ocitavanja map, maf, tlak turbine. Ili ti cita vise zraka nego sto ude ili gubis zrak na potezu turbina motor. Probaj blindirati EGR da iskjucis propustanje na njemu.

EGR kada je bio blindiran tih nekoliko dana nije se javljalo trzanje. Ali je bila povecana potrosnja (bila je povecana i prije blindiranja i sve nekako pokusavam da povezem povecanu potrosnju i to trzanje sa EGRom jer je ocito povezano). Mislio sam kada se postavi novi EGR da ce se potrosnja vratiti u normalu. Kao sto rekoh, nakon tri dana voznje sve je bilo ok (mada je potrosnja i dalje bila povecana), da bi jutros ponovo osjetio blago trzanje i pretpostavljam da se u narednih par dana intenzivirati.

topolino

Moguce da ti je puknut dosjed za venti ili ti koji od senzora krivo ocitava.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

luka78

Citat: topolino  u 04 Srpanj 2016, 09:51:40
Moguce da ti je puknut dosjed za venti ili ti koji od senzora krivo ocitava.

Za dosjed sumnjam, neki dan su mijenjani ventili, uradjena glava, pregledano sve. Vozio sam sa raskacenim MAF senzorom, isto je trzao i imao povecanu potrosnju.

luka78

I danas opet u ovalsteni servis, na dijagnostiku. Nigdje gresaka sve radi u skladu sa parametrima. Otisli napraviti krug i tada serviser mi rece da je tromiji nego sto ovaj mjet treba biti i primjeti da se cuje turbo pri oduzimanju gasa. Kaze da ima povrat pritiska pri oduzimanju gasa mnogo veci nego sto je predvidjen za turbinu i onda je to zarotira i cuje se onda rrrrrr. Tako da uzrok treba traziti tu negdje. Mada prije toga mora updateovati software jer ovaj na autu stari nekakav.

topolino

Ovi auti su ko mobiteli, ako ne izade novi update ili program auto se pocne raspadati :facepalm:
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

luka78

Citat: topolino  u 04 Srpanj 2016, 20:13:38
Ovi auti su ko mobiteli, ako ne izade novi update ili program auto se pocne raspadati :facepalm:

Pa vjeruj da mi sve vec pici po zivcima. Generalno mi extra izgleda, unutra je super ocuvan, samo me zeza ova glupost. Ne znam sta da mu cinim, svi imaju neku pretpostavku. Sada je ova sa povratom pritiska u turbinu. Ja i dalje iz nekog razloga kontam da ima prebogatu smjesu, jer kada se doda gas ide crni dim i takva smjesa zeza i EGR i povrat gasova. U ovlastenom servisu kazu sve je u skladu sa parametrima, ali ga nisu kacili na dijagnostiku i vozali vec probali u garazi. Ne znam da li su trebali?

SEB

to zacukavanje je normalno...na nekim autima je jače a na nekim manje osjetno...zato su metale one pločice sa rupicama na rupu EGRa di su neki auti prestali cukat a nekima se smanjilo cukanje
najbolje je zablokirat protok i ugasit EGR u ECUu
BERTOL AUTMOBILI specijalizirani Fiat,Lancia,Alfa Romeo servis- NOVOST: AUTO STOP brzi servis za sva vozila !!!
www.bertol-automobili.hr
091 62 22 223 SEBastijan Bertol

luka78

Citat: SEB  u 05 Srpanj 2016, 09:06:52
to zacukavanje je normalno...na nekim autima je jače a na nekim manje osjetno...zato su metale one pločice sa rupicama na rupu EGRa di su neki auti prestali cukat a nekima se smanjilo cukanje
najbolje je zablokirat protok i ugasit EGR u ECUu

Ok ali zasto cuka :budala:? I kod mene je ta izbusena plocica sa cetiri rupe.

SEB

Citat: luka78  u 05 Srpanj 2016, 09:16:53
Ok ali zasto cuka :budala:? I kod mene je ta izbusena plocica sa cetiri rupe.
zato Å¡to je EGR programiran da radi kako radi...da bi motor zadovoljio odreÄ'ene ECO norme EGR mora tako radit a produkt toga je ta nus pojava
BERTOL AUTMOBILI specijalizirani Fiat,Lancia,Alfa Romeo servis- NOVOST: AUTO STOP brzi servis za sva vozila !!!
www.bertol-automobili.hr
091 62 22 223 SEBastijan Bertol

luka78

Hvala ti SEB. Dogovorio sam ponovo u ovlastenom kod nas da ga ostavim dan-dva da ga istestiraju. Valjda cu sve na kraju dovesti u red, a to oko povrata pritiska me najvise brine.

SEB

Citat: luka78  u 05 Srpanj 2016, 10:57:57
Hvala ti SEB. Dogovorio sam ponovo u ovlastenom kod nas da ga ostavim dan-dva da ga istestiraju. Valjda cu sve na kraju dovesti u red, a to oko povrata pritiska me najvise brine.
neće ti moć dovest u red jer regularno se vne može dovest u red...samo preko programa za chip tuning ugasit EGR i bit će ok
BERTOL AUTMOBILI specijalizirani Fiat,Lancia,Alfa Romeo servis- NOVOST: AUTO STOP brzi servis za sva vozila !!!
www.bertol-automobili.hr
091 62 22 223 SEBastijan Bertol

Miha.

Ne kužim,  sad si stavio pločicu s rupicama na EGR :82: ZaÅ¡to pobogu nisi stavio punu? Ovako će opet prljat usisnu i zbog toga swirl klapne zblokiraju i odu u motor..Kod mene bila pločica s 4 male rupice, odmah sam stavio punu i bok. Nema nikakve razlike kod ubrzanja niti nus pojava, osim Å¡to mi svjetli lampica..PotroÅ¡nja identična :ok:

Na kolikoj kilometraži su ti uletjele klapne?

SEB

Citat: Miha.  u 10 Srpanj 2016, 11:51:17
Ne kužim,  sad si stavio pločicu s rupicama na EGR :82: ZaÅ¡to pobogu nisi stavio punu? Ovako će opet prljat usisnu i zbog toga swirl klapne zblokiraju i odu u motor..Kod mene bila pločica s 4 male rupice, odmah sam stavio punu i bok. Nema nikakve razlike kod ubrzanja niti nus pojava, osim Å¡to mi svjetli lampica..PotroÅ¡nja identična :ok:

Na kolikoj kilometraži su ti uletjele klapne?
moraš SWski ugasit u ECUu EGR da ne svjetli lampica
BERTOL AUTMOBILI specijalizirani Fiat,Lancia,Alfa Romeo servis- NOVOST: AUTO STOP brzi servis za sva vozila !!!
www.bertol-automobili.hr
091 62 22 223 SEBastijan Bertol

luka78

Citat: Miha.  u 10 Srpanj 2016, 11:51:17
Ne kužim,  sad si stavio pločicu s rupicama na EGR :82: ZaÅ¡to pobogu nisi stavio punu? Ovako će opet prljat usisnu i zbog toga swirl klapne zblokiraju i odu u motor..Kod mene bila pločica s 4 male rupice, odmah sam stavio punu i bok. Nema nikakve razlike kod ubrzanja niti nus pojava, osim Å¡to mi svjetli lampica..PotroÅ¡nja identična :ok:

Na kolikoj kilometraži su ti uletjele klapne?

Te sa rupicama su originalno bile tu. Na oko 164.000 se to desilo sa klapnom. Prije toga sto mi se desilo sam zablokirao bio totalno jedno mjesec dana i tada mi nije trzao ali je potrosnja i dalje bila povecana. EGR nije bio softverski ugasen. Desila se pi*darija i mudjuvremenu stigao novi EGR, postavljena ponovo plocica sa rupicama, da testiram i ponovo se nakon 4-5 dana pojavilo trzanje. Potrosnja je i dalje bila povecana. Vec par dana mi je na servisu, cekam da vide sta mogu uraditi, na prvu su rekli da se cuje turbina pri oduzimanju gasa, da je povrat pritiska veci i da to zarotira turbinu. Ne znam da li ce oni blokirati ili ne, valjda znaju sta treba, ja da znam uradio bi sam ;-).

topolino

Kakav povrat pritiska? Dizel nema zaklopku gasa pa da blow of ventil zablokira i zrak nema di nego natrag ili pucaju crjeva. Idi ca od tih amatera. Stavi plocicu bez rupica i softverski ugasi egr, past ce ti potrosnja i prestat trzati. Potrosnja ti je povecana jer ti ecu ne cita senzore, nego radi po svojim postavkama. Nesto kao safe mode, kada jedan senzor odapne ili poblenavi, a nije kurcijalan za siguran rad samog motora ecu se oslanja na ostale i dodaje extra goriva da nebude problema. Dokle god ga ne ugasis si na istom.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD: