Stilo vuče u stranu

Autor lik-bj, 29 Travanj 2016, 21:13:34

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 2 Gosti pregledava ovu temu.

Alien

Citat: lik-bj  u 24 Studeni 2016, 08:45:29
Ovako stavio nove selene i stange torzije i gume stare je poderao vanjski rub .stavio nove gume a njemu jos ljepse ici lijevo i osjeti se blagi napor na volanu. Znaci sto moze biti

Ako je poderalo vanjski rub guma znači da je špur zatvoren.
Auto treba ponovno na optiku.
Promijeni servis za optiku.
Možda su na autu dvije različite opruge.
Da li je visina auta ista s obje strane?

lik-bj

 A gle kad sam mjenjao amortizere lijevi.feder je bio malo cudan . a visina neznam na oko je ok .
Znaci moze bit i do federa?

lik-bj

dali netko već skidao balans štangu?
se mora most skroz skinut ili?

lik-bj

evo promjenio sam na ovjesu sve što je bilo loše svi seleni, balans štanga, stabilizator štangice,amortizeri, federi.
napravio optiku puno je bolje ali eto ili sam ja lud ali auto ide ravno ali opet u odreÄ'enim  momentima bi on lijevo.
recimo vozim se 50 i treba kočiti na neravnoj cesti i lagano držiš volan i ode lagano lijevo i u vožnji ide ravno ali i se čini da se previše mora volanom auto držati na putanji. vozio sam 5 godina 156 alfu to je ko na šinama .

the-rider

cek, vuce samo na kocenju ili skroz?
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

lik-bj

na kočenu to doÄ'e do izražaja ali nije do kočenja jer mogu pustit volan i zakočiti. da je do kožnica skužio bi to.
kod zaustavljana recimo situacija skrečeš pod 90 stupnjeva moraš stat i propustit auto i lagano kočiš i i kad si več skoro stao volan ode lagano lijevo , dok ista situacija u desni stranu imaš otpor na volanu veči.
i u dugačkim laganim zavojima gdje jedva da moraÅ¡ pomaknuti volan lijevo ide lagano  desno teže. teÅ¡ko za objasniti jer je svaki put drugaćije.

lik-bj

Danas skužio pošto je cesta ljigava, kad naglije krenem pa okrenu kotaci povuće u lijevo. neznam kad sam meto federe gledao sam krajnike i cijeli ovijes i sve je fixno nemam pojma još jedino letva ostala

Stilo M

Bilo je problema na njima sa elektricnim mehnizmom volana
Da je u jednu stranu iso lakse a u drugu teze
PRODAJEM DIJELOVE ZA FIAT STILO 3V /5V/MW
https://www.njuskalo.hr/korisnik/car-parts001

lik-bj

Da to je to vjerovatno ili letva ili motor volana to bi Seb mogao znati.

Miha.

A jesi bio na teh. pregledu, kakve su sile na kočnicama? Možda elektronika zeza tipa asr,esp,ebd. :neznam:

lik-bj

bio u 2 puta na redovnima teh. jednom nije sajla valjala pa ručna nije držala.

topolino

Nakon lagane voznje stani i pipni felge. Sigurno ti je koje crijevo zatopano pa ti kocnica neodvaja skroz.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD: