Bravo - Zatik šarke na vratima vozača

Autor Bravissimo, 16 Srpanj 2016, 22:11:37

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Bravissimo

Pozdrav, ovaj zatik se raspolovio i ispao van, pa me zanima čemu uopće služi i može li bez njega?


Stilo M

To ti drzi granicnik vrata
Bez toga ce ti pucketat
Nabavi drugi Å¡tift ili neki saraf za prvu ruku ali da je naknap u rupi
PRODAJEM DIJELOVE ZA FIAT STILO 3V /5V/MW
https://www.njuskalo.hr/korisnik/car-parts001

Tono92

Moze bez njega naravno ali onda ocekuj da ce te vrata pogodit svaki put kad izlazis van i bit ce ti katastrofa... Imam ti ja tih gluposti na tone ako te zanima

gokiSP

Nije problem kad se vrata vrate natrag, problem je kad se previse otvore pa ostete blatobran ili cak i sarke i stup ako se jace otvore.

Poslano sa mog GT-I9300 koristeći Tapatalk


Tono92

I vrata isto stradaju takoÄ'er jer moze bez tog granicnika ali se dogodi kak si ti napisao

tom1961

Uzmi jedan šaraf M6 od neka 2 cm, ubaci ga tako da mu glava bude prema gore i čak ne moraš staviti ni maticu, ali bi bilo dobro da do ipak učiniš. Nakon toga obavezno uzmi WD40 ili nešto masti, možeš i koju kap motornog ulja, bilo što, samo da podmažeš taj spoj i metalnu polugu koja ulazi u vrata. Jer, taj zatik i puca zato što najčešće zaglavi mehanizam u vratima koji zaustavlja vrata na srednjem i krajnjem položaju.

Uglavnom, kad to napraviš, provjeri otvaraju li ti se vrata lagano i bez škripanja, šklopotanja ili pucanja.
Kad ti brzina prijeÃ,,Â'e 100 km/h, viĹÄ,,e ne voziĹÄ,,, nego - gaÃ,,Â'aĹÄ,,.