Punto 75 kazaljaka temperature - misterija

Autor Memphis, 19 Lipanj 2016, 11:49:09

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

core3i

Da na to sam mislio.

Po Å¡emi za prvu brzinu nema veze klima.
Nije mi jasno za drugu brzinu gdje se ovo nalazi:
Timer for activating engine cooling fan 2nd speed;
Three-stage pressure-switch for air conditioner;

A zašto se kasno pali može biti više stvari: laže senzor, neispravan termoprekidač, termostat kasno otvara, kiler.

Memphis

Ne znam sve je novo gore. Moguće da neko  laže. Ali kad upali prvu brzinu dosta dugo mu treba da spusti temperaturu. Mogu ponovo mjerit otpore novog senzora temperature ali mislim da on točno pokazuje. E sad očito ima neÅ¡to razlike temperature u motoru i kileru ali mislim da je ovo ipak prevelika.

Jel moguće da me čep zahebava? Kad ugasim auto kao da čujem da malo sisti kod njega al skroz tiho .. ?

topolino

Zamjeni cep i skini taj hladnjak i prokuhaj ga u sodi ili alkoholnom octu
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

Memphis

hladnjak stavljen novi prije jedno 4 god kad je auto bio kod frenda od kojeg sam kupio. Probat ću negdje naći laserski termometar pa izmjerit temperaturu u kileru i motor onda ćemo možda nešto više znat.

Jel netko od vas pokušavao popravit kazaljku za temperaturu na tabli? Ne da mi se više hodat po otpadima i stalno mijenjat table.

topolino

Ako mu treba pun kufer da skine temp, a nije hladnjak zastopan, onda je ili pumpa ili termostat
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

Memphis

Nije. Pumpa je stavljena nova kad i kiler. Tad je radjen veliki servis. Auto je od tad napravio manje od 20000 km.

Mjerio sam danas ubodnim termometrom temperaturu motora. Stavio sam ga na indikator za tablu i kompjuter identicno pokazuje temp motora kao i termometar. Razlika je 1-2 stupnja.

Probao sam i kiler ali ne ide. Moram si kupit laserski  jer je ovaj ubodni termometar prespor. Ventilator se ukljuci a ovaj jos dize (mjeri) temperaturu.

topolino

Vidao sam novih pumpi koje na minimumu nisu inale dovoljan protok i motori bi prokuhavali.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

Memphis

Moguce. Al mislim da kod mene to nije.
Mjerio sam danas laserskim termometrom. Termoprekidac pali prvu brzinu na 104 i spusta na neki 89-90. Odstupanja 2 stupnja +-.
Ne znam sta dalje osim skinut termoprekidac i grijat ga u vodi.

A sta kupit onda drugo?

core3i

Za probu stavi običan termoprekidač i pazi žice.

Memphis

Skinuo sam termoprekidac, grijao ga i radi ispravno. Mislim da je problem u kileru, ima slabu protocnost. Gore je temp za 10 stupnjeva veca nego dole a dole pri dnu di je termoprekidac jos veca razlika. Isto tako upalio sam ga da radi kad je termostat otvorio i zagrijao kiler ispustio sam vodu na termoprekidacu i prvo je isla skroz mlaka voda onda je kasnije krenula vruca.

Ocito je to nelo zamjensko gore.

topolino

Napuni sistem kako treba i pipaj rukom hladnjak dali je ravnomijerno topal i donje crijevo dali je isto. Ako nije, a kada das gas onda je, onda je neki skart od pumpe koja nema dovoljan protok kad je motor na malim okretajima.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

Memphis

Da je bar pumpa. Kiler sigurno kosta. Moguce da je i ona. Primjetio sam isto da mi ponekad nekako slabo grije u kabini. A kiler kabine je isto nov. Pratio sam kako se zagrijava prednji kiler. Lijeva strana prije se zagrijava jer su crijeva na toj strani. Onda se pocne grijat i donji dio kilera ali velim. Mjerio sam sa laserom gornji i donji dio. Gore je temp npr. 95 a dole 85 tam kod termoprekidaca jos i manje. Donje crijevo nisam pratio probat cu sutra.
Imao sam ono sredstvo za ciscenje kilera i to sam stavio ali voda je cista mos ju pit.

topolino

Srot pumpa. Ubiti imas vise gravitaciono hladenje nego sta ta pumpa vrti.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

franjo-fritz

Jeste se mozda zapitali da nisu vanjske sace zastopane, musicama, smećem, dali je dobro označen sistem,.... Gornji dio kilera će uvjek biti topliji od doljnjeg..
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

Memphis

Kiler je ko nov sace ciste. Ozracen je 100% a i ima rupu na termostatu. Znam da je gornji topliji ali ako pogledas kiler termoprekidac je na najnizoj tocki kontra strane od crijeva i dole ne dolazi temp koja je u gotovo cijelom hladnjaku. Zato ni ne pali na vrijeme ventilator. Sto se tice pumpe skinuo sam onaj sarafic za ozracenje malog kiler i siklja voda van. Da je pumpa sta se ne bi onda grijao i u voznji?

I da probao sam crijeva doljnje je vruce dok ne otvori termostat poslije je gornje jace toplije/vruce nego donje.