Zapinje gas / okretaji

Autor Yugen, 20 Lipanj 2016, 15:11:49

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 3 Gosti pregledava ovu temu.

Yugen

Prije jedno 3 tjedna mi se pojavio problem da mi gas usred mijenjanja brzine zapne, i dok sam u leru i kvacilo je stisnuto, auto stoji na 3000 okretaja, iako je pedala gasa dignuta.
Pa sam skinuo svu onu plastiku za dotok zraka, i pregledao leptir i sajlu od gasa. Leptir se vraca bez problema, samo je sajla malo rastegnuta bila, sajlu sam stegnia i onda se problem nije nastavio, sve do prije neki dan kad sam napunio klimu plinom.
Bez klime, kad se ubacuje iz trece u cetvrtu brzinu, gas zna ostati par sekundi stisnut i onda ga spusti, to se desi samo kad je kvacilo stisnuto, nikad nece skakati okretaji kad sam u brzini. A kad je klima upaljena, okretaji zapnu na 3000 kad stisnem kvacilo, i ne padaju dok klimu ne ugasim.  :kmeee:
Sve govori da jednostavno treba sajlu zamjeniti i to je to. Ali opet mozda ne rijesi problem sa klimom, a klima mi treba posto dolaze vruci dani.
Da nije problem kod elektronike? Ili da auto nemoze izstabilizirati okretaje kad se klima upali?

topolino

ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

Yugen

Da, vjerovatno ne, to sam danas shvatio dok sam vozio ponovo.
Sto se tice same klime, napunjena je plinom i uljem te je filter zamijenjen, jer nije hladilo prije par dana kad sam proba.

topolino

Biti ce navjerojatnije ecu motora ili body comp
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

Yugen

Mali update :

Nakon cekanja 2 dana na servisu, ljudi su mi pocistili sve kontakte, provjerili regulator gasa i ECU i sajlu gasa, nakon toga provozali auto, i sve im je bilo u redu (napomena da je auto testiran vjerovatno u jutarnjim satima kad auto nije bio ugrijan). Pokupim auto, sutra dan opet isto, vozim u 3. brzini, pustim gas a auto nastavlja voziti pod gasom, stisnem kvacilo i ono se digne na 3000 okretaja i stoji ne mrda.

Znaci desava se samo kad je auto ugrijan na suncu, nikad preko noci nemam problema.

Ima neko jos kakvu ideju??

Yugen

Nove informacije, navodno hladnjak vode i klime pusta na 4 mjesta. Ali auto se nikad ne pregrije, mjerac temperature je uvijek na pola, ali opet cim se auto vozi na suncu 10-15 eto isti problem se desava. Stalno nabija gas kad netreba, pustim gas a on nastavi voziti, cak i neko vrijeme i u leru je motor nemiran, skoci sa 900 na 1300 pa se vrati...
Pomagajte ljudi neznam sto vise

Yugen

Kupio koristenu klapnu sa njuskala za 200 kuna i sad sve radi

topolino

Super da si napokon to rjesio
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

Mike20

Znači bio.je u pitanju motoriće lera koji se očito nije vraćao ili je zapinjao pa je previše zraka propuštao

Yugen

Nove vijesti, nakon tjedan dana normalne voznje, problem se lagano vraca. Jucer nakon 15 minute voznje po noci su opet okretaji pocelii pre polako padati, pa nekad i zapnu na 3000, i takoÄ'er u leru ponovo skace od 900 na 1200 pa se vraca -.-
DoÄ'e mi da u zid odem s njime, neznam sto bi vise.
Majstor od koga sam kupia koristenu klapnu mi je reka da je on ima isti problem, a problem je bia da mu je usisno grlo propustalo, pa sam i to uzea za 100 kuna. Sad valjda je iduci korak i to minjati pa viditi sto ce biti.
TakoÄ'er zubcasti remen na autu nije mijenjan dugo, neznam jeli to ima veze? Neki dan je pocea zujati dok dajem gasa pa je prestalo.

topolino

Natezac je mozda poceo zujati. Mene muci curin sa slicnim problemom. Vozim i kod konstantnog gasa odjednom se ugusi i pocne cugati. Za sada primjetio samo na jako mmalom gasu, i kad hocu ubrzati kao da oklijeva. Filter goriva mi je na starom mk1 radio slicne probleme, di je na mk2 filter goriva?
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

Mike20

Mk2 ima nezamjenjiv filter na pumpi goriva, samo se da izvaditi i očistiti mrežicA

Yugen

Meni zapne gas na okretajima tamo di ih ostavis, mozes nabiti do 4000 i kad stisnes kvacilo tamo ce ostati i onda sporo sporo padati. A nemore biti da klapna sada zapinje proba sam je rukom nategnut, moze ti prst slomit...
E sad bi ja ovako gnjevan proda auto i uzea nesto drugo, a nece niko kupiti auto sa greskom. A kad se greska popravi onda mi i ne triba novi auto...


Pa tako ako neko oce prodajem punto mk2 18000 kuna :D

topolino

Yugen: nek ti netko stisne gas, a ti gledaj dali se uopce leptir vrati odmah nazad. Da ta nevoza sajla mozda.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

Yugen

Nije sajla je provjerena ne desava se uvik da gas zapinje, nego nakon sto se auto ugrije ili cim se krene ako je na suncu. A i da je do sajle, onda bi ler dobro radia, a on mi skace stalno. Imam video stavit cu link :

http://sendvid.com/vhe3jjjn