Stilo 1.9 jtd propadanje kvačila

Autor Fran, 08 Srpanj 2016, 22:37:00

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 2 Gosti pregledava ovu temu.

Fran

Znaci počelo se dešavat mom stilu da kvačilo jako nisko hvata,a ponekad se tesko moze ušaltat u brzine..bio sam kod majstora i isti je rekao da je sigurno otišao cilindar kvačila na pedali..kupimo taj cilindar i promjenimo ga,ozracimo kvačilo,i super..odemo na test vožnju kad ono kvačilo počinje propadat,nemoze se vise ubacit u brzinu..ponovo ozračimo,gumice nove i kvačilo opet super,na mjestu možes tiskat kvačilo kad auto neradi koliko hoces ono se lijepo vraca i nema lufta..odemo ponovo na test voznju i opet k...pedala polako počinje propadat i nemožes ubacit u brzinu..ulje nigdje nepusta..majstor mi kaze da je otišlo hidro cilindar u mjenjacu da bi bilo ulja negdje,odnosno curilo bi iz getribe..e sad što vi mislite,koji su simptomi kad ode hidro cilindar na kvačilu u mjenjaču?

Bitanga

#1
Meni je tak bilo kad je otisla korpa i potisni lezaj...pogotovo kad je vruce i kad se dulje vozim..ujutro kad odstoji je bilo sve oke...nakon nekog vremena je samo propalo do kraja..
Stavio novi set kvacila + zamasnjak i sve radi tip top..

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Fran

Isti simptomi ili slicno..jer sam naje...ako moram sve to mjenjat

alenzg

Nisi ni približno kako bi da imaš Multijeta 140 KS. Ista stvar kod mene prije 2 god, komplet kvačilo i zamašnjak, sve skupa preko soma eura trošak

Bitanga

#4
Ja sam odugovlacio pa ostao nasred ceste...
Moj Stilo je imo 240tkm sa serijskim kuplungom pa je bilo i vrijeme za mjenjat..
Ja sam sve nabavio u autokresi za 5000kn sa 25% i 600kn ruke
S tim da ako ti je zamasnjak uredu nemoras ga mjenjat..a kuplung set ti je oko 2500kn

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Fran

Evo danas promjenjen cilindar kvačila u mjenjacu i sve je uredu,pedala vise ne propada..jedino majstor kaze da mu je cudno sto na starom cilindru nije nigdje curilo ulje i sve je bilo suho..sve u svemu ja zadovoljan..

Bitanga

Super..dobro si prosao hehe
Kolko te to na kraju kostalo?

Sent from my SM-G900F using Tapatalk


Fran

Cilindar na pedali 200 kn sa popustom(inace 285 kn),cilndar u mjenjacu 550 kn sa popustom(inace 850),litra uka ulja 40 kn.i ruke od majstora 600 kn..znaci 1390 kn..nije ni malo a ni puno..al bitno da radi..

Bitanga

Bitno da radi :)

Sent from my SM-G900F using Tapatalk


topolino

Otisle su gumice u cilundru pa je ulje prolazilo pored klipa umijesto da ga gura.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

sime

Da li se zamasnjak moze raspasti da ostanes ma cesti ili samo dobije luft pa lupa?