Stilo 1.9 jtd nemiran rad, nafta smrdi

Autor luxmaN, 06 Kolovoz 2016, 11:17:55

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 4 Gosti pregledava ovu temu.

luxmaN

Molim za pomoc, na autu je napravljen veliki servis kompletni, sad prije mj sam radio mali servis majstor mi rekao da common rail pumpa pusta naftu da mi zato smrdi, nasao rabljenu zamjenio jucer, auto u leru radi nemirno, zacukava u voznji, nafta smrdi jos bolje, svijetli greska senzor protoka zraka?

Poslano sa mog ALE-L21 koristeći Tapatalk

Don't drive faster than your guardian angel can fly!

babinjo

Jesi sam mjenjao pumpu ili majstor?Moze biti kad je stavljana da nije ufazirana dobro a možda je i neispravna sama pumpa. u biti ovako napamet je teÅ¡ko znati :neznam:a  zaÅ¡to odmah druga pumpa ako je puÅ¡tala naftu trebalo ju je prebrtviti  i to ti je sigurnija opcija nego kupit drugu pumpu za koju ne znaÅ¡ jel ispravna.

luxmaN

Mjenjo ju je majstor, nesto je rekao kao da netreba common rail ufaziraat?

Poslano sa mog ALE-L21 koristeći Tapatalk

Don't drive faster than your guardian angel can fly!

the-rider

Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

Delta TD

pumpa nema fazu a vidi gdje pušta naftu moguće da je glupost na crijevu dovoda
098871798

luxmaN

Sutra budemo rastepli pa budemo pogledali,ako je u *** pumpa popusio sam cca 1200 kn bzvz, reparirat cu svoju orginalnu i maf zamijenit -.-

Poslano sa mog ALE-L21 koristeći Tapatalk

Don't drive faster than your guardian angel can fly!

babinjo

Netko mi je to pričao  da je ne treba fazirat ali nisam vjerovao, moželi objaÅ¡njenje kako to onda funkcionira?

the-rider

to je obicna dobavna pumpa, kao ona u rezervaru, samo je mehanicka
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

zetsthebunny

Citat: babinjo  u 07 Kolovoz 2016, 15:34:28
Netko mi je to pričao  da je ne treba fazirat ali nisam vjerovao, moželi objaÅ¡njenje kako to onda funkcionira?
Sadašnji diesel imaju sistem napajanja goriva isto kao i benzinci...
Benzinac ima pumpu goriva ili negdje na sasiji ili u rezervoaru i sve su elektro pumpe jer benzincima netreba veliki pritisak goriva...
A diesel motori u common-rail varijanti trebaju pritisak od nekih 200-2000 bara, ovisno o varijanti i tipu motora, i upravo zato imaju mehanicku pumpu koja se pokrece u sklopu razvoda motora...
I upravo zato sadašnji Diesel motorima pumpa ne treba biti u fazi s ostatkom motora osim ako na remenici pumpe ima senzor kuta paljenja kao npr. Renault 1.5 dCi...

Sent from my E2003 using Tapatalk

+385977970759 Zlatko

luxmaN

Pumpa proradila super,nafta smrdjela ali zbogtoga sto je motorbio cijeli od nje mokar, kod prikratkog u varazdinu mi oprali motor, zamijenili neki ubrizgavac goriva,*** alternator oso u medjuvremenu stavljen i on nov,seleni novi,neznam kako vas stilo al mene je moj posteno naamucio u ovu godinu dana kolko ga imam, znaci sve sve sve sto se dalo sam zamijenio osim kocnica xd

Poslano sa mog ALE-L21 koristeći Tapatalk

Don't drive faster than your guardian angel can fly!

Stilo M

Citat: luxmaN  u 26 Kolovoz 2016, 10:37:06
neznam kako vas stilo al mene je moj posteno naamucio u ovu godinu dana kolko ga imam, znaci sve sve sve sto se dalo sam zamijenio osim kocnica xd

Poslano sa mog ALE-L21 koristeći Tapatalk


Ja u svojem samo uzivam
Samo redovan servis i potrosni materijali se mjenjaju kad treba
PRODAJEM DIJELOVE ZA FIAT STILO 3V /5V/MW
https://www.njuskalo.hr/korisnik/car-parts001

luxmaN

To je lijepo, ja prvo sto radio druk lager,pa alternator proslu god u petom mj sve kod prikratkog tadjos pod garanciom auto bio,pa veliki servis sve orginal iz tokica djelovi,pa sammali servis radio sad prije koji mj jer mi je mjenjo prikratki vilice i nosace motora, pa usput uradio mali servis i evo sad taj alternator ponovo,remenicu,selene i ubrizgavac goriva boshov no stavlje znaci koma, sad ce bit u redu valjda,dao za njega 4000 e jos sam 2000 ako uracunam regu ubacio xd

Poslano sa mog ALE-L21 koristeći Tapatalk

Don't drive faster than your guardian angel can fly!

Mike20

Dijelovi iz Tokića i Prikratki servis, katafaking strofa.
Frend mijenjao cilindar kvačila na Stilu. U Prikratkog mu ga  nudili po cijeni nek bude 1000kn, al kao ne odgovara pa ga vratili Tokiću, da bi na kraju isti taj dio ipak uzeo u Tokiću za 500kn i pasao je, imao je neÅ¡to specifično na sebi ili kutiji da ga je prepoznao.