Punto 55- ne drži radnu temperaturu?

Autor majki, 15 Kolovoz 2016, 23:04:26

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

eLaCiD

Citat: topolino  u 02 Rujan 2017, 14:12:55
kaze covjek da kada ode kazaljka u crveno da nadoli 2l vode u sistem u koji ide 3.5l vode. I leibek vidi da tu nesto ne stima. S druge strane dovoljno je da napravi cepu u gornjem djelu hladnjaka i voda nemoze koroz hladnjak.

Slažem se.. no u tom slučaju nema veze odzračivanje sistema nego negdje opako gubi vodu. Ili na dihtungu vaser pumpe ili procurio kiler ili šelne crijeva. Dve litre vode ne može samo tak nestati.
098  38 77 11
elacid@net.hr

the-rider

Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

Multijet

Brtva glave, pumpa kompresiju u rashladni sustav i izbacuje vodu van, zato je i gubi toliko.
Moje skromno mišljenje
0989739290

eLaCiD

Citat: Multijet  u 02 Rujan 2017, 20:14:13
Brtva glave, pumpa kompresiju u rashladni sustav i izbacuje vodu van, zato je i gubi toliko.
Moje skromno mišljenje

Vrtimo se u krug. Ovo se provjerava u početku skidanjem čepa sa kilera i odmah je jasno ako je brtva. S druge strane ako se ventilator niti jedan put ne upali onda mu kompresija izbaci pol vode iz kilera u prvih 15 minuta. Pa to se mora vidjeti i da ne dižeš haubu, a brtva ne da je zgorena nego ko da je i nema.
098  38 77 11
elacid@net.hr

Multijet

ðŸ'
Otpeljaj ti to nekome kome možeš vjerovati i ko se kuži u auto, toliko piskaranje i k..ač od svega toga
0989739290

eLaCiD

Citat: Multijet  u 03 Rujan 2017, 21:08:06
ðŸ'
Otpeljaj ti to nekome kome možeš vjerovati i ko se kuži u auto, toliko piskaranje i k..ač od svega toga

Ako radi ovog mora kod mehe od povjerenja onda neka se makne od Punta i uzme neko fino njemačko auto od dvajst iljada eura, a more i viÅ¡e.  :laughing-smiley-001:
098  38 77 11
elacid@net.hr

Michael

Nisu svi za sve, a ni nemaju možda vremena, znanja, alata i prikladno mjesto za šarafat po autima. Mislim da je ovo kolegi bilo gubljenje vremena i da je auto već mogao imati popravljeno dok su se tu spominjale razne teorije.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Fiat Punto Evo 1.4 16V (2010.), BMW E30 316i (1985.)

Mike20

Ak je brtva, može puÅ¡tati u kanal za hlaÄ'enje=nabija kompresiju pa baca vodu van ili troÅ¡i antifriz, ili u uljni kanal=mijesa ulje i vodu, majoneza po čepom po ljetu itd. Može biti i oboje. Nema tu filozofije. Stari auto, brtva od starosti ode. Problem kod firea je ak se radi brtve pregrije, 2-3 puta, napukne i glava.

Multijet

Citat: eLaCiD  u 04 Rujan 2017, 15:56:36
Ako radi ovog mora kod mehe od povjerenja onda neka se makne od Punta i uzme neko fino njemačko auto od dvajst iljada eura, a more i viÅ¡e.  :laughing-smiley-001:
:ok1:
0989739290

Sen

Kad se covjek sjeti od pocetka gdje je zaglavio prvi put mozda ima veze i sa tim znaci prije svega ovog problema imao sam sitnicu kad sam se bio parkirao htio sam upaliti kad ono mrtvo pomislio sam anlaser ali on se zna cut kad preskace a i skoro je novi stavljen pa me nije abs vuklo da je do njega ,kontakt radi probam malo koju zicu vamo tamo nista ostade u drugom gradu zovem hak kazu za sat vremena ja od dosade opet dignem haubu i prvo na sto mi ruka poleti na senzor malo livo desno odem upaliti i radi.Nakon kojeg dana ista situacija u gorskom hocu upalit on nista ja opet taj senzor prodrmam i upali.Nisam ni znao sta je to dok nisam tu upitao pod drugom temom (doduse meni je to sve novo). Jel tko imao sa tim problema? Koji su znakovi kvara tog senzora?
Jel to pokazuje kazaljku temperature i jel mu i funkcija da prikazuje oznaku pregrijanog motora? Ili mozda ni nemam to dosad nije se upalila uz sva dogaÄ'anja.


topolino

Taj senzor koristi ecu da prati temperaturu motora. Moze paljenje zezat radi  toga, ali ne i kazaljka jer ona ide preko drugog senzora.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

Mike20

Paljenje neće zezati radi senzora temperature, može raditi "čudno" jer ecu nema taj podatak, ali upalit će sigurno

Skoda90



Citat: topolino  u 08 Rujan 2017, 06:51:30
Taj senzor koristi ecu da prati temperaturu motora. Moze paljenje zezat radi  toga, ali ne i kazaljka jer ona ide preko drugog senzora.

A koji senzor koristi "kazaljka"tj gdje se nalazi

Poslano sa mog F3111 koristeći Tapatalk


eLaCiD

Citat: Skoda90  u 08 Rujan 2017, 20:34:36

A koji senzor koristi "kazaljka"tj gdje se nalazi

Poslano sa mog F3111 koristeći Tapatalk



Kad digneÅ¡ haubu  slijeve strane na bloku motora sa stražnje strane iznad alternatora. Ima samo jednu žicu.
Da ti je lakši pristup skineš kutiju filtera zraka... nije nužno.
098  38 77 11
elacid@net.hr

Skoda90

Hvala budem pogledao ovih dana,meni pokazuje malo manju temp nego sto je,cca 20% manje

Poslano sa mog F3111 koristeći Tapatalk