Punto mk1 55 spajanje obrtomjera

Autor Zlatko Erceg, 22 Kolovoz 2016, 19:34:00

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Zlatko Erceg

Pozdrav svima
Imam Punta 55 bez obrtomjera, kupio sam sat sa obrtomjerom sad me zanima kako ga spojit  :puzzled:, ako neko zna ili ima neku shemu bio bi zahvalan.  :to:

majki

Moraš provući žicu od obrtmjera i povezati je na tamno plavu žicu na konektoru u motorom prostoru, ispod onog plastičnog poklopca na vozačevoj strani. Nalazi se odmah ispod brisača na vozačevoj strani čim otvoriš haubu i drže ju dvije vide...
Nakon što skines poklopac skini malo izolacije sa plave žice i poveži je na novu žicu koju ćeš provući do obrtomjera.




majki

Ova tamno plava žica.
I provučeš je do table iza na obrtomjer ovako...


Vice

Tako je i ja sam to tako poveza i dan danas radi besprekorno..........poz
Vice

Zlatko Erceg


Delivucis

Da li je netko mozda pokusavao namjestiti kilometrazu?
Ako je kako? Sta treba napraviti?

core3i

Pojasni malo - ako misliš na km brojač najlakše ti je sa staroga skinuti komplet (3 šarafa) i ubaciti mjesto novog a ima tu u drugoj temi slikovito objašnjeno.

Ili misliš na tablu koja ne ide na sajlu već ima el. pinjon na getribu.

BluePunto


Delivucis


Darko85

pozdrav ljudi imam punta 55 na koji sam ugradio sat sa obrtomjerom nije imao takav fabricki spojio sam i onu plavu zicu na satu i na izlazu na kutiji na famoznu plavu zicu i ne radi u cemu bi mogao biti problem inace sve radi osim temperature to je do indikatora dok ne promjenim

vlatko11


Darko85

Nakacio sam se na tu plavu al nisam je odsjekao od ulaza nego samo ogulio i nakacio ona ubiti ulazi u svoj ulaz

Mihajlo90

Citat: Darko85  u 07 Ožujak 2018, 12:07:20
Nakacio sam se na tu plavu al nisam je odsjekao od ulaza nego samo ogulio i nakacio ona ubiti ulazi u svoj ulaz
Da, to je u redu. Tako sam i ja samo što sam ja još i zalemio da spoj bude 100%.

Poslano sa mog F3111 koristeći Tapatalk


Darko85

Sve sam napravio kako je objašnjeno al ne radi obrtomjer gdje bude izvor plave žice

kiky776

Možda je obrtomjer u banani, treba probat sa drugim satom
Alfa Romeo 156 SP2
Stilo Abarth 2.4 20v
Brava 1.4 12v / 1.6 16v / 2.0 20v /2.4 20v
Alfa Romeo 33 1.3 boxer
Opel Astra dti 1.7