Punto mk1 55 spajanje obrtomjera

Autor Zlatko Erceg, 22 Kolovoz 2016, 19:34:00

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Miha.

A šta je sa sajlom, Punto ima mehaničko očitanje preko sajle koja ide u getribu?

Miha.

Nisam skužio. Sajla je za brzinu i km.

Mihajlo90

Probaj drugi sat i provjeri dali si spojio na plavu žicu te dali je spoj dobar. Na satu se spaja ta žica na maticu onu.

Poslano sa mog F3111 koristeći Tapatalk


Darko85

Sigurno je sat riknuo jer na plavoj zici ima napon

speedy-zg

pozz
i ja sam uspio složiti pokazivač okretaja
u punto 55s ubačena tabla od 75
a radi i pokazivač temperature motora,
samo sam morao promijeniti indikator (ugraditi onaj crveni)
hvala svima













supreME

pozdrav, da se nadovezem. ubacio sam sa 55sx u 55s. ali mi ne ocitava kod kljuc, odnosno ta lampica se ne pali i auto nece upaliti. cim vratim stari sat, sve ok
jos nisam provlacio zicu za okretomjer

boresky

Ništa od ove filozofije ovdje ne stima, u mojem slučaju.
Moj je 1100 iz 99 a donor je 1200ELX iz 94 i ništa ne paše, ni jedan dio.
Na mojem je stanje brojila 81000 a na drugom je 267000, naravno da se brojčanik nemoze prestelati kao na mojem jer ima mentalno kućište sa upresanom osovinom na kojoj su kotaci sa brojevima, a moj plastično i jednostavnije brojilo.
Tako da sam sklopio sve nazad kako je bilo i ugradio nazad u auto.
Da mi sad taj km sat ne stoji bezveze, spojio bih obrtaljka samu za sebe, pa molim tko zna da mi da upute što moram povući do nje i kako spojiti. Plavu žicu iz kutije u motorom prostoru sam povukao, što još treba, ako se obrtaljka može spojiti bez kućišta u kojem inače stoji.
Hvala na praćenju i savjetima!
+ ko ne maze,taj ne vozi +

Memphis

Citat: boresky  u 18 Studeni 2020, 19:42:09
Ništa od ove filozofije ovdje ne stima, u mojem slučaju.
Moj je 1100 iz 99 a donor je 1200ELX iz 94 i ništa ne paše, ni jedan dio.
Na mojem je stanje brojila 81000 a na drugom je 267000, naravno da se brojčanik nemoze prestelati kao na mojem jer ima mentalno kućište sa upresanom osovinom na kojoj su kotaci sa brojevima, a moj plastično i jednostavnije brojilo.
Tako da sam sklopio sve nazad kako je bilo i ugradio nazad u auto.
Da mi sad taj km sat ne stoji bezveze, spojio bih obrtaljka samu za sebe, pa molim tko zna da mi da upute što moram povući do nje i kako spojiti. Plavu žicu iz kutije u motorom prostoru sam povukao, što još treba, ako se obrtaljka može spojiti bez kućišta u kojem inače stoji.
Hvala na praćenju i savjetima!
Ne možeš km jer stari tip ima na sajlu noviji na senzor. Možeš preselit sve osim km.

boresky

Oba su preko sajle, stvar je u razlici instrumenata, odnosno, kućišta. Prošao sam po netu malo i je, trebam nac od novijeg Punta km sat i pi*darije.....
+ ko ne maze,taj ne vozi +

Memphis

Ne znam ... o kojima tablama je riječ. Ja sam svoju iz 95. kombinirao sa tablom od istog modela iz 98. razlika je bila samo u tome i to što je iz 98. tabla puno nekvalitetnija.