Fiat Punto 1.9 JTD [samo oni koji su vozili ili voze ili znaju oko ovog auta]

Autor Devoxx, 11 Rujan 2016, 17:54:24

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 3 Gosti pregledava ovu temu.

Devoxx

Eh pozdrav, bio sam otvorio temu povodom mog automobila kojeg sam uzeo, no nisam dobio konkretne odgovore te sam čekao par dana da vidim ponašanje svog auta.. eh ovako

Riješio sam nasuti 12 litara goriva i da pratim ponašanje moje skale za gorivo .. ona ovako radi
vozim se ja i na svakih 10/15 kilometara skala pocinje naglo opadati znaci opada..
Prešao sam 50 kilometara, a skala je sada pala ispod 1/4 (one debele bijele linije)

Moj prijatelj isto auto vozi, i on nasuo 12 litara takodjer sa mnom njemu je skala iznad 1/4 par linija i stoji ne pomjera se nakon predjenih 70 kilometara, a meni sa 50 kilometara pala je ispod 1/4

Ako može neki konkretan odgovor šta se dešava sa autom ne želim pitati mehaničare koji žele samo pare uzeti a ništa ne uradit nego vas koji vozite ili ste vozili ovo auto šta mu je ?

Ili troši ili ne znam šta ne treba biti u redu da se ta prokleta kazaljka tako naglo spušta i spušta..


Mike20

Nisi niš napravio da vidiš u čemu je problem.
Natoči puni rezervoar (5x100kn je isto ko i 1x500kn), resetiraj brojač parcijalne km na 0 i vozi se do rezerve. Onda natoči opet do vrha i vidjet ćeš potrošnju.
Ako je ona ok, zeza te ili pokazivač goriva/instrument tebla, ili plovak u spremniku goriva

Boxer

Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

Devoxx

znači kako vozim auto kazaljka naglo opada.. znali za 50 kilometara voznje spalo je sa 3 i po crtice prema dole.

Multijet

Pusti kazaljku,ona je samo informacija(u pravilu netočna) natoči do čepa,vozi dok ne stane i onda izračunaj potrošnju,ovako je samo naklapanje
0989739290

Mike20

Nekad zna od polovice skale prema dolje brzo padati.
Toči do vrha pa vozi

Devoxx

kako da znam da je kilometar mjerenje u redu ono broji sve ali pokazuje netocnu brzinu vozila

Devoxx

Citat: Mike20  u 11 Rujan 2016, 21:18:28
Nekad zna od polovice skale prema dolje brzo padati.
Toči do vrha pa vozi

ali sa prijateljem zajedno nasuo vozi on auto vozim ja on presao 70 kilometara pomjerila se nije ja 50 pala cc

Multijet

Nikada nisu dva auta ista,dva vozača ista niti uvjeti na cesti, niti način vožnje itd....
0989739290

Devoxx

Da li moze biti do plovka ?
Posto ono padanje kazaljke me frustrira sve mislim da mi trosi puno .. a vala ja vozim sto kqzu na kvwcilu ne bi trebao ni 5 preci litara

Mahoney

A pazi ovisi gdje ti je konkretno kazaljka,meni ne mice 50km pa onda sljedecih 50 km spadne podosta,ovisi o sirini rezervoara pri visini plovka.

crev1986

Aj ti nali do vrha pa prodji 100 km i onda opet nali do brha i znat ces potrosnju i meni ja na puntu kad projde pol za nekih 100 km spusti se kod rezerve i tamo onda jos 100 km bide jedva da se pomakne i twk onda upali rezervu

vedri28

Bude i banalnih razloga za problem koji navodite.
Znam za Una kojem je rezervar za gorivo bio deformiran do mjere da je u njega stalo jako malo goriva. Vlasnik je, kao i Vi, točio 50 ili 100 kn, kazaljka bi se naglo digla, ali bi se i naglo spustila pa se čudio potrošnji.
Kako Vam je sugerirano, čekajte da zasvijetli rezerva, natočite do vrha, zabilježite stanje kilometara i koliko litara ste natočili pa pratite kazaljku i pišite ovdje rezultat :-D
Punto 188.2 1.2 16V
Stilo 1.4 16V
Bravo 1.9 JTD 120

DinoG

Meni je na Puntu mjetu netocno prikazivao i kako sam stavio novi akumulator prikazuje kako treba tako da zbilja ima banalnih razloga zasto moze krivo prikazivati. Samo meni je bio problem sto kad se nasipa do vrha kazaljka ne dodje do vrha, nego bude cetvrt ispod i kako se vozim kroz par dana se popne do vrha. S novim akumulatorom problem nestao, a vec sam bio spreman mjenjati plovak :)

Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk


Dr.Grande

Meni na grandeu kazaljka varira ovisno o tome kak stanem, nagnut u stranu ili naprijed/nazad. Nekad se vrati na prijasnju razinu, nekad ne stvarno cudak  :82: da se vozim 150km, ugasim i za pet min opet upalim vec bi kazaljka opala koji mm dolje.