grande punto , prekidači podizača prozora problem

Autor igor68sk, 21 Listopad 2016, 11:30:12

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

igor68sk

dakle imam problem sa prekidačem prozora na vozačevoj strani koji podiže suvozačev prozor .
sa suvozačeve komande normalno dize i spušta prozor ali sa vozačevih komandi niti svijetli prekidač niti radi . nabavio sam drugu komandnu jedinicu medutim opet isto sve radi osim komande za suvozačev prozor. pregledao sam osigurače i nisam uočio ništa a u knjizi za upotrebu mi navodi broj osigurača koji uopče ne postoji . ako je netko imao takav slučaj molim pomoć :kmeee:

Michael

Da li dolazi struja do prekidaca?
Ako ne dolazi, najvjerojatnije je doslo do prekida u onom pregibu dolje gdje komplet zica izlazi iz sasije i ulazi u vrata.
Fiat Punto Evo 1.4 16V (2010.), BMW E30 316i (1985.)

cvike19

slozio bi se
za pocetak provjeri dal imas tamo struje na ijednoj zici
vjv je prekid negdje, to je vise vjerovatno nego da su oba prekidaca u banani

Stilo M

Frend je na svom imo isti problem,malo smo proucavali prekidace itd ali nismo nista slozili
Dok susjeda ima problem da cim otvori vozaceva vrata,vise nejde staklo ni gore ni dolje..izgubi kontakt izgleda a kad ih zatvori,onda moze podizat i spustat staklo
PRODAJEM DIJELOVE ZA FIAT STILO 3V /5V/MW
https://www.njuskalo.hr/korisnik/car-parts001

igor68sk

evo provjerio i utvrdio da na taj dio pekidača idu tri žice i da na nijednoj nema struje , dok na drugi dio ide jedno šest žica od kojih su dvije pod naponom . znači da bi moglo biti da je negdje u prekidu . odkopčao sam konektor na vratima i stao jer ne mogu prići onom djelu što je ostao na štoku da vidim kakva je tu situacija. ispada da cu morati sve raskopati tamo kod ručke za podizanje prednje haube. :kmeee: :kmeee:

cvike19

prekid ti je u gumi onda najvjerovatnije
tesko ces doc tako do toga
nema tamo bas puno viska duljine na zicama

mozda glup prijedlog ali jesi razmisljao da razrezes gumu ?
pa ces nesto poslje smislit ?
ili da je probas skinuti...nekako je navuc preko dzeka

cvike19

jesi mozda dirao sta oko tapacirunga ?
mozda su ti se zice u vratima otkacile i prozor ih je pokidao kad si ga dizao ?
imao sam jedan takav slucaj na jednom autu

igor68sk

evo da javim da sam rijeÅ¡io problem a on je bio u konekroru na vratima tj . u nekoj plavoj plastici unutar Ä'eka koja sluzi kao vodilica . ta se plastika nekako izmakla na jednom kraju i nije bilo kontakta valjda ?? kad sam je poravnao i spojio konektore podizač je proradio i sad je sve ok




zahvaljujem se svima na savjetima

                                                                                          lp

Michael

Fiat Punto Evo 1.4 16V (2010.), BMW E30 316i (1985.)

igor68sk