Fiat stilo 1.9 jtd problem sa temperaturom motora

Autor babinjo, 13 Studeni 2016, 09:45:09

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 4 Gosti pregledava ovu temu.

Multijet

Da,otvara na 86 celzijevaca,nemaju veze kubici s time
0989739290

janko

Crijevo u koje ide r4 se otpoji sa termostata samo ili se cjelo orlovi jer je tako vjerojatno lakše ugurat termostat. I jos me zanima koji antifriz ide unutra..crveni ili plavi te kolko litara koncerata?

lik-bj

#62
8.2 L ide ukupno, koliko koncetrata staviš to je jači mislim da 50:50 negdje -25c

Multijet

Pročitaj ponovno moj post kako ga je najlakše montirati
0989739290

Multijet

Citat: janko  u 10 Prosinac 2016, 10:13:54
Ako netko ima volje postavit neke fotke kako se to radi  :grinning-smiley-043:
gugl is jor frend
0989739290

Multijet

0989739290

Memphis

Citat: janko  u 14 Prosinac 2016, 15:11:15
Termostat kupljen wahler i pise na njemu 86.*c prodavač je rekao da je za reno 4 800.kubika..a ima i za 1.000 pa jel to sad ok?
Baš sam pisao o tome na alfistima danas. Tebi treba isti takav ali da otvara na 89 C ako hoćeš da ti kazaljka bude kao prije. Ako ti to nije bitno stavi taj koji si kupio!

Vernet TH4495.89 ti je taj koji je na 89.

Citat: Memphis  u 15 Prosinac 2016, 15:03:01
Postoje 4 vrste termostata za Renault 4. Svi izgledaju identično. Ali bitna stvar jer u tome da svi različito otvaraju. Znači; 75, 83, 86 i 89.
I Å¡ta se dogaÄ'a. Svatko kupi drugačiji jer ne gleda to već samo uzme koji mu trgovac da i onda su različita iskustva.

Kod Verneta ćete to prepoznat tako da zadnja 2 broja oznake termostata poslije točke označava temperaturu na kojoj otvara. Kao na slikama:



I kaj se dogodi kad doÄ'e mazi. Joj meni kazaljka ovak meni onak. Orginalni termostat Alfe otvara na 88 C znači najbliža točka renolovih termostata je 89 C. I onda tokom zime i ljeta možete očekivat kazaljku na ravnih 90 C jer ako je termostat dobar temperatura u najgorim uvjetima ne smije padat ispod točke otvaranje u ovom slučaju 89 C.

Naravno ko je metnul 86 ili 83 da mu kazaljka nije na sredini već na deklariranim temperaturama tokom lagane vožnje autoputom ili slično.

janko

Ma već sam kupio 86.c pa večeras idu unutra..iako evo danas nakon duže vožnje po zg po najvećoj gužvi temperatura se digla na pola..ali vani bilo 6. C

lik-bj

i dobro ga uguraj tj. daleko ja sam prvi put premalo pa mi je slinilo na šelni onda ga još malo pogurao i nije. i pazi na srijevo vrlo lako se probuši :)

janko

Evo napokon je gotovo  :haha7: Za sad ne slini i čini se sve ok..u leru je radio nekih 15-20min i doÅ¡ao na pola inu vožnji je na pola..pa se nadam da će biti sve ok.

Multijet

0989739290

R4termostat

Pozdrav,
nadam se da mi možete pomoći.
Zanima me da li R4 termostat  4495.xx ima negdje oznaku temperature, kako razlikovati koji je koje temperature (oznake na kutiji mi baÅ¡ nisu pouzdane ). Pregledavao sam ove koje sam kupio i nisam vidio nikakve oznake sa temperaturom.  Prema tvornici postoje verzije 71,75,83,86,89.

Sa termostatima baÅ¡ imam peh. Prvo sam promijenio 2 originalna u 3 godine. 
Ne izdrže niti godinu dana, probao sam i Behr i Vernet svaki preko 300kn. Ok sam šarafim pa me ništa ne košta, ali svake godine samo 300kn za to bi bilo previše.

Zato sam probao alternativu sa R4 termostatom. Moram priznati da se barem postojano ponašaju.
Drže nisko ali barem  drže :) Originali kada propuste odu na prvu crtu, naravno to se dogodi zimi.

Prvi koji sam zabunom  kupio za test  je bio 4459.83 83C (po kutiji). Trazio sam R4 termostat i dobio ga :). 
Kazaljka je bila malo iznad druge oznake (3 je srednja oznaka).
Tada sam pogledao kutiju i vidio 83C, a na orginalnom termostatu je bila oznaka 88C.

Nakon toga sam kupio pravi termostat 4495.89 i prošlo je par mjeseci dok sam to zamijenio.
ÄŒekao sam toplije vrijeme, bila je zima pa mi se nije dalo raskapati. 
Kazaljka je sada napokon bila na srednjoj oznaci, i mislio sam  super, to je to, problem rijeÅ¡en.
Taman je pocelo proljece. Kroz ljeto je kazaljka bila na sredini. 
Došla je zima, kazaljka je opet na 2 oznaci ispod sredine, mrvicu malo iznad.
Rekao bih još gore od prvog termostata 4459.83.
Buduci da je cijena 40kn, kupio sam još jedan 4495.89 za test, da eliminiram da sam dobio pokvarenog.

Testirao sam u vodi da vidim da otvara, ali nisam imao čime izmjeriti temperaturu.

E nedavno sam stavio taj treći termostat.
Malo bolje se ponaÅ¡a od prijaÅ¡njeg. Sada nakon 15-20 minuta doÄ'e malo ispod polovice izmeÄ'u 2 i 3 oznake.
Nabavio sam  dijagnostiku da napokon rijeÅ¡im u čemu je problem jer ni ova solucija nije ok.

Rezultat dijagnostike 4459.89.
-Na 2 oznaci je temperatura 79-81C, kada termostat otvori (testirano rukom na crijevo prema kileru, a i lijepo se vidi kada kazaljka malo propadne)
-Na 2 1/2 je  temperatura 83 C
-Na 3 (sredini) je 86C
-Na 3 1/3 je na 88-89.
-Maksimalno dode do 91 nakon čega se pali ventilator.

-U vožnji je kazaljka izmeÄ'u oznaka 2 i 2 1/2 (79-83) viÅ¡e naginje  prema 2 oznaci (znači 81C).
Prema ovome kazaljka i senzori temperatura su ok.
Prema svemu dva termostata ne rade kako treba jer otvaraju na 10C manjoj temperaturi 79C, a imaju oznaku 89C.
Sada mi još ostaje provjeriti sa multimetrom i vrućom vodom točnu temperaturu.
Hvala na pomoći.

147

Citat: R4termostat  u 07 Veljača 2020, 14:34:05
Pozdrav,
nadam se da mi možete pomoći.
Zanima me da li R4 termostat  4495.xx ima negdje oznaku temperature, kako razlikovati koji je koje temperature (oznake na kutiji mi baÅ¡ nisu pouzdane ). Pregledavao sam ove koje sam kupio i nisam vidio nikakve oznake sa temperaturom.  Prema tvornici postoje verzije 71,75,83,86,89.

Sa termostatima baš imam peh. Prvo sam promijenio 2 originalna u 3 godine
Ne izdrže niti godinu dana
, probao sam i Behr i Vernet svaki preko 300kn. Ok sam šarafim pa me ništa ne košta, ali svake godine samo 300kn za to bi bilo previše.

Zato sam probao alternativu sa R4 termostatom. Moram priznati da se barem postojano ponašaju.
Drže nisko ali barem  drže :) Originali kada propuste odu na prvu crtu, naravno to se dogodi zimi.

Prvi koji sam zabunom  kupio za test  je bio 4459.83 83C (po kutiji). Trazio sam R4 termostat i dobio ga :). 
Kazaljka je bila malo iznad druge oznake (3 je srednja oznaka).
Tada sam pogledao kutiju i vidio 83C, a na orginalnom termostatu je bila oznaka 88C.

Nakon toga sam kupio pravi termostat 4495.89 i prošlo je par mjeseci dok sam to zamijenio.
ÄŒekao sam toplije vrijeme, bila je zima pa mi se nije dalo raskapati. 
Kazaljka je sada napokon bila na srednjoj oznaci, i mislio sam  super, to je to, problem rijeÅ¡en.
Taman je pocelo proljece. Kroz ljeto je kazaljka bila na sredini. 
Došla je zima, kazaljka je opet na 2 oznaci ispod sredine, mrvicu malo iznad.
Rekao bih još gore od prvog termostata 4459.83.
Buduci da je cijena 40kn, kupio sam još jedan 4495.89 za test, da eliminiram da sam dobio pokvarenog.

Testirao sam u vodi da vidim da otvara, ali nisam imao čime izmjeriti temperaturu.

E nedavno sam stavio taj treći termostat.
Malo bolje se ponaÅ¡a od prijaÅ¡njeg. Sada nakon 15-20 minuta doÄ'e malo ispod polovice izmeÄ'u 2 i 3 oznake.
Nabavio sam  dijagnostiku da napokon rijeÅ¡im u čemu je problem jer ni ova solucija nije ok.

Rezultat dijagnostike 4459.89.
-Na 2 oznaci je temperatura 79-81C, kada termostat otvori (testirano rukom na crijevo prema kileru, a i lijepo se vidi kada kazaljka malo propadne)
-Na 2 1/2 je  temperatura 83 C
-Na 3 (sredini) je 86C
-Na 3 1/3 je na 88-89.
-Maksimalno dode do 91 nakon čega se pali ventilator.

-U vožnji je kazaljka izmeÄ'u oznaka 2 i 2 1/2 (79-83) viÅ¡e naginje  prema 2 oznaci (znači 81C).
Prema ovome kazaljka i senzori temperatura su ok.
Prema svemu dva termostata ne rade kako treba jer otvaraju na 10C manjoj temperaturi 79C, a imaju oznaku 89C.
Sada mi još ostaje provjeriti sa multimetrom i vrućom vodom točnu temperaturu.
Hvala na pomoći.


Ricambi Originali sigurno tako ne odlazi, osobno sam ih prodao oko 20 komada i niti jedan termostat njie ima reklamaciju.

R4termostat

Mislio sam na original termostat s cijelim kučištem.
Pokušat ću još sreću sa wahler 3029.89. Dosta je skuplji, nadam se da je i kvalitetniji.
Ako to ne pomogne  onda joÅ¡ ostaje samo original. 
Kolika je tolerancija, tj. Koliko to Å¡to mi otvara na 79-81 ima utjecaja na rad motora.
Ne čini mi se kao velika razlika, ali kazaljka  živcira.

Boxer

79 ili 81 isto ti doÄ'e, ECU uzima po 5 celzijevaca razlike
Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...