Punto mk1 mali "servis" par pitanja

Autor Skoda90, 05 Prosinac 2016, 18:16:15

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Skoda90

Uzeo sam punta i planiram za vikend promijenit neke dijelove.Imam par pitanja,jer sam do sada sarafio samo dvokotace.
1.Ne postize radnu temperaturu,kazaljka dolazi samo do 1/4.Znaci termostat,da li se moze promjeniti samo ulozak ili moram kupit komplet sa kucistem?
2.Posto mjenjam termostat odma cu ubacit i novi antifriz.Ne znam koji je trenutno i koji je omjer da se ne iznenadim jer je vecinom temp u -.
Sad pitanje koji uzet?trenutno je neki zeleni,vidim da se inace u talijanska vozila toci paraflu?koju boju i koju oznaku da kupim?
3.Brtva poklopca ventila malo slini,posto nije neka para i nju cu promjenit,savjet da li lagano namazat diht masom (crvenom) ili ne?

Punto je 1995 godiste 1.1 40kw

Ispricavam se na pitanjima ali nalazim raznorazne rezultate pa me zanima od nekog iz prve ruke.

Hvala i lp  :85565:

gokiSP

Termostat se mijenja  komplet sa kucistem, cca 70 kn. Antifriz ja osobno tocim zeleni.
Brtvu poklopca mozes namazati tamo gdje naljeze na kapelote od bregaste, ali racunaj da ce opet propisati. Fiat se brine da mu blok ne ruzinavi. :D

Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk


Skoda90

Onda super,ja sam racunao da je puno skuplji sa kucistem  :neznam:
A koji zeleni,paraflu ili ?,citam neko sipa g11 neko g12crveni itd...  :neznam:
Nek brtva izdrzi neko vrijeme da mogu normalno oprat masinu jer nevolim kad je sve zmazano.

Primjetio sam da je ova cijev dosta popucana sto ide ispod u airbox/filter,da li to sta utjece na rad motora ili je tu samo da uvlaci topliji zrak?

the-rider

antifriz stavis bilo koji plavi/zeleni, bitno da nije neko "kinesko" smece, paraflu je skup, 3 litre ti je dosta
tu cijev promijeni ako imas viska para, nije nis bitno, kao sta si rekao to je samo za topli zrak
btw nije ti dosta jedan talijan doma poslije gilere  :D:
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

Skoda90

Ok hvala,vjerovatno cu uzet paraflu jer mi lega sve rijesava sa popustom.
Budem i tu cijev uzeo ako budu imali u trgovini.

A talijani su mi bili nekak najbolji izbor u tom cjenovnom rangu  :sarcastic:

Memphis

Citat: Skoda90  u 05 Prosinac 2016, 18:16:15
Uzeo sam punta i planiram za vikend promijenit neke dijelove.Imam par pitanja,jer sam do sada sarafio samo dvokotace.
1.Ne postize radnu temperaturu,kazaljka dolazi samo do 1/4.Znaci termostat,da li se moze promjeniti samo ulozak ili moram kupit komplet sa kucistem?
2.Posto mjenjam termostat odma cu ubacit i novi antifriz.Ne znam koji je trenutno i koji je omjer da se ne iznenadim jer je vecinom temp u -.
Sad pitanje koji uzet?trenutno je neki zeleni,vidim da se inace u talijanska vozila toci paraflu?koju boju i koju oznaku da kupim?
3.Brtva poklopca ventila malo slini,posto nije neka para i nju cu promjenit,savjet da li lagano namazat diht masom (crvenom) ili ne?

Punto je 1995 godiste 1.1 40kw

Ispricavam se na pitanjima ali nalazim raznorazne rezultate pa me zanima od nekog iz prve ruke.

Hvala i lp  :85565:
Termostat ti je vjerojatno ok ali kazaljaka krivo pokazuje. Antifriz ide Paraflu G11 plavi.
Brtvu poklopca obavezno namaži diht masom.

Skoda90

To sam i ja pomislio,u subotu sam izmjerio temperaturu tekucine u posudi nakon 15km i bila je 42C (vanjska 5~)
Grijanje tek pocne normalno (toplo) pirit nakon 5+km

Skoda90

Kupio danas termostat,antifriz,filter zraka,brtvu poklopca ventila,i onu cijev za airbox.sve cca 200kn
Za vikend planiram sve promjenit pa ako gdje zapne budem zatrazio pomoc  :D:

Skoda90

Skontao sam da je brtva ventil dekla na racunu za punto2 1.2.,gledam po katalogu i nalazim da ta brtva ide na pandu 1.1 40kw,palio/siena 1.2,panda 1.2,punto/strada 1.2 44kw itd... nigdje se ne navodi punto 1.1 40kw kao sto je moj u tom katalogu katalogu po toj sifri.
Hoce li meni ta brtva pasat ili da je odem zamijenit prije vikenda dok nisam poceo radit?
evo i slike


franjo-fritz

Isti k.... drugo pakovanje mk1.mk2.mk2b sve ti je to isto
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

Skoda90


Memphis

Možda izgleda isto ali za Punta 1.1 ti ide 71-31734-00 od reinza.

moguće da je samo razlika u debljini


franjo-fritz

Nema razlike ni u cemu isti su za 1.1 i 1.2....isto tako balans Å¡tangice za mareu su iste ko od audia b4 ili b3...samo je drugi kataloski broj..a uprincipu iste u mjeru
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

Skoda90

Konto sam otici zamjeniti ali ako je ista brtva nema razloga ici mijenjati!
Hvala


Sent from my iPhone using Tapatalk

Skoda90

Nakon kojih 400km sam dobio neku okvirnu potrosnju od 9l +/-0.5l sto je malo puno,jel moguce da toliko trosi jer se masina ne ugrije kako treba zbog termostata? 70% vozim otvorenom cestom i to penzionerski  :zbunj: