Punto mk1 mali "servis" par pitanja

Autor Skoda90, 05 Prosinac 2016, 18:16:15

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Memphis

Lambdu mjeriÅ¡ na radnoj temp oko 90c i to snimaÅ¡ grafom da vidiÅ¡ kako radi ...  treba se kretat u rasponu od 0,97-1,03.

Moj Punto 75 troši ovih dana 8 litara, nova sonda stavljena prije 6 mjeseci ... al opet dosta toga ovisi o vožnji ak imaš puno kratkih vožnji da se ne stigne ni zgrijat onda to nije niš čudno ...

Skoda90

Amortizeri promijenjeni u petak,stari lezajevi su se doslovno raspali,kuglice ispale guma pukla.Amortizeri pustaju itd...  :funnyshit:
Razlika je velika pogotovo prelasci preko pruge  :ok:
Evo i nekih slika!

   

mario1984

Gdje si uzimao? Ja narucio sva 4 u Kresi i oni dosli. Rukom razvlačim amortizer koda kapi ulja u njima nema. Reko takve vec imam na autu, zovem i saljem im natrag.  Uglavnom, vraceni su, oni ce meni novce vratit pa tako da sad vidim di je najbolje uzet. Iako mi je  Tokic no1

Poslano sa mog VTR-L29 koristeći Tapatalk

Huawei P10

Skoda90

Citat: mario1984  u 27 Prosinac 2018, 18:19:24
Gdje si uzimao? Ja narucio sva 4 u Kresi i oni dosli. Rukom razvlačim amortizer koda kapi ulja u njima nema. Reko takve vec imam na autu, zovem i saljem im natrag.  Uglavnom, vraceni su, oni ce meni novce vratit pa tako da sad vidim di je najbolje uzet. Iako mi je  Tokic no1

Poslano sa mog VTR-L29 koristeći Tapatalk
Amortizere sam kod krese uzeo,a opruge na siluxu narucio  :zbunj:

sink.as

Pozz, neznam jeli bilo vec ovako nesto, stvara mi se pritisak u rezervaru sa gorivom, kad odvrnem cep jako odusi i gurne cep prema vani, jeli imao ko takvu situaciju i kako je rijesit

Poslano sa mog FRD-L09 koristeći Tapatalk


Bero

Pritisak ili potlak?
U svakom slučaju, moguće da ti je odzraćnik na čepu zaštopan - probaj staviti drugi čep goriva
Samo boxer bajo moj :)

Mike20

Pare benzina nebi smjele nigdje van auta izlaziti dok je sve zatvoreno. Pare se recikliraju i ulaze u motor. Očito taj dio ti ne radi dobro. Ima ventil koji otvara dovod do usisa motora

Memphis

Citat: sink.as  u 06 Studeni 2019, 09:11:49
Pozz, neznam jeli bilo vec ovako nesto, stvara mi se pritisak u rezervaru sa gorivom, kad odvrnem cep jako odusi i gurne cep prema vani, jeli imao ko takvu situaciju i kako je rijesit

Poslano sa mog FRD-L09 koristeći Tapatalk


Imaš na čepu rezervara ispod baltobrana nepovratni ventil.

Memphis


sink.as

Citat: Memphis  u 06 Studeni 2019, 15:25:33

Jeli to obicni nepovratni ventil ko za gorivo ili je nesto tipski

Poslano sa mog FRD-L09 koristeći Tapatalk


Memphis

Ne znammožda čak i je isti fi. Ja sam to kupio original online.

Otpoji crijevo sa ventila pa vidi jel ti se onda to dogaÄ'a

core3i

U voznji mi se pali i gasi lampica injektora, greška je Air Temperature Sensor. Primjetio sam da u leru pravi male vibracije, i na mali gas trza, ostalo nikakvih problema nema, dali to može imati veze sa ovim sensorom ili da tražim dalje što mi je i u planu provjeriti?

Svjećice su promijenjene prije ~ 1500 km. Motor 1.1.

Bero

Moguće. A taj senzor se nalazi kod klapne gasa, konektor sa dvije žice ide na njega.
Lako mu provjeriš ispravnost sa ohmmetrom
Samo boxer bajo moj :)

Sen

Pozdrav
Da ne otvaram novu temu,koja je otprilike cijena malog servisa ?
Hvala

Bero

Ulje 4 l 10w40 80-150 kn (kako koje)
Filter ulja cca 40-50 kn
FIlter zraka isto toliko
Samo boxer bajo moj :)