punto mk2 1.2 benzin pritisak u ekspanzionoj posudi

Autor punto mk1, 28 Prosinac 2016, 19:50:43

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

punto mk1

znači iman problem da mi nabija pritisak u posudu i kad nakon vožnje bi otvoria čep bi voda iÅ¡la vani . znan da je odma prva dijagnoza dihtung glave ali je čudno da auto ne troÅ¡i vodu i ne pregrijava se vjerovatno zbog loÅ¡eg termostata koji je osta u jednom položaju milimetar ispod radne temperature . bia san kod majstora i on je izvadia termostat i reka da ga sutra zamijenim pa da vidin kako će se ponaÅ¡ati .  da li ima Å¡anse da je samo do termostata ili je dihtung glave reka zbogom ? molia bi ako ko može pomoći jer ide nova godina a neman auto  :wall:

Multijet

A koliko je pritisak? Na mojem gp-u je dozvoljeno do 1,4 bara i tako piše na čepu posude. Provjeri da li piše i kod tebe. Ako je tvrdo crijevo,brtva glave

0989739290

punto mk1

je tvrdo je crijevo samo me buni Å¡to ne troÅ¡i vodu i ne grije se ,  sad kad je izvaÄ'en termostat nije tvrdo crijevo

franjo-fritz

Ozraci sistem..ako i onda isti simptomi dihtug je amen...nemora trositi odu nego komresiju napija u rashladni sistem i dize nivo vode
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

punto mk1

ok to je vjerovatno lako izbijenih 1000 kn za dihtung  :wall:

punto mk1

e i samo me zanima koliko doÄ'e bruÅ¡enje glave to se valjda triba napraviti kod zamjene dihtunga ?

Mike20

samo bruÅ¡enje, bez ureÄ'ivanja (Å¡to baÅ¡ i nekad nije preporučljivo) je 100-200kn

punto mk1


Susiah

http://sendvid.com/362kn3hs
otisao dihtung glave? osim ravnanja glave i promjene dihtunga ima li jos nesto sto treba radit u ovoj situaciji?

SEB

Citat: Susiah  u 07 Siječanj 2017, 16:10:38
http://sendvid.com/362kn3hs
otisao dihtung glave? osim ravnanja glave i promjene dihtunga ima li jos nesto sto treba radit u ovoj situaciji?
termostat...kad je glava dole uredi ju komplet... promjeni semeringe ventila, breagaste, očiti ventile i kanale,...
BERTOL AUTMOBILI specijalizirani Fiat,Lancia,Alfa Romeo servis- NOVOST: AUTO STOP brzi servis za sva vozila !!!
www.bertol-automobili.hr
091 62 22 223 SEBastijan Bertol

the-rider

Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.