GP 1,9 Multijet smrznuto gorivo

Autor Multijet, 07 Siječanj 2017, 21:13:58

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Multijet

LP.
Kako naslov kaže,danas ujutro moj gp otkazao poslušnost.
Naime, bilo je -18 Celzijevih, grijači odradili, upalio od prve, krenuo i nakon 500-tinjak metara upalio lampicu motora i ugasio se.
Pričekao nekoliko sekundi, ponovno upalio i opet se ugasio. Pumpa goriva se čudno glasala i to je to. Po susjeda da me šlepa doma. Auto je zadnji put točen na INI na Ilovcu u Karlovcu u srijedu, zadnji put vožen u četvrtak popodne i stajao do danas ujutro do 8 sati.
Dakle, u trgovinu po filter goriva, aditiv protiv smrzavanja goriva,malo kalorifer pod rezervoar, fenom oko filtera i crijeva da omekšaju, zamijenio filter(temperatura vani oko-10), aditiv u rezervoar i mali kresne od prve. Otišao na benzinsku i natočio do čepa te stavio pravilan omjer aditiva na količinu goriva.
Poanta ove štorije je da gorivo od Ine nije tekuće na -18.

Netko slična iskustva na ovim temperaturama?
0989739290

dudo1

i meni se jucer smrzlo,samo sam priceko da otpusti malo oko 11 i upalio je ,isto natočio na ini,koji si aditiv kupio?

alister

Ista stvar meni jučer na -13, točeno na Ini, nakon možda km, upalio engine check i shutdown. Imao goriva 3/4 tanka. Ulio aditiv, ostavio auto da malo popusti i sada radi

Miha.

Treba točit onaj euro bs class neÅ¡to se ledi na nižim temperaturama..Ali kao prvo ovo se uopče nesmije dogaÄ'at! Jer sve postaje moraju imati "zimski dizel". Treba to dat u novine!

Multijet

Ja sam kupio mannol aditiv i filter goriva. Stavim sliku računa. Ugodno se iznenadio cijenom filtera,meho me lani htio olakšati za 400 kuna samo filter.

0989739290

Miha.

Ima više filtera, ovi jeftini su bez ikakve elektronike i grijača.

Multijet

A ne znam, ovaj ima sve i po katalogu je taj za moj motor
0989739290

Miha.

Nadaj se da ima. Ima i za moj po katalogu od 300-900kn  :grinning-smiley-044:

Multijet

A gle isti je kakav je i bio ugraÄ'en, ima senzor vode i grijanje, 5 pinova na jacku, nema greÅ¡ke na dijagnostici,danas na -9 upalio i obavio Å¡oping, navečer idem za ZG pa ćemo vidjeti,ja mislim da je to to a cijena je ok. Imate broj dućana na računu i možete zvati. Poslikam ambalažu filtera
0989739290

Devil

Ina ima *** od goriva,znam po službenom autu kad sam morao prije toćit na Ini,uvijek po zimi imao nekih problema. A privatni samo na Tifonu i to onaj Klass,sad sam imao pola rezervara i stajao vani auto i nikakvih problema oko paljenja i vožne ujutro,i nisam nikakav aditiv stavljao.

NeMiran

Citat: Devil  u 08 Siječanj 2017, 13:18:04
Ina ima *** od goriva,znam po službenom autu kad sam morao prije toćit na Ini,uvijek po zimi imao nekih problema. A privatni samo na Tifonu i to onaj Klass,sad sam imao pola rezervara i stajao vani auto i nikakvih problema oko paljenja i vožne ujutro,i nisam nikakav aditiv stavljao.

Tifon ti je Ina pa odakle onda tolika razlika?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Dr.Grande

Prošle godine mijenjao filter goriva, mislim da je Filtron i uvijek točnim Class dizel koja god da je benza (najčešće Ina) i nema problema.

Jezy

Meni je danas ujutro bio crticu pred rezervom i nije nis smrznuto bilo, u 5 ujutro upalio od prve, a točim većinom na Ini, jako rijetko na Petrolu...
:abarth:

Multijet

Nisam točio class već obični, vjerojatno to ima veze. Zna li netko do koliko minusa bi trebalo gorivo biti tekuće, odnosno točku stinjavanja?
0989739290

Devil

Citat: NeMiran  u 08 Siječanj 2017, 14:03:43
Tifon ti je Ina pa odakle onda tolika razlika?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Oćito u aditivima koje trpaju benziske postaje