Punto 2012. 1.2 8v, 51kw, cukanje i gašenje u leru

Autor frend, 23 Siječanj 2017, 09:12:58

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

frend

Pozdrav, jutros idem na posao, doÄ'em do posla nakon 10tak km vožnje i Å¡to se auto ugrijao, stojim na mjestu i auto kao da pocne cukati, vidim da mu padaju okretaji na mahove i trese se na mahove u leru, i nakon nekih 5 serija tih cukanja u leru auto se zgasi. Nakon toga ga pokuÅ¡am palit, i nece, vergla 4-5 puta, ugasim ga i nakon minutu zapali iz prve ali opet na mjestu cuka, zatim ga ostavim da se ohladi pola sata, i nakon toga radi normalno. Taman se ovo dogodilo pred planirani servis? Å to bi moglo biti?

Mike20

Nešto oko struje, svječice ak nisu dugo mijenjanje, bobine itd. Možda dijagnostika nešto pokaže

frend

Da i ja mislim da su možda svjecice. Imam auto godinu dana prešao sam 20tis km, sada je na 85000 a nemam informaciju kada su mjenjane svjecice, ovaj tjedan idem na servis pa cu ih svakako promjenit a i pogledat dijagnostiku.

franjo-fritz

Inace takve simptome ima senzor radilice..kad se auto ugrije nece raditi..kad se ohladi hoce....
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

frend

Hvala, vidjet cu, idem na servis pa neka ga dijagnosticira. Dali se to može vidjeti s dijagnostikom ako ode senzor radilice?

frend

Danas idem doma, i opet isto i na hladno i na zagrijan motor, cim stojim bez gasa u leru padaju brojevi okretaja na 500 cak, dodavanjem gasa u leru ne gasi se, ali moram ga stalno stiskat. U srijedu popodne na servis pa cemo vidjet.

franjo-fritz

Moze biti svašta..mozda cak motoric lera.map.sonda svašta nešta
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

frend

Evo ovako, zamjenjeno ulje, filter zraka, ulja, kabine, svjecice(bile jako dotrajale)...auto je u ok stanju, osim... ovoga što me šokiralo. Kaže da je to otišao neki elektromotor na leptiru, klapni gasa, i da je to kod ovih puntica boljka, te da se mora mijenjati cijeli taj dio koji košta oko 2200 kn. To me šokiralo...***, on je ocistio klapnu gasa i rekao da ce mozda biti bolje, ali ništa...i dalje prilikom kocenja i dolaska na semafor, pocinju padati broj okretaja i crkavati auto. Tako da me nažalost ceka to...Šta raditi sada, dali tražiti polovno ili novi dio...evo slika da vidite o cemu se radi... Inace je rekao da je auto ok. Kocnice u dobrom stanju, remen je lošiji, ali je rekao da na ljeto ili jesen odradimo veliki servis.


SEB

ako je majstor tako rekao onda je valjda...ne možemo mi ovako sad bolje znat nego on...da im je boljka baš i nije ali ak on tako kaže....
najbolje ti je neki polovni ako je to kvar
BERTOL AUTMOBILI specijalizirani Fiat,Lancia,Alfa Romeo servis- NOVOST: AUTO STOP brzi servis za sva vozila !!!
www.bertol-automobili.hr
091 62 22 223 SEBastijan Bertol

Mike20

To ne može selski meštar odokativno odrediti, jedino neki specijalizirani kao Bertol, pa bolje platiti testiranje, nego bez veze nešto kupovati. Ako klapna ne radi, sigurno će na dijagnostici izbaciti grešku kao actuator feedback error ili nešto oko toga

franjo-fritz

Ja nazalost nemam ni jedan polovan za isprobat..al cisto sumljam...nisam nikad imao upite za taj dio
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

franjo-fritz

Hm cek malo...mislim da on ima na papucici kvacila jedan indikator koj stabilizira rad motora
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

frend

Hvala Franjo na pomoci, dogovorio sam sutra kod Bertola pregled pa cemo valjda znati nešto više, glupo mi je zaletat se i potrošit par tisuca kn ako nije to što mi je rekao taj majstor, nadam se da ce dijagnostika pokazat nešto sutra

frend

Eto samo da se zahvalim Bertolu, bio jutros kod njega, resetirana elektronika i za sada sve radi super. Jako zadovoljan s cijenom, profesionalnoscu i pristupom. Hvala

SEB

BERTOL AUTMOBILI specijalizirani Fiat,Lancia,Alfa Romeo servis- NOVOST: AUTO STOP brzi servis za sva vozila !!!
www.bertol-automobili.hr
091 62 22 223 SEBastijan Bertol