Kupnja rabljenog Stila

Autor matecro007, 25 Siječanj 2017, 12:48:54

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 6 Gosti pregledava ovu temu.

matecro007

Citat: dražen  u 01 Veljača 2017, 16:15:10
A Grande Punto benzin? Okani se stila dizela. Kako kolega kazne onaj ispod 400 tkm je rijetkost. Tko zna koliko moj ima. To je sve većinom izvoÄ'eni. Stalno ćeÅ¡ ulagati a bog zna Å¡to ti auto i nije. Grijanje zaboravi na kraće relacije. Ako ti kvačilo ode s zamaÅ¡njakom ispod 500 e nećeÅ¡ proći. Turbo da ne spominjem a ni hrdžu. Bježi od toga. Iskreno auto je za ***. Sjedala su mu užas,obloge vrata od tkanine sva propadaju. Vise kao stare krpe. Na volanu osj jećaj nikakav. Handling nula. Jedino sto valja je motor.
Isto ih nema postene za takvu cijenu. Imas mozda jos neki prijedlog umjesto fiata?

draĹžen

Pa recimo p307. Izvrstan auto. Imao. Doduše benzinac 2.0. prema stilu kadilak. U svejednom pogledu. Ili Megane 2. Gledaj benzinci. Od dizela starih 14 god srece nema. Plus toga Francuzi ne trunu. Imao sam Megane 2 6.5 god. Kupio novi. Tako da ne pričam bezveze. P307 sam imao 2 god.megane gledaj 1.6. 1.4 ne uzimaju. 1.6 ide neusporedivo bolje a troši isto.tako i p307.stilo imam 3 god i prema ova dva debelo zaostaje.

matecro007

Citat: dražen  u 01 Veljača 2017, 17:27:23
Pa recimo p307. Izvrstan auto. Imao. Doduše benzinac 2.0. prema stilu kadilak. U svejednom pogledu. Ili Megane 2. Gledaj benzinci. Od dizela starih 14 god srece nema. Plus toga Francuzi ne trunu. Imao sam Megane 2 6.5 god. Kupio novi. Tako da ne pričam bezveze. P307 sam imao 2 god.megane gledaj 1.6. 1.4 ne uzimaju. 1.6 ide neusporedivo bolje a troši isto.tako i p307.stilo imam 3 god i prema ova dva debelo zaostaje.
Budem ga pratio. Isto malo iznad cijene, al covjece 100kw pufff treba to tocit...
Ima 4 oglasa sa manje kw, svi su onak mutni.
Kolko si ti imo kw na svom i kolko ti je trosio gradske voznje?

Tooutman

#48
Citat: dražen  u 01 Veljača 2017, 17:27:23
Pa recimo p307. Izvrstan auto. Imao. Doduše benzinac 2.0. prema stilu kadilak. U svejednom pogledu. Ili Megane 2. Gledaj benzinci. Od dizela starih 14 god srece nema. Plus toga Francuzi ne trunu. Imao sam Megane 2 6.5 god. Kupio novi. Tako da ne pričam bezveze. P307 sam imao 2 god.megane gledaj 1.6. 1.4 ne uzimaju. 1.6 ide neusporedivo bolje a troši isto.tako i p307.stilo imam 3 god i prema ova dva debelo zaostaje.

Svaki dan se vozim kolegom u Meganu 2. U autu neznam Å¡to sve ne cvrći. Plastika kod Stare Brave koju imam doma je premija naspram meganu. I sam vlasnik dotičnog vozila veli kak Brava ima viÅ¡estruko kvalitetnije i bolje napravljenu kabinu. Sve izgleda nekako dječje (oni regulatori za reguliranje temperature, te na njemu regulator za brzinu puhanja). Da ne govorim da mu cijela ta ploća nije svijetlila jer mu sve žarulje izgorjele. Trenutno mu ne zaključava zadnja desna vrata, pa je ono zaključ auto a vrata otključana ili okrenuto. Motor mu doduÅ¡e 1.4 (72KW) na LPG originalno ugraÄ'en kod kupnje tako da imao garanciju. Evo pred 2 mjeseca ostao bez auta jer mu napukao zupčasti i bio na generalki (178 tkm imao na satu). Za prednja svjetla da ne govorim, svakih mjesec dana mu krepala zarulja, a zamjenit zarulju ti treba znanstvena nauka jer moraÅ¡ kotač zavrnut i onda maknut poklopac kod kotača i po pameti i osječaju zamjenit zarulju. Da ne govorim da je sve usko i da se cijeli razrežeÅ¡. Evo sad nasao da Hella je dobra kod megana i čak svjetle od 5.11.2016. Dotična Brava je 2001. godiÅ¡te i takoÄ'er cvrči i to ova vrata vozačeva. Ali naspram megana koji je  2008. godiÅ¡te.... Za trulost nebi usporeÄ'ivao jer je auto 9 godina star pa je pre nov, Brava ima trunkice hrže kod zadnjeg lijevog kotača na pragu i to pretpostavljam zato jer se nikad nije čistila dok se solilo.
Evo samo moje usporedbe i to sa starijom Bravom za koju pričali kak loÅ¡ija plastika i to. U stilo se svega par put vozio pa ne mogu reći s prve ruke. Al sumnjam da je tak loÅ¡. Moj Bravo 2 je moderniji Stilo i iz nutra je Masserati naspram tome Meganu. Ja osobno kad kupuvao auto mi bio favorit ili Bravo ili Megan 3 Hatch i Grandtour. Pred 1 mjesec se vozio u meganu 1.5 dci sa 110 konja. Auto ide jako lijepo tiÅ¡e nek JTD dizeli i to sve. Ali opet ta unutraÅ¡njost. Tipke na klimi i radiju su sve izhabane i to nije slučaj u tome koje je 2013 godiÅ¡te nek i na dosta njih naletio kad ih tražio po oglasima. TakoÄ'er se i iznenadio kako oplata vrata na tome meganu je tanka. Osječaj kao da sjedim u Yugu 45 a ne u meganu 3.

Eto to je moj dojam. Zato najbolje kako je i Mike rekao naÄ'i si favorite i sjedi u svaki od njih bilo to Stilo, Megane, KIA. Meni je evo nakon skoro godinu dana jako drago Å¡to kupio Brava a ne Megana. Ali naravno sto ljudi sto čudi te milijun automobila.
Italia Corse na 2 kotača tracking
https://www.strava.com/clubs/263699

gandi

Citat: dražen  u 01 Veljača 2017, 17:27:23
Plus toga Francuzi ne trunu.

Uopće. Susjedi na 206ici strunuo zadnji most. Susjedu (mužu od dotične) 307ica kompletno truljava odozdo.
Neki dan su pokušavali doći do rezervne gume, pa ju nisu uspjeli skinuti niti s jednog auta. A o problemima da ne govorim. Na 307 se na svakom malom servisu mjenja turbina i tako to...

Citat: Mike20  u 01 Veljača 2017, 15:52:47
Dakle, relano niti jedan dizel star 15 godina nema ispod 400-500 000km. Onaj koji ima je jako rijedak.

Znači, ja Tempru već mogu cijeniti kao raritet? 20 god i 240 tisuća.
--->>>    click here      <<<---

Tooutman

Pa nije ti zato jer 100 kw da ti troši ko lud. Današnji motor ti s 100 kw ak je dizlo ti trosi 5 - 6 litara. Nekad 100 kw i danas 100 kw nije isto.
Italia Corse na 2 kotača tracking
https://www.strava.com/clubs/263699

draĹžen

Cistog grada 11. Otvorene 7. Stilo Ce ti čistog grada uzeti 8. Ali nije ti stvar u te 2.5 ili 3 litre. Održavanje 307 je kikiriki prema stilu. Imao sva tri pa znam. 307 ako je trul bio je lupan pa Krpan. Ne trune. Zarulju na stilu neces isto lako promijeniti pogotovo onu kod aku. Megane ti meni trebao vise od 9.5 u gradu. Motor nepoderiv. Jedino bobine odlaze ali one su po 220 kn komad. Nije strašno.

Mike20

Citat: dražen  u 01 Veljača 2017, 16:15:10
A Grande Punto benzin? Okani se stila dizela. Kako kolega kazne onaj ispod 400 tkm je rijetkost. Tko zna koliko moj ima. To je sve većinom izvoÄ'eni. Stalno ćeÅ¡ ulagati a bog zna Å¡to ti auto i nije. Grijanje zaboravi na kraće relacije. Ako ti kvačilo ode s zamaÅ¡njakom ispod 500 e nećeÅ¡ proći. Turbo da ne spominjem a ni hrdžu. Bježi od toga. Iskreno auto je za ***. Sjedala su mu užas,obloge vrata od tkanine sva propadaju. Vise kao stare krpe. Na volanu osj jećaj nikakav. Handling nula. Jedino sto valja je motor.

Ovo što si opisao odgovara baš autu od 400 000km naviše.

Gandi, stavi Tempru na autoscout pa da vidiš hehehe
Frend prodavao prije tjedan dana Avensisa 2008.g 2.0 dizlo, 55 000km na satu, dobio je 10 000 eura

Moje, možda blesavo mišljenje je da je najbolji francuz samo novi. Rabljeni nebi baš ni pod razno. Možda jesu opremljenim i udobniji, al kvarovi moje oni imaju, Fiat nikad neće imati, tu mislim na električne i elektronske dijelove, te razne poluge ( kvake, podešavanje sjedala itd)

Tooutman

Citat: gandi  u 01 Veljača 2017, 18:24:59
Uopće. Susjedi na 206ici strunuo zadnji most.

To je boljka na 206. Most mijenjat ili reparirat nakon 100 000 do 150 000 km. Kolega ga dao reparirat i prodao, jer osječaj je uzasan. TakoÄ'er i bratic ga mijenjao pa kupio isto 206 ali SW. Trenutno su mu pragovi truli (2004 godiÅ¡te mislim).
Italia Corse na 2 kotača tracking
https://www.strava.com/clubs/263699

draĹžen

Nisam spominjao 206. To je nula. 307 sam spominjao. O kojih ti 400 tkm pričaš? Ja iskreno nemam pojma koliko moj ima . Moj nema poderane obloge. Sirevi su dobri ali ti dobri ne valjaju jer stilo ima losa sjedala. Grijanje nemam kao ni drugi. Handling je loš tvornički.

gandi

206 i 307 su oba iz salona, novi doÅ¡li u dvoriÅ¡te. Tu i tamo su oba bila ogrebana, ali ne može me nitko uvjeravati da je od ogrebanog blatobrana zahrÄ'ao kompletan pod. Ili na 206 zadnji most. Cijeli.
Tamo gdje je parkiran 307 na betonu je fleka od ulja površine 2 kvadrata. U mom dvorištu gdje su talijani parkirani zadnjih 20 godina, a prije toga stojadini tek točkica. Mali servis za 307 - Dobar dan, molim vas 5 litara ulja, filteri i turbina. I još 5 litara za nadolijevanje do sljedećeg servisa. Svaki drugi servis - sve to + komplet žarulja.
Vidim svaki dan te aute pa znam o čemu pišem.

U svakom slučaju, sretno u potrazi i nemoj se previše ***.

Jedino kamo mogu stavit Tempru je još 10 godina u garažu na crnogorsku restauraciju.
--->>>    click here      <<<---

Mike20

 :roll2:

Kolko je rečeno buÄ'et za auto, 3000eura i baÅ¡ mora biti dizel?

draĹžen

Ma gluposti. Po jednoj trulji ti obiljezavas sve. Moj je bio 2002 godina i nigdje hrdže. To sto ti vidiš uopće me ne zanima. Imao sva tri auta i radio usporedbu. Nek dečko proba sva tri pa nek' sud donese. Za dobar dizel love nema. Tu je fakat. Sretno

Tooutman

#58
Citat: dražen  u 01 Veljača 2017, 18:45:28
Po jednoj trulji ti obiljezavas sve.

Pa takoÄ'er tako i ti Stila. Ne znam neka ostali piÅ¡u koji su vlasinici Stila. A i ako je 2002 godiÅ¡te bio zaÅ¡to si ga mijenjao sa Stilom isto tog godiÅ¡ta? Ono Å¡to je u redu se ne mijenja, bar ne sličnim godiÅ¡tem. Jedino puno novije ak ne novo.
Italia Corse na 2 kotača tracking
https://www.strava.com/clubs/263699

gandi

Citat: dražen  u 01 Veljača 2017, 18:45:28
Nek dečko proba sva tri pa nek' sud donese. Za dobar dizel love nema. Tu je fakat. Sretno

:ok1:
--->>>    click here      <<<---