Bravo 1,6 16V pumpica tekućine za prati šajbu

Autor Tomi007, 26 Siječanj 2017, 21:45:54

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Tomi007

Pozz!
Imam pitanje dali je netko imao problema s pumpicom za prati Å¡ajbu ?
Kod mene se dešava da kad povučem ručicu prema sebi da šprica tekućinu koje ima u posudi nečuje se ništa niti šprica tek nekada slučajno otprilike svaki 1000-ti put proradi.
Kada direktno povučem plus s akumulatora žicom na motorić radi bezprijekorno . Sve isto s prednjom i zadnjom šajbom. Probao sam na šrotu mijenjati raketu (ručicu) ali sve isto osim ako i ta ručica nije pokvarena. Molio bih Vas pomoć šta bi moglo biti !? Inače auto je Fiat Bravo 1.6 16V '99.god.

Stilo M

Jesi pogledo dzek koji ide na pumpicu?
Znaju kontakti oksidirat i onda zeza i steka
PRODAJEM DIJELOVE ZA FIAT STILO 3V /5V/MW
https://www.njuskalo.hr/korisnik/car-parts001

kiky776

Najčešće budu kontakti na konektoru oksidirani, uzmi ispitivač na 12v i ispitaj ako dolazi struja do konektora. Tek ako tamo ne dolazi struja moze bit ruckica problem.
Alfa Romeo 156 SP2
Stilo Abarth 2.4 20v
Brava 1.4 12v / 1.6 16v / 2.0 20v /2.4 20v
Alfa Romeo 33 1.3 boxer
Opel Astra dti 1.7

Tomi007

Hvala na savjetima sutra ću malo pošarafati pošto sam danas radio cijeli dan pa ću vidjeti šta se dešava... Možda i popravim

Tomi007

Zaboravih pitati s čime je dobro skiniti oksidaciju hidrogen ili tako nešto jer WD40 baš i neskida ?!

kiky776

Kontakt sprej i grebat kontakte nečim, Å¡erafcigerom ili nožićem  :smile:
Alfa Romeo 156 SP2
Stilo Abarth 2.4 20v
Brava 1.4 12v / 1.6 16v / 2.0 20v /2.4 20v
Alfa Romeo 33 1.3 boxer
Opel Astra dti 1.7

Tomi007

Evo sad sam pokušavao popraviti ali bezuspješno ubacim ispitivač u jedan kontakt roza-crna žica povučem sebi nema struje gurnem od sebe ima struje ali nešprica stavim ispitivač u drugu stranu roza žica apsolutno sve isto prema sebi nema od sebe ima ali i dalje ništa nešprica ni na prednju ni na zadnju šajbu i još jedno pitanje dali taj moj auto ima neki vremenski prekidač za zadnji brisač pa da odradi interval pa stane jel kod mene nestaje dok ne ugasiš a stane odmah nestaje u nekom početnom položaju .