Punto 1.2 SX preklapanje sjedala

Autor zico, 30 Siječanj 2017, 09:40:33

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 2 Gosti pregledava ovu temu.

zico

 :formula:

Problem je slijedeći.

Kako auto ima dvoja vrata, sjedala se preklapaju da se sjedne na zadnju klupu i tu dolazimo do problema...

Vozačko sjedalo se prilikom preklapanja uredno pomakne naprijed i preklopi se ALI se ona ručica za preklapanje teško AKTIVIRA, može li se gdje i kako to zategnuti i popraviti ...

Suvozačevo sjedalo se uredno preklopi ALI za razliku od vozačkog to sjedalo se ne pomakne naprijed, ima li tu pomoći il je to NORMALNO ...

hrg

Ne, trebas skinuti tapacirung sica, vjerovatno ti je pukla neka od sajli.

zico

 :formula:

Ima li neko iskustva sa skidanjem tapicirunga, možda koja slika ...

hrg

Citat: zico  u 30 Siječanj 2017, 21:17:36
:formula:

Ima li neko iskustva sa skidanjem tapicirunga, možda koja slika ...
nemam slike ali sam skidao, izvadi siceve vani, na dijelu gdje se spaja gornji i donji dio sica tapacirung je uhvaćen metalnim kukicama, njih iskrivi i tapacirung naslona samo pomalo skidaš odozdo prema gore, jednostavno je. Kad skineš vidit ćeš koje su sajle pukle - ne znam koja je sad cijena ali kad sam ja to radio originalne su bile skupe pa sam iskemijao sa nekim žicama i sajlama sam.

zico

hrg: reci da li sam dobro shvatio gdje je to mjesto skidanja kukica ...


hrg

Citat: zico  u 02 Veljača 2017, 13:12:07
hrg: reci da li sam dobro shvatio gdje je to mjesto skidanja kukica ...



te kuke, odnosno metalni šiljci su ti točno na dnu naslona, vidit ćeš kad izvadiš sic vani i oboriš naslon.

iskrivi ih, izvuci tapacirung i pomalo povlači prema gore.

tu plastičnu polugu za spuštanje sica koliko se sjećam nisam ni skidao jer mehanizmu možeš priči i bez da je skineš. samo provaj, jednostavno je.

donji dio sica uopće ne trebaš dirati, sajle i mehanizam se vide odozdo.

zico