Punto 1.2 SX drhti ali okretaji su ok

Autor zico, 01 Veljača 2017, 13:26:24

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 3 Gosti pregledava ovu temu.

zico

 :formula:

Evo simptoma, auto je zagrijan, kazaljka temp na pola, okretaji na satu su mirni i ne variraju  ALI svakih toliko kad stojim na mjestu osjetim podrhtvavanje, kao da se cijeli auto zatrese.

Auto je nedavno kupljen, još ga istražujem i zato toliko pitanja skoro svaki dan, neka su preventivna ...

Znači, gdje bi mogao biti problem, sviječice, kablovi neki senzor ili neÅ¡to treće, hoće li dijagnostika neÅ¡to pokazati, susjed ima dijagnostiku jer ugraÄ'uje plin, vrijedi li ga pokopčati ???

Ako treba, preporuka za svječice, kablove ...

:art2:

Mike20

Da, strujni dio. Za početak zamijeni svječice i filtere. NGK, Denso su meni br. 1

g3ar

Slican (isti?) problem sam ja imao , donji nosac motora bio potrgan, otkako sam zamijenio nema podrhtavanja u kabini i opcenito auta
<3JTD

zico

 :formula:

Ne bi htio pametovati, ali da je nosač po meni bi onda stalno drhtao, on se povremeno "strese", tako da mi više vuče na struju, provrtio sam jedan srpski forum tamo čak spominju most alternatora.

Uglavnom kad zatopli prvo idu svjećice i servis mali pa da vidimo.

Koji model tih Denso svjećica je ok pošto se svugdje vrte samo NGK?

Mike20

Kad crkne diodni most alternatora, onda su drugi simptomi

franjo-fritz

Svecke.filter benzina.kablovi.bobine.sito na pumpi.itd.itd...mozda svašta nest
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

zico

Citat: Mike20  u 01 Veljača 2017, 18:58:17
Kad crkne diodni most alternatora, onda su drugi simptomi

:formula:

Sad kad već o tome pričamo koji su simptomi kvara tog diodnog mosta i da li to može utjecati na drhtanje ...

topolino

Citat: franjo-fritz  u 01 Veljača 2017, 19:03:16
Svecke.filter benzina.kablovi
ovo mozes iskljuciti, imao istu stvar, promjenio navedeno i rjesilo jedino dobar sprej za ciscenje usisa, motoric minimuma prljav. iako jos nisam uspio skuziti zasto se BC povremeno zablesira pa ugasi servo, izgubi potrosnju. vjerojatno je negdje na instalaciji slab spoj koji *** elektroniku. s obzirom koliko je star auto zamjeni ipak kablove i svjecice cisto da ti nezgori bobine i ecu.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

Mike20

Kad crknu diode, ne puni akumulator i svijetli lampica akumulatora

SEB

možda struja koja ide na svječice negdje probija
BERTOL AUTMOBILI specijalizirani Fiat,Lancia,Alfa Romeo servis- NOVOST: AUTO STOP brzi servis za sva vozila !!!
www.bertol-automobili.hr
091 62 22 223 SEBastijan Bertol

zico

 :formula:

Znači od sviječica i kablova bi bilo pametno krenuti jer ih tako i tako mislim mijenjati, sviječice svakako, a onda ću vidjeti ako ne prestane i kablove, to sam i tako mislio promjeniti na servisu

mrbrownstone

Punto inače ima nemiran radu u "leru". Ako je samo to, onda nemaš brige. A ako osjetiš neke druge simptome, kao da mu nestaje snage, onda je to nešto drugo.

Mike20

Ne baš, na dva Punta 2, 1.2 8V, u leru je tako mirno radio da sam često mislio da je motor ugašen

zico

Jedno pitanje, prilikom zamjene sviečica i kablova treba li se odpojiti barem - klema akumulatora ili nema potrebe za time ...

Mike20

Nema potrebe, isključen kontakt je dovoljan