punto mk1 55 ler gas

Autor lipic, 15 Veljača 2017, 19:32:55

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

lipic

Pozdrav ekipa!
Imam jednu zanimljivu situaciju pa bih molio za pomoć ako nešto netko zna.
Na puntu 55 pri zagrijanom motoru i recimo kod stajanja na semaforu dogaÄ'a se da obrtaji padnu kao da će se auto ugasit i zatim se vrate u normalu i tako u intervalima od 10 do 15 sekundi,u vožnji sve super,čistio sam motorić ler gasa i njegov dosjed u karburatoru,pregledao vakum crijeva,sva su ok i opet se dogaÄ'a ista stvar,zatim sam nabavio polovni motrić ler gasa,stavio ga na auto kad ono auto radi na tri tisuće okretaja ili varira izmeÄ'u 1500 do 2000 kao da mu dajeÅ¡ gas,razlika izmeÄ'u mog starog motorića i ovog kojeg sam nabavio je u onoj gljivi koja ulazi u karburator,moja je metalna a ova je plastična,pa sam nabavio novi orginalni mororić sa istom metalnom gljivom kakva je moja,stavio ga i situacija opet ista,radi na velikim obrtajima,ako netko neÅ¡to zna o tome molio bih za pomoć,hvala! :care1:
mini moris,zastava 101,mercedes 123,fiat panda,lanchia thema,renault 5,punto mk 1....

Nikic

Ja mislim da je to do senzora temperature, to se i meni desava, kad je zagrijan dosta pocne varirati gore dolje konstantno, izgasis ga i upalis i nestane

Poslano preko karburatora

Just a Black Snail

lipic

Koji je ono senzor plave boje koji stoji na usisnoj grani sa desne strane motora gledajući od napred??
mini moris,zastava 101,mercedes 123,fiat panda,lanchia thema,renault 5,punto mk 1....

Memphis

Jel su ti na kraju okretaji visoki ili niski?

lipic

Stavio sam stari motorić natrag i radi normalno dok se ne zagrije onda su niski,malo padnu pa se vrati u normalu pa opet tako svako malo dok radi u leru.
mini moris,zastava 101,mercedes 123,fiat panda,lanchia thema,renault 5,punto mk 1....

Memphis

gljivu sa tog starog motorića prebaci na novi.

Memphis

provjeri map senzor i vakum crijeva oko njega.

lipic

Gdje se nalazi taj MAP senzor,jabučice sam promjenio,opet ista stvar.
mini moris,zastava 101,mercedes 123,fiat panda,lanchia thema,renault 5,punto mk 1....

SEB

BERTOL AUTMOBILI specijalizirani Fiat,Lancia,Alfa Romeo servis- NOVOST: AUTO STOP brzi servis za sva vozila !!!
www.bertol-automobili.hr
091 62 22 223 SEBastijan Bertol

lipic

Kako provjeriti MAP senzor pošto je crijevo do njega uredu?
mini moris,zastava 101,mercedes 123,fiat panda,lanchia thema,renault 5,punto mk 1....

SEB

BERTOL AUTMOBILI specijalizirani Fiat,Lancia,Alfa Romeo servis- NOVOST: AUTO STOP brzi servis za sva vozila !!!
www.bertol-automobili.hr
091 62 22 223 SEBastijan Bertol

eLaCiD

098  38 77 11
elacid@net.hr

Mihajlo90

Kod mene je bilo crijevo vakuuma koje se spaja na onu plavu cijev. Potpuno isti simptomi su bili.

Poslano sa mog F3111 koristeći Tapatalk


lipic

Koliko uopće ima tih vakum crijeva sveukupno??
mini moris,zastava 101,mercedes 123,fiat panda,lanchia thema,renault 5,punto mk 1....

Mihajlo90

Mislim 3

Poslano sa mog F3111 koristeći Tapatalk