Freemont navigacija

Autor fbajlo, 16 Veljača 2017, 14:09:50

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

fbajlo

Može li netko pomoći oko procedure stavljanja friških karata na uconnect 8,4''? Ne bi baš da nešto zbrikam a ove iz 2013 godine koje su gore i nisu baš najfriškije.

Unaprijed zahvaljujem.

brava 312

O kojoj se točno navigaciju radi?
Jel to na android platformi ili?

fbajlo

Citat: brava 312  u 16 Veljača 2017, 20:04:31
O kojoj se točno navigaciju radi?
Jel to na android platformi ili?
Radi se o originalnoj navigaciji u Freemontu, sustav uconnect sa 8,4" displayom. Pretpostavljam da je kao na vecini ugradjenih navigacija u pozadini nekakav win ce ili nesto slicno. Sama navigacija je garminova sa navteq kartama iz 2013. a ja bi stavio nesto friskije

Sent from my LG-H960 using Tapatalk


gandi

--->>>    click here      <<<---

fbajlo

Jesam, kontaktirao sam i garmin. Fiat je iz nekog samo njima poznatog razloga prestao podrzavati update karata za tu navigaciju i zadnja dostupna verzija je ta koju imam iz 2013. Garmin ima i karte iz 2017 koje su kompatibilne sa fiatovom navigacijom ali nemaju podrsku za sam postupak instalacije novih karata. Ima na netu nekih tutoriala kako to odraditi ali su neki uspjeli zbrikati navigaciju i ostati bez ikalvih karata.

Sent from my LG-H960 using Tapatalk


gokiSP

https://auto-update.garmin.com/auto-update/site/videos

Ne razumijem sta bi tu mogao zeznuti

Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk


fbajlo

Nije problem kad radis update sa sd kartice ili usb sticka koji si dobio od fiata, jer postoje fileovi koji su specificni za taj uredjaj.

Sent from my LG-H960 using Tapatalk


fbajlo

Evo, samo da javim razvoj situacije. Od ekipe na talijanskom freemont.freeforumzone.com sam uspio dobiti sve odgovore i rješenje svih problema. Dakle, s obzirom da je Fiat prešao na TomTom u novim autima prekinuli su sa podrškom za Garmin i tako ostavili veliki broj vlasnika Fiata , Lancie i što je najgore Maseratija bez zvaničnih nadogradnji karata. Srećom ekipa je pronašla rješenje i rado su ga podjelili i sa mnom, tako da sada imam karte iz 2017.

Boxer

Ništa čudno za fiat da ostavlja kupce na cjedilu
Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

gandi

I na kraju, koje je rješenje?
--->>>    click here      <<<---

fbajlo

rjeÅ¡enje je da se naÄ'e netko tko ima Garmin standalone navigaciju (odreÄ'eni model kompatibilan sa ovim u Freemontu), skine najnovije karte za taj ureÄ'aj, spoji ga se na PC i kroz garminov software se napravi backup tog ureÄ'aja. taj backup se stavi na usb stick, crack-aju se neki fileo-vi, ubace se joÅ¡ neki fajlovi sa zadnjeg službenog fiatovog update-a i sve to zapakirano se podvali kao update. ne znam proceduru u detalje jer sam dobio gotovi image toga Å¡to treba biti na sticku.

fbajlo

naravno, treba prije toga napraviti downgrade firmware-a na navigaciji u Freemontu, jer firmware još održavaju. Zadnja verzija je CTP17 iz ove godine, a karte se mogu uploadati samo sa CTP13 firmware-om. onda se prvo odradi downgrade, pa se podvale nove karte pa se onda napravi upgrade na zadnji firmware

Stilius

Citat: fbajlo  u 21 Veljača 2017, 22:44:41
Evo, samo da javim razvoj situacije. Od ekipe na talijanskom freemont.freeforumzone.com sam uspio dobiti sve odgovore i rješenje svih problema. Dakle, s obzirom da je Fiat prešao na TomTom u novim autima prekinuli su sa podrškom za Garmin i tako ostavili veliki broj vlasnika Fiata , Lancie i što je najgore Maseratija bez zvaničnih nadogradnji karata. Srećom ekipa je pronašla rješenje i rado su ga podjelili i sa mnom, tako da sada imam karte iz 2017.
Ostavili su oni i nas sa TomTom bez ažuriranja karti.Ja imam Bravo iz 2012 sa istom godinom karata i to je živo smeće od navigacije,ako hoćeš novije moraš platiti .. strašno.Nema uopće mogućnost sa njihovih stranica da ažuriraš karte .. bezobrazluk koji košta cc 179e za koju godinu da ti laprda i da te navodi.
Jako sam razočaran  :mad2: :mad2: :mad2: :mad2: