Punto 1.2 8v 2002. par problema i pitanja

Autor Mladjo, 01 Ožujak 2017, 20:42:04

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 3 Gosti pregledava ovu temu.

Mladjo

Punto 1.2 8v 2002. par pitanja

Naime imam navedenog punta pa mi se javlja par problema.

Auto ima stvarnih 160 tisuca. U 9 mjesecu mi je izgorio dihtung glave i sve sam to lijepo promijenio slozio itd.

E sad odnedavno sam primjetio, unazad mjesec dana jer prije nisam obraćao pažnju poÅ¡to žena vozi auto, da mi auto dosta jako dimi na auspuhu neku bijelu boju kao da je neki kondenzat, meÄ'utim i kada se ugrije na radnu temperaturu i dalje nastavlja dosta dimiti ( neznam jel do vremena i vlage itd ).

E sad spajao sam ga na dijagnostiku da vidim sondu i smjesu i sve je ok i bez grešaka. Auto mi ne troši rashladnu tekućinu i uvijek je na istoj razini.

Jedino sam primjetio da mi pada ulje po sitno na štangici. Auto radi normalno prima gas i sve , pa sad evo ako je netko imao slična iskustva ...
UTENTE CROMISTA

punto mk1

hmm meni kad je otiÅ¡la brtva glave onda bi isto dimia bijeli dim ispostavilo se da je na dva mista pomijeÅ¡a ulje i vodu , nova brtva bruÅ¡enje glave ureÄ'ivanje ventila i nema dima , isto mi nije troÅ¡ia vodu uvik na max , probaj ga voziti malo duže i žustrije pa ćeÅ¡ znati na čemu si

Mike20

Ako ne troši puno ulja (0.5-1l na 1000km), ak ne nabija pritisak u posudu antifriza, ako se ne pregrijava, samo gas.

venom

Jesi li pobrusija dosjede ventila i ventile?
Promijenio gumice ventila?
Ako si ventile sredio (a trebao si), onda si trebao i karike promjeniti, jer sada zbog većeg tlaka (ispravnog), gubiš ulje na karikama.
To znači opet sve skidati i promijeniti karike.

Mladjo

Samo da javim da je sve ok. Naime kak je žena vozila auto je bio sav zagušen. Pun vlage i svega i još ovo vrijeme vani. Zgrijo sam ga dobro propuhao i sve je ok. Ne dimi ni trunke ni ništa. I kao što je mike napisao ulje ne troši više od propisanog već taj gubitak mi je gore dihtungu poklopca di je malo slinio.

Hvala još jednom na savjetima.. pozz
UTENTE CROMISTA

leo77

jel nije litra ulja na 1000km malo previse,pa to je cca litra ulja mjesecno,knjiga kaze 400grama na 1000km maximum

Mike20

Pa tak sam napisao, 0.5-1l na 1000km je previše. Takav ispravan motor ne troši ulja, tj. Ak se ne ganja u pod, na 10 000km ne potroši skoro ništa