Stilo JTD 59kW - prolupao motor

Autor Mario_N, 01 Ožujak 2017, 22:34:04

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 2 Gosti pregledava ovu temu.

draĹžen


Mario_N

Kod ĐurÄ'evca, 300 ojra sa dizama i visokotlačnom pumpom.
Danas nisam iÅ¡ao do mehe, sutra mu se spremam u vizitu da vidim 'oćem li se za vikend napokon voziti  :eusa_whistle:

Kupio 4 litre INA Super 5 za ispiranje motora, prelazim na Shell Helix UltraDiesel 5W40, novi svi filteri i opet ulje u getribi pošto je već skinuta sa auta.

Citat: topolino  u 10 Ožujak 2017, 20:47:27
Vjerojatno tim polovnim iz uvoza fali jos servis dva da okrenu cifru sa 6 nula. Nabavi radilicu ili kupi polovni te promjeni lezajeve.

Leteće? Koja bi to bila cifra otprilike? Pitam jer mi ovaj nije ništa rekao za zamjenu letećih.
Razmišljam da odmah ulje podebljam LM Ceratec-om.

gokiSP

Nema potrebe za paniku, ako je majstor dobar, neka pregleda motor i znat ces na cemu si. Dok je motor jos vani, mozes preventivno promijeniti letece jer ti to nije velika investicija. Distribuciju neces dirati?

Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk


Mario_N

Ide novi set zupčastog i vodena a kanalni će staviti moj pošto je mijenjan prošle godine zajedno sa remenicom radilice i napinjačem.
Sam je rekao da će ga pregledati i kaj je u boljem stanju na mojem da će prebaciti na ovaj koji sad ide unutra.

Mahoney

Kad vec kupujes kupi i kanalni,on ako pukne 99% puca i zupcasti,jer kanalni ode pod njega.

Mario_N

Napokon da završim priču, auto u pogonu već nekih desetak dana, zasad sve OK, čak radi tiše sa ovim "novim" motorom nego što je radio sa starim.
Oba nova remena, novi set kvačila, ulje u motoru (Helix Ultra Diesel 5W40, nikad više Selenia mada sumnjam da je horor imao veze sa njom) i getribi (Tutela ali sad se ne mogu sjetiti koje, nije po uputstvu za Stila već ono novije), Paraflu u hladnjak...milina za voziti! Papučica kvačila mekša, ljepše se šalta.
Jedina primjedba na sve, imam osjećaj kao da je malo ljeniji na nižim okretajima od starog motora, čini mi se da na ovom "novom" motoru EGR nije bio zatvoren i da ima naslaga u usisnoj grani pa ne vuče od niskih okretaja kao prije. Moguće i da je osjećaj subjektivan jer sam u meÄ'uvremenu vozio nekoliko auta sve redom jačih od Stila ali ipak mi "nije to to"...
Probat ću ga prvo na brzoj cesti malo ispuhati a ako ne pomogne izgleda da mi ne gine čišćenje usisne grane.
Bacit ću u DIY podforumu link na jedan YT video pa da čujem vaša mišljenja i komentare.

Eh da, ukupna cifra sa motorom, dijelovima i tekućinama 7.750,00kn  :speechless-smiley-038:  :mad2:

I joÅ¡ jednom svima hvala na savjetima!  :ernaehrung004:

Tooutman

YT, a slobodno prije i slike :)

Čestitam na autiću, a kaj sad na kraju? Taj ostavljaš ili prodaješ pa kupuješ Cromu? Ili nešt drugo
Italia Corse na 2 kotača tracking
https://www.strava.com/clubs/263699

alenzg

Kaj ti je, pa čovjek utukao u auto s ovim ukupno 20 000 kuna dosad kako veli a što bi dobio za njega, 2 soma eura uvrh glave? Bio bi budala da proda, to se sad vozi dok ne umre...

Mario_N

Bit će slikice sad za koji dan čim ne bude kiÅ¡e   :wink:

Mislim da ću ga voziti kako je Alen rekao dok ne crkne, mada ima jedna crna Croma u Krapini koja me stalno bode u mozak.

alenzg

Eh i mene jedna 159-ka 2.4 JTDm, štoviše i Brera...samo budući da me moj Stilo isto zavio u crno (čim sam ga kupio prije 3 god odmah veliki servis, komplet kvačilo i zamašnjak...pa još hrpa "sitnica" usput, akumulator, termostat, nosač motora, kočnice, remenica alternatora, grijanje...) + redovna filterijada...mislim da će to pričekat neka bolja vremena:)

Michael

Citat: Mario_N  u 06 Travanj 2017, 00:42:34
Napokon da završim priču, auto u pogonu već nekih desetak dana, zasad sve OK, čak radi tiše sa ovim "novim" motorom nego što je radio sa starim.
Čestitke na "novom" srcu vašeg ljubimca, puno lijepih km želim :)
Citat: Mario_N  u 06 Travanj 2017, 00:42:34Oba nova remena, novi set kvačila, ulje u motoru (Helix Ultra Diesel 5W40, nikad viÅ¡e Selenia mada sumnjam da je horor imao veze sa njom) i getribi (Tutela ali sad se ne mogu sjetiti koje, nije po uputstvu za Stila već ono novije), Paraflu u hladnjak...milina za voziti! Papučica kvačila mekÅ¡a, ljepÅ¡e se Å¡alta.
Zbog ulja koje je tvornički propisano, ne vjerujem baš. Prije zbog Konzum/Spar ulja, neredovitih servisa kod prijašnjih vlasnika, itd...
Citat: Mario_N  u 06 Travanj 2017, 00:42:34Probat ću ga prvo na brzoj cesti malo ispuhati a ako ne pomogne izgleda da mi ne gine čišćenje usisne grane.
Ja bi pričekao s tjeranjem motora barem nekih 1000km, tko zna kako dugo je motor stajao, da li je okretan ako je dugo bio na paleti... I zamijenio bi ulje i filter ulja nakon nekih 3000km, kako bi ispustio svu nečistoću. Možda pretjerujem, ali to je moje mišljenje.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Fiat Punto Evo 1.4 16V (2010.), BMW E30 316i (1985.)

Mario_N

Citat: Michael  u 06 Travanj 2017, 11:27:47
Čestitke na "novom" srcu vašeg ljubimca, puno lijepih km želim :)

Hvala!  :ok1:

Citat: Michael  u 06 Travanj 2017, 11:27:47
Zbog ulja koje je tvornički propisano, ne vjerujem baš. Prije zbog Konzum/Spar ulja, neredovitih servisa kod prijašnjih vlasnika, itd...

Ma ponajprije zbog vjerojatno skinutih 500.000+ km!

Citat: Michael  u 06 Travanj 2017, 11:27:47
Ja bi pričekao s tjeranjem motora barem nekih 1000km, tko zna kako dugo je motor stajao, da li je okretan ako je dugo bio na paleti... I zamijenio bi ulje i filter ulja nakon nekih 3000km, kako bi ispustio svu nečistoću. Možda pretjerujem, ali to je moje mišljenje.

Ispran motor sa 4 litre Super 3 ulja, gledam Å¡ipku svaki drugi dan.
Zasad sve OK, a za vikend ga idem napokon muški proćerat pa da vidimo kaj će biti.

Mario_N

Citat: alenzg  u 06 Travanj 2017, 10:54:59
Eh i mene jedna 159-ka 2.4 JTDm, štoviše i Brera...samo budući da me moj Stilo isto zavio u crno (čim sam ga kupio prije 3 god odmah veliki servis, komplet kvačilo i zamašnjak...pa još hrpa "sitnica" usput, akumulator, termostat, nosač motora, kočnice, remenica alternatora, grijanje...) + redovna filterijada...mislim da će to pričekat neka bolja vremena:)

:facepalm: auf, pa to te neko gadno...
Mene sad još čekaju sajle ručne, pa vidjeti kaj je sa zadnjom desnom čeljusti jer kad potegnem ručnu ne otpusti do kraja već malo cvili...

Mike20

Znači na nekih 700 000km se jtd motori raspadaju, ma to ne valja, fuj to  :haha7:

Cromu uzmi 1.9 8V, odmah imaš "noviji" motor u Stilu za rezervu

Mario_N

 :costumed-smiley-079: horor strava i užas, da sam znao onda...  :P:

A jok, ova je 16V, samo glavu preÅ¡arafim u garaži  :clap_1_: