Evo 1.3 16v mjet?

Autor Mrki, 06 Ožujak 2017, 13:02:14

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Mrki

Puntoljupci molio bih vas pomoć. Ukazala mi se prilika kupiti Punto Evo s kraja 2015. god. s oko 20 tkm i to s dizelskim motorom 1.3 16V Mjet. Za motor se navodi da ima 62 kW/84 KS.
Pošto do sada nemam nikakvih iskustava s ovakvim motorom, zanima me što mi vi imate reći o njemu, posebno oni koji ga imaju.
Svi Puntići koje sam do sada vozio su bili benzinci, a jedini Fiatov dizelaš kojeg sam godinama vozio je bio 1.9 JTD u Stilu.
O ovom motoru po netu čitam uglavnom pozitivne komentare, ali bih volio čuti nešto "iz prve ruke".

gandi

Nije GP, ali možda pomogne...
Corsa D sa 1,3 66 kW JTDom i 6 brzinskim mjenjačem se skroz lijepo vozi, bilo po gradi bilo van grada.
Doblo sa 1,3 66 kW multijetom i 5 brzinskim mjenjačem je katastrofa. Po gradu ajde još nekako, ali vožnja otvorenom cestom i autoputom je s tom kombinaciom katastrofalna.
--->>>    click here      <<<---

Mike20

Auto s 20 000km, tu nemaš što previše razmišljati. Kupuje.

Ak je Doblo teretni, kratki omjeri getribe i 5 brzina znaju biti kombinacija za buku i veću potrošnju na većim brzinama

gandi

--->>>    click here      <<<---

Multijet

Imao mk2b sa 1,3 Multijet motorom 10 godina a sada vozim GP sa 1,9 Multijet motorom. Kupuj i ne razmišljaj puno dok ima. Meni je to bio prvi izbor ali ga nije bilo kad sam sadašnjeg kupovao.
0989739290

SEB

malo je trom motor, slabo se zagrijava, lanac moraš zamjenit negdje na 150t km... ostalo je ok ...to je malo km i čini mi se dobra kupnja
BERTOL AUTMOBILI specijalizirani Fiat,Lancia,Alfa Romeo servis- NOVOST: AUTO STOP brzi servis za sva vozila !!!
www.bertol-automobili.hr
091 62 22 223 SEBastijan Bertol

Dr.Grande

Citat: SEB  u 09 Ožujak 2017, 07:38:32
lanac moraš zamjenit negdje na 150t km...
Jel se baš mora ili je poželjno? Jel izbaci on kakvo upozorenje ako neš ne štima s lancem?

Negdje je tu bilo pisano kako bi lanac trebao izdržati skoro ko i motor.

SEB

Citat: Dr.Grande  u 09 Ožujak 2017, 08:29:26
Jel se baš mora ili je poželjno? Jel izbaci on kakvo upozorenje ako neš ne štima s lancem?

Negdje je tu bilo pisano kako bi lanac trebao izdržati skoro ko i motor.
oče puknut..poćne malo roštat...prvo na hladno pa sve više
BERTOL AUTMOBILI specijalizirani Fiat,Lancia,Alfa Romeo servis- NOVOST: AUTO STOP brzi servis za sva vozila !!!
www.bertol-automobili.hr
091 62 22 223 SEBastijan Bertol

DiscoVolante

Ni lanac više nije po zlato, tako da se on promjeni i kilometri se dalje veselo nabiru. Cca 2000 kn je lanac s izmjenom.

Mrki

Nemojte me samo s lancem plašiti. Mislim da je konkretni Punto premlad za tu boljku.
Osim njega, u igri je bilo još par kandidata kao:
- novi Note 1.5 dci; nije mi iznutra davao dojam neke kvalitete, a i nisam mu mogao oprostiti zadnje bubanj kočnice kao ni nedostatak pokazivača temp. motora
- Captur 1.5 dci; kao i Note, stražnje bubanj kočnice, nema termometra, pojavile se mrlje od ljepila na tapecirungu krova, otpao dio ručke vozačevih vrata... a Dynamique oprema i 4100 km!

Nekako sam najskloniji Puntu jer sam navikao na talijanska vozila i vozim ih desetljećima što privatno, što službeno. Navikao sam na njihove eventualne mane i ne padaju mi teško. Automobil mislim uvesti iz EU. Iako će većinu vožnje sačinjavati grad, ne mislim uvoziti benzinca jer su davanja velika s obzirom na visoki CO2. Ima vani podosta 0.9 TwinAir-ova koji imaju prihvatljivi CO2 i koje ne bi bilo preskupo uvesti, ali im je cijena poprilična, a i nemam nikakvih iskustava s njima, tako da je 1.3/84 mjet kompromis.

SEB

niko te ne plaši...to je činjenica da unutar 150t km ode lanac...baš ako ga je neko mazio i pazio možda nešto dulje
BERTOL AUTMOBILI specijalizirani Fiat,Lancia,Alfa Romeo servis- NOVOST: AUTO STOP brzi servis za sva vozila !!!
www.bertol-automobili.hr
091 62 22 223 SEBastijan Bertol

Multijet

Mda, na mojem se počeo čuti na oko 180kkm,prodao sa 210 kkm a što je bilo dalje-neznam
0989739290

DiscoVolante

I da, i Grande Punto ti ima doboše nazad osim u najjačim izvedbama.