Punto 1.2 8v ne prima gas ispod 2000rpm

Autor 1BIT, 11 Travanj 2017, 18:35:48

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

1BIT

Malo glupi naslov, al nemrem se sjetit nićeg boljeg  ... :rolleyes:

Uglavnom kaj me muči, puntać dela bez problema, pali bez problema, radi u leru bez problema, al mi trza kad dižem okretaje iz podruma, krećem u prvoj, nema problema ako pre rano šaltam u drugu, okretaji padnu ispod 2000 (nemam brojač okretaja, al otprilike govorim) i kad dam gasa auto štuca, al kad ga slušam, dost je tiši, ko da nema detonacije, tj ko da motor radi na "prazno" i to skoro svaki put ako pre rano prešaltam i okretaji padnu ispod 2000, ako razvučem prvu i ubacim u drugu, okretaji su iznad 2000 okretaja i onda mi ne štuca, ista stvar i sa ostalim brzinama iz druge u treću i iz treće u četvrtu, znači ako ga vozim na višim okretajima nemam problema, ako ga vozim ekonomično na niskim okretajima onda mi trza...

E sad velim kad trza čini mi se da nema detonacije/eksplozije, motor radi, klipovi idu gore dole, al nema detonacije i nema snage, ne vuće opće motor, to traje par sekundi i onda trzne ko v-tec kod honde i počne radit, povuće fino...

Zanima me jel imao tko sličan problem ili zna šta bi moglo bit...

Ja sumnjam na svjećice, kablove, bobine, tj da nema iskre pa nema detonacije...
(ne znam dal može na to utjecat i motorić ler gasa/senzor protoka zraka?)
Ili na pumpu goriva, tj injektore da ne ubrizgavaju gorivo, pa opet nema detonacije...
Samo se bojim da nije ecu, znam da oće rikavat, pa motor radi na 3 cilindra, al to bi se vidlo u leru, meni u leru radi normalno, i u vožnji radi normalno dokle god su okretaji iznad 2000, al u prvoj mi nikada ne trza, u prvoj na 2000 radi bez problema...

Danas sam provjerio sve konektore i naÅ¡pricao sa wd40, jedan konektor od injektora je bio malo hrÄ'av, u planu imam kupit neki aditiv za injektore pa vidjet dal će to pomoć, nije nikada sipan nikakav aditiv...
Svjećice su nove, promijenio prošle godine sa novom v-line serijom ngk bkr5ez sa onim v zarezom za bolju iskru, nemaju ni 10 000km...

Ovo mi se prije mjesec dana počeo dogaÄ'ati, fakat bi volio rijeÅ¡it, da se normalno mogu vozit, sad dok pazim da mi okretaji ne padnu ispod 2000 svi misle da se utrkujem po cesti... :joj:
The speed was okay, but the corner was too tight.

tomozuki

Si ga probao propuhat? Da nije samo malo zastopan
Zastava 750/ Fićo ,  Renault 4 1.1 8v ,  Fiat Ritmo 70 cl 1.3 8v ,  Hyundai Accent 1.3 12v ,  Fiat Bravo 1.4 12v,  Fiat Punto mk2 1.2 16v , Peugeot 307 1.4 8v, Peugeot 307 sw 1.6HDI

1BIT

A vec mjesec dana se življe vozim, mada moguće da je zaštopan, zato ću probat sa aditivima za čišćenje injektora, velim od kad je kupljen nije nikada sipan aditiv, nemre škodit :funnyshit:
The speed was okay, but the corner was too tight.

Memphis

kablovi, injektori ili bobina.

kreni od kablova


venom

Kako ti je kolega rekao provjeri kablove, tj. stavi nove pa probaj.
Nema ti smisla mjeriti otpore i tražiti gdje probija jer vjerojatno nećeš naći jer je prekid unutar izolacije.
Više puta sam vidio takvu sreću da auto trza a kabeli djeluju zdravi.

1BIT

Danas sam se malo vozio, malo je bolje, al trza i dalje, mada dosta manje, pretpostavljam da je bolje jer sam sa wd40 poÅ¡pricao sve konektore od senzora, pa tako i kablove od svjećica, čini se i meni da bi mogli biti kablovi, kad naÄ'em vremena ću se zaletit ih kupit pa promjenit, kolko sam vidio, nisu skuplji od 200Kn...

Kupio sam stp injector cleaner u pevecu za 55Kn, malo ulio u tank i propuhao po zaobilaznici u Zg-u, držao sam 120Km/h u 4.oj brzini, a ko da je malo življi na gasu, al velim trza i dalje, mada manje...
The speed was okay, but the corner was too tight.

tomozuki

Ovo je dobra stvar, meni je pomoglo sa cukanjem na 2500-2600 okr..ali nemoj ocekivat da ce odmah djelovat, ja sam to ubacio i pravac Pula-Rijeka po staroj cesti..samo treca i cetvrta izmedju 2500 i 4000 okr i da vidis cuda

Ako ti je samo do toga a ne kablovi i svjecice
Zastava 750/ Fićo ,  Renault 4 1.1 8v ,  Fiat Ritmo 70 cl 1.3 8v ,  Hyundai Accent 1.3 12v ,  Fiat Bravo 1.4 12v,  Fiat Punto mk2 1.2 16v , Peugeot 307 1.4 8v, Peugeot 307 sw 1.6HDI

topolino

Kablovi su banana. Mjenjaj ih prije nego ti skuri bobine, a bobine ECU
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

franjo-fritz

Skini pumpu goriva i ocisti sito na samoj pumpi
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

1BIT

Evo sam da javim, danas sam se zaletio do tokića i kupio kablove, reko dajte mi kvalitetnije koje imate, veli prodavać može bosch za 150Kn, reko može, gleda po skladištu, veli nema trenutno, jel može magneti marelli, veli mi ima za 120Kn i za 180Kn, reko dajte mi magneti marelli koji je kvalitetniji, da mi za 180Kn, sa karticom za popust me ispalo 143Kn, promijenio i ne trokira mi više, znači bili su kablovi, gledao sam i svjećice, da nije na kojoj možda napukla keramička izolacija, pa da mi probija, ali nije, svjećice izgledaju vrhunski, tj smjesa je odlična, suhe su ko barut i malo bjelkaste, sad mi čak i malo bolje pali nego prije. :to:
(e da ne kužim koja je fora sa tim kablovima, stari izgledaju ko novi, mada su prva ugradnja još, tj došli sa autom...)




The speed was okay, but the corner was too tight.

Memphis

Nema veze kako izgledaju ali probijaju. Ako su prva ugradnja onda su to još "stari" kablovi sa bakrenom jezgrom. Svi noviji su sa otporima radi izbjegavanja elektromagnetnog polja koji ometa rad elektronike u bilizini kablova. Iako to za punta nije bitno jer nema toliko elektronike.

g3ar

sorry za offtopic, ali na koliko km (ili godina) se mijenjaju kablovi ?
<3JTD

Memphis

Mijenjaju se kad odu. Nema propisanog intervala. Ja sam do lani imao na Puntu I iz 94 god. originalne kablove. Mijenjao sam ih jer sam jedan potrgao kad sam mijenjao svjećice.

g3ar

A sto se tice "preventive" zamjene kablova zbog missfire, da ne izgori ecu? Ili samo gas :)
<3JTD

Mike20

Preventivno se mijenjaju bobine radi backfirea visokonaponskog impulsa prema ecu motora