Punto mk2 1.2 8v problemi

Autor dasypeltis, 03 Srpanj 2017, 13:03:55

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

topolino

Kada su mjenjane svjecice? Kako radi motor kada gori lampica?
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

dinko1981

Svjećice i kablovi su mijenjani prije nekih ni 10tkm, auto radi najnormalnije sa upaljenom greškom

dinko1981

Ja osobno nisam još mijenjao položaj bobina ali vidim po netu da ljudi jesu ali se greška nije prebacivala na drugu bobinu što bi upućivalo na instalaciju ili još vjerovatnije ecu?

the-rider

pa prebaci bobinu i vidi, samo se nece popraviti
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

dinko1981

Citat: the-rider  u 07 Prosinac 2023, 06:50:22pa prebaci bobinu i vidi, samo se nece popraviti
Jebate hvala na ideji

topolino

#260
Ja sam mjenjao na 140k mjenjao bobine kablove i svjecice jer je kod ubrzavanja znao par sec raditi na dva cilindra, greska missfire 4 cylinder. Stavio sam NGK bobine, oem kablove, Bosch svjecice ( made in russia 😂) i nikad problema vise s time.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

dinko1981

Kod mene je problem što se greška jako rijetko javlja i nema nikakvih simptoma osim upaljene lampice. Formalno je vezana za bobinu ali potencijalno može biti i ecu

Tooutman

To ti može biti problem vlage tj korozije. Odštekaj kablove s bobina i provjeri stanje konektora. Tak starom na bravi 1.2 16v mijenjali preventivno svječke i 3, 4 mjeseca bilo ok, i onda pocelo zezat. Jedan put ok, drugi put auto radi na 3 zyl. Missfire greška. kupili druge Bosch kablove i radi. A kad skinuli postojeće sama korozija na njima. Inače auto dok se ne vozi a stoji je doma je uvijek pod krovom pa eto...

10 tkm odkad zamjenu napravio nije puno ali nije ni malo, pogotovo ako ne radiš puno km s njim. Pa se prođe vrijeme. Ovo ti može biti najbrža provjera da vidiš samo stanje kablova tj konektora sa strane bobine.
Italia Corse na 2 kotača tracking
https://www.strava.com/clubs/263699

Memphis

Citat: dinko1981  u 06 Prosinac 2023, 15:41:04Svakih nekoliko tjedana/mjeseci mi se kod paljenja upali lampica motora, dijagnostika kaže P0352 (coil B). Lampica se sama ugasi nakon nekoliko startanja ili ju ja ugasim preko dijagnostike. Kakva su vaša iskustva, bobina, ecu, instalacija ili nešta drugo? Radi se o 1.2 8v modelu,2002g, inače nema nikakvih drugih simptoma
Imao sam sličan problem na Puntu I (75), povremeno mi se javljala greška bobine. Na kraju promijenio bobinu i onda je bilo ok.

dinko1981

#264
Provjerio sam konektore i na oko su ok, svejedno sam ih našpricao kontakt sprejom. Ako se bude ponavljalo promjenit ću bobine, nisu preskupe. Sve će biti ok samo da nije ecu

Tooutman

Ovo kod nas je bilo više nego očito :D Mislim kak hrđavo bilo. ... Preventivu si napravio pa budeš vidio dalje. Javi stanje.
Italia Corse na 2 kotača tracking
https://www.strava.com/clubs/263699

dinko1981

Updejt, danas mi se ista greška počela palit kod svakog paljenja a uz to motor je nemirno radio prve 2-3 sekunde, nakon toga radi normalno i greška se uspješno briše dijagnostikom do sljedećeg paljenja. Promjenjene preventivno obje bobine (magneti m. 42€). Za sada je problem riješen

Mike20

Inače sve opisano je tipični kvar tj. krepani driveri bobine u ECU motora.
Neispravne bobine ih "skure"

dinko1981

Citat: Mike20  u 14 Prosinac 2023, 16:03:44Inače sve opisano je tipični kvar tj. krepani driveri bobine u ECU motora.
Neispravne bobine ih "skure"
Dobro i što želiš reći, da je ecu u banani ili su bobine promjenjene na vrijeme?

Mike20

Budeš vidio dal će pokazivati opet grešku.
Ako je za sad ok, samo gas.