Punto mk2 1.2 8v problemi

Autor dasypeltis, 03 Srpanj 2017, 13:03:55

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

damba_

Pozdrav svima.
Imam problem s Fiat Puntom 2002. godište 1.2 8v 44kW.
Auto se ugasio u vožnji i kada ga hoću upaliti samo vergla i ne pali.
Majstor je gledao i kaže da sve valja ali ne baca iskru.
Probao je s drugim senzorom radilice, ali ništa.
Svjećice, bobine i kablovi su u redu.
Kaže da je vjerojatno otišao kompjuter.
Kupio sam drugi, ali trebao bih ga otključati.
Znate li nekoga iz Osijeka i okolice tko to radi?
Ili ako imate prijedlog što drugo pregledati?

Hvala.

Mike20

#271
Nisi imao nikakvih prije simptoma, samo je odjedamput krepao?

Nadam se da nisi drugi kompjuter platio puno, jer imaš tzv virgin centrali, koje samo uštekaš i povuku kod, sve radi odmah

https://www.ebay.de/itm/225104011009?itmmeta=01J2G9VVVNFK6MQGVM9D3M6VYQ&hash=item34693e9f01:g:u4UAAOSw7pNi69BP&itmprp=enc%3AAQAJAAAA4DL4IXNZ%2FMRiCcAPVhlats3BZpEpPRMFGEiD%2FPuGraMWQqd2KVqFiFc8GJsLyWBblfgarBBZdfRcUdUy%2Bc6ruq%2B3AqHq6gsvb6qNojysreGZDERDXA1LsBgvL5gjBOoT9l%2FRAcQawz%2Fx3XO9UnKYSyWw3OhR%2FZRtyNYTcYbDCS%2FJ6uyRORmmRgWB9R1pUJ2fAFFaa4m9oUXkxBtPE54hkNuECccCkdXMh7UmBXsIaE8jpM36YAq6l8PXpSfkVW5Bmgmb1gP608qDLz4vT0oefCuYKU8jXOrG0YMmbJlUIF%2Fh%7Ctkp%3ABFBM9r3viZRk

Posebno kad ne znaš ko to radi u tvom kraju, a nisi se prije raspitao


Ovo mehaničarevo "vjerojatno" možda je i problem.
Komp UVIJEK skure bobine koje probiju, znači njih obavezno moraš staviti nove, obje, neku solidnu marku.

damba_

U zadnjih mjesec-dva se ponekad znalo dogoditi da kad ga upali kao da radi na 3 cilindra i onda nakon 15-20 sekundi normalno proradi.
U vožnji je sve bilo normalno dok se odjednom nije ugasio i više ga nisam mogao upaliti.
Zamjenski komp sam platio 40€.
Našao sam majstora koji će to otključati za 100€.
Ispadne otprilike isto kao i taj s linka.
Koju marku bobina preporučuješ?

topolino

ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

Mike20

Da, simptome koji si prije imao jesu tipični za krepavanje ecu-a.
Navodno neredovita izmjena svječica uzrokuje da bobine probiju i skure komp.

Ako misliš auto još voziti, uzmi spomenute bobine, ne Marelli, Bosch, Valeo ili slične. Ne valjaju dugoročno

topolino

Neka te ne vara izgled NGK bobina, izgledaju kao da ih je netko u šupi motao. Problem sa puntom jest sto driveri za rad sa bobinama i bobine su zadovoljavajuci (na knap), tj. u slucaju povecanja opterecenja u slucaju losih kablova ili starih svjecica dolazi do kvarova jer nemaju rezerve. Redovna izmjena svjecica i kablova je pod obavezno.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

Memphis

Citat: damba_  u 11 Srpanj 2024, 16:33:20U zadnjih mjesec-dva se ponekad znalo dogoditi da kad ga upali kao da radi na 3 cilindra i onda nakon 15-20 sekundi normalno proradi.
U vožnji je sve bilo normalno dok se odjednom nije ugasio i više ga nisam mogao upaliti.
Zamjenski komp sam platio 40€.
Našao sam majstora koji će to otključati za 100€.
Ispadne otprilike isto kao i taj s linka.
Koju marku bobina preporučuješ?
beru