Fiat Bravo-tupkanje prilikom zakretanja

Autor Lucian, 21 Srpanj 2017, 15:14:07

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Lucian

pozdrav svima! imam jedan problem sa Bravom 1.9 jtd 88 kw..u nekoliko situacija čujem neko tupkanje/krckanje iz prednje desne strane..to se javlja prilikom kretanja ili kocenja te većinom kad je volan zakrenut otprilike više od polovice..inače u vožnji se to ne primjeti te auto normalno vozi,ne vuče nikamo i preko rupa se ne čuju nikakvi zvukovi..
zamolio bih vas da mi pomognete ukoliko ste upoznati sa istim ili sličnim problemom!

Michael

Najbolje bi bilo da auto dignete i isprobate sve dijelove ovjesa, tako ćete najprije naći gdje ima lufta. Ovako možemo samo nagaÄ'ati, može biti do opruga, amortizera, selena, mosta...


Sent from my iPhone using Tapatalk
Fiat Punto Evo 1.4 16V (2010.), BMW E30 316i (1985.)

Lucian

slažem se..postoji mogućnost da je ležaj amortizera jer vozim po svakakvim cestama sa 17-icama pa.. :ok1:

Mike20

Kad digne auto, niš nebude vidio. Treba ići na "grabu" i dok je auto na kotačima, bude se vidjelo. Malo zakrećeš volan, stisneš iznad kotača i gledaš i slušaš,dal je ležaj amortizera, selen vilice, kugla, guma.balans štange ili što drugo

Memphis


punto1976

tako se najčešće kinetički čuje, kad skreneš volan i krečeš. jedino mi je malo čudno da pri kočenju čuješ jer onda nema opterećenja preko poluosovine nego kočnice.

Lucian

evo hvala svima na savjetima...uspio sam rješiti kvar,bile su mi lagano odšarafljene matice prednjeg desnog mosta..postisnute i problem rješen,banalna stvar ali smetalo je..sad imam drugi problem,curi mi ulje iz mjenjača,ali to ne spada u ovu temu

topolino

ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

Mike20

Prednjeg DESNOG mosta?
Misliš na desnu vilicu?
Nikad nisam čuo dosad da su se nekom odšrafili šrafi mosta.
DAj ti onda provjeri kompletan auto

Lucian

ispričavam se jer možda nisam dobro razumio automehaničara,uglavnom bile su lagano odšarafljene 2 matice ispod na podvozju,jedna izvana a jedna unutra ispod zaštitnih plastika..sa vozilom je trenutno sve u redu,ništa ne lupka i nema lufta